A.Butkevičius eurą Lietuvai žada 2015 metais (7)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Š.Mažeikos nuotr. (DELFI)

Šiandien, sausio 25 dieną,  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius apsilankė Lietuvos banke, kur su banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku aptarė šios įstaigos veiklą bei galimybę 2015 metais įsivesti eurą.

„Sieksime įgyvendinti labai ambicingą planą – 2015 metais įsivesti eurą “, – po susitikimo teigė premjeras.

Pasak Ministro Pirmininko, siekiant šio tikslo ketinama atnaujinti Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisijos veiklą ir sušaukti Komisijos pasitarimą. Jai vadovaus premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas, kalbėdamas apie Mastrichto kriterijus, teigė, kad yra du svarbiausi faktoriai – tai biudžeto deficitas (fiskalinė drausmė) ir infliacija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nevertina Lietuvos galimybių įvykdyti premjero užmojus ir įsivesti eurą 2015 m.

„Nekomentuojant konkrečių pasisakymų, norėčiau konstatuoti, kad pasiruošimo procesas euro įvedimui yra labai sudėtingas. Jis užtrunka mažiausiai dvejus,dvejus su puse metų. Ir būtina, kad visos atitinkamos struktūros, visos valdžios struktūros – parlamento, prezidento, banko ir t.t. būtų koordinuotai sutartos ir priimtas veiksmų planas. Kol kas nei plano, nei laiko negirdžiu ir nematau.“ – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. Arūnas:

  Na, nesinori to Euro. O ir privalu būtų atsiklausti tautos.

 2. kaunietis:

  Susikisa jis tegu ta eura. Mes turim LITA!

 3. Algis, Dievų siųstas:

  Taip pritariu, šiknon eurą tegu susikiša, mes turim savo LITĄ, ir tegu nebando neatsiklausę tautos jį įvesti. Bet jeigu jau ir įvedinės tai tegu vieną prie vieno kečia, kodėl mes žmonės turim patirti nuostolius, o kiti iš to pralobti, ai geriau ta Europos sąjunga griaučiau griūva ir bus ramu…

 4. Valdas:

  Naikinant litą, naikinama valstybė Lietuva. Todėl vieningai visi sakom …

  eurui ne

 5. Reimundas:

  Būtinas paklausimas tautos,ar ji sutinka jungtis ir gelbėti 2mlrd.įnašu vargšes Graikiją ir kt.,spaudoje apie tai nei žodelio,estai jau sumokėjo,juk darbštesnis kolūkis turi padėti pritinginčiam.

 6. kaunietis:

  Spėkit is trijų kartu, ar klaus? :)))) paklaustu butu kaip su a. elektrine:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: