Aktualusis interviu: Ar Lietuvoje bus įteisinti dvikalbiai užrašai? (audio) (34)

E.Trusevičius ir G.Songaila | Alkas.lt koliažas

E.Trusevičius ir G.Songaila | Alkas.lt koliažas

Kultūros viceministras Edvardas Trusevičius sausio 17 d. pareiškė, jog pirmoji jo užduotis bus reglamentuoti viešose erdvėse nacionalinių mažumų kalbų vartojimą ir parengti naują nacionalinių mažumų įstatymą, pagal kurį būtų įteisintas nelietuviškų vardų ir pavardžių rašymas dokumentuose. Pasak viceministro, tai yra jį delegavusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos programos dalis. Planai išspręsti tautinių mažumų teisių problemą numatyta ir vyriausybės programoje, atsižvelgiant į Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją.

E.Trusevičius pabrėžia, kad neplanuojama siekti visiškos dvikalbystės įteisinimo, o tik užrašų viešose vietose dvikalbystės tose vietose, kur gyvenanti tautinė mažuma to pageidauja ir sudaro žymią gyventojų dalį.

2009 – aisiais Konstitucinis teismas išaiškino, kad pavardžių rašymas nelietuviškais rašmenimis negali būti prilygintas įrašui valstybine kalba. E.Trusevičius mano, kad joks naujai priimtas teisės aktas nepaneigs Konstitucinio teismo padarytos išvados ir sako, kad dėl šio klausimo bus tariamasi su konstitucinės teisės ekspertais.

Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila mano, kad jokia konvencija negali būti viršesnė už Konstituciją.  Tautininkų sąjungos pirmininko teigimu, Lietuvos lenkų rinkiminė akcija vietovėse, kur lenkai sudaro didelę gyventojų dalį, siekia legalizuoti tik vienos – lenkų kalbos užrašus. Kalbėdamas apie vardų ir pavardžių rašymą G.Songaila pateikia Latvijos pavyzdį. Šalyje buvo siūloma pirmame dokumento puslapyje pateikti duomenis apie asmenį valstybine kalba, o antrame – ta kalba, kuria pageidauja žmogus. G.Songailos teigimu, Lietuvai priėmus dabartines Lietuvos lenkų rinkiminės akcijos teikiamas sąlygas, tai neigiamai paveiktų ir latvius, kurie susiduria su panašia problema.

Klausykite laidos garso įrašą (sausio 17 d. laidą veda Skirmantas Malinauskas):

Laida „Aktualusis interviu“ transliuojama darbo dienomis 17.05 val.

Kategorijos: Garsai, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. Viltis:

  Na ir isibujojo lenkai. Tuoj vietoj lietuvisku reikalaus lenkisku pavadinimu! O gal dar Vilniu pasiulyti? Juk jie jau visame pasaulyje rekia ,,Wilnia nasha”… Gyvename uzsienyje, bet musu vardai ir pavardes nerasomos nei su taskais, nei su varnelemis, pvz: Zivile Stankeviciute. Ir mes nesidraskome, nereikalaujame, kad butu rasoma taip, kaip pase. Gyvename toje salyje, elgiames taip, kaip iprasta jiems. O lenkai pradeda nuo pavardziu, pavadinimu rasymo pakeitimu, o kuo baigs-nezinia, juk bevalgant apetitas auga.

  • Būten pavardes ir nori rašyti ne greta, bet VIETOJ lietuviškų. Siekiama, kad Lietuvos Respublikos piliečio pase Lietuvos Respublikos pilietis neturėtų savo valstybės valstybine kalba įrašytos pavardės. Pasienietis ar koks įstaigos tarnautojas paėmęs į rankas tokį pasą nežinos kaip skaityti tą pavardę, pvz.: Bzerzinszczykiewicz…

  • Wee:

   Pono Trusevičiaus pareiškimas yra visiškai priimtinas ir lengvai paaiškinamas. Lenkai Lietuvoje gyvena nuo seno – taip jau istoriškai susiklostė. Tad tautinė mažuma gyvenanti teritorijoje, kurioje sudaro žymią gyventojų dalį privalo turėti teisę naudoti DVIKALBIUS užrašus. Tai yra teisė, kuri privalo būti suteikta. Tikiuosi, kad taip ir bus.

   • Žiemgalys:

    Tie Lietuvos „lenkai“ iš tikrųjų yra ne lenkai,bet pokaryje į Lietuvą atsikraustę baltarusių ir rusų kolonistai (tikrų lenkų yra tik apie 2%),palaipsniui praradę savo tautines tapatybes ir tapę vadinamais tuteišiais.Netgi pagal tarptautinę teisę tautinės mažumos turi integruotis į valstybės bendrą visuomenę,bet ne reintegruotis,sau kuriant atskirus rezervatus ir tuo silpninant valstybės žemių vientisumą.Todėl dvikalbiai užrašai nėra jokia jų teisė.
    P.S. Saugoti Lietuvos valstybinę nepriklausomybę ir jos žemių vientisumą iškilmingai prisiekė kiekvienas Seimo narys,neišskiriant ir E.Trusevičiaus.Savaime kyla klausimas,ar jis,iš tikrųjų,saugo Lietuvos žemių vientisumą.

 2. As:

  Tegul nesvaigsta Trusevicius, apie dvikalbyste tegul ir negalvoja. Dar gi ko uzsigeis?! Gyvena Lietuvoje-turi priimti Lietuvos istatymus. Ir nesvarbu, kad dauguma lenku gyvena tam tikroje teritorijoje, bet tai-Lietuva. Nepatinka-tegul vaziuoja i savo Tevyne Lenkija-ten ir uzrasai, ir kalba, ir pavardes bus lenkiskos.

 3. gražvyda:

  kiekviena Lietuvos pilietis privalo kalbėti Lietuviškai…………. jai netinka tegul pasirenka kitą gyvenamą vietą………nesuprantu Lietuvos nuolaidžiavimų,……………nekenčiu tokių nuolaidžiavimų………..niekada nesuprasiu …………vadinasi mums Lietuviams čia nėra kas veikti

 4. et:

  tai politikavimas, o ne lenkakalbių pageidavimas. Kažkas siekia tautinio konflikto. Kaip šunyčiai pakėlę koją atsižymės “savo” teritoriją, kad po to galėtų pateikti pretenzijas į tą teritoriją.
  Remkitės mažumų konvencija. Ten nėra jokių tokių panašių mažumų reikalavimų tenkinimo. Kas būtų jei JAV ar Vokietija imtų keisti gatvių pavadinimus pagal ten gyvenančių getuose tautų įnorius. Šiaurės Londone yra žydų getas, jie turi ten savo mokyklas, savo košerines parduotuves. Nemačiau nei vieno pavadinimo hebrajų kalba. Tegul nelipa ant galvos. Nes įvykiai Afrikoje aiškiai rodo, kaip ir kokiais būdais keliama nesantaika tarp tautų. Tokius siekius reikia priskirti prie antivyriausybinių išpuolių.

 5. Mindaugas:

  Klausimas E.Trusevičiui:kodėl Lietuvos lenkai nori lenkiškų vietovardžių lentelių,ar kad lenkai dar nebemoka perskaityti lietuviškai užrašytų užrašų;ar,kad lenkai,gyvendami Lietuvoje,nori geriau įsijausti,jog gyvena ne Lietuvoje,bet Lenkijos vaivadijoje?

 6. Marta:

  Rašiau bet dar priminsiu, kad mūsų saugumo organams reikėtų pasidomėti kai kuriomis NVO, kurios į Lietuvą ateina prisidengusios neva Žmogaus teisėmis. Ypač tokia VERSLO PRIEDANGOS ORGANZACIJA kaip “ŽMOGAUS TEISIŲ FONDAS”, kuri turi aiškiai grobikiškus tikslus ir tik laukia, kada bus įvestas žemės užsieniečiams pardavimo įstatymas. Į Vilniaus kraštą pretenduoja ne vien lenkų milijardieriai, bet ir žydai ir rusai. Ne vien turizmo tikslais jie čia vyksta. Vyksta apsižvalgyti.

  Dovanokit, bet seime sėdintys žmonės man kartais atrodo labai žiopli.

 7. lietuvis:

  Svarbiausias dalykas nepaminėtas – kad “lenkai” Lietuvoje yra ne tautinė mažuma, o tautinė bendrija ir jai konvencija negalioja.

  • Marta:

   teisingai. Tautine mažuma laikomos tik tos tautos, kurios neturi savo valstybės.

   • Wee:

    Tautinių mažumų teisės yra traktuojamos kaip žmogaus teisės, pagal jas yra sprendžiama, kiek valstybė yra demokratiška.
    Kiekviena tautinė mažuma ar etninė grupė turi savo mentalitetą, kultūrą, tradicijas, požiūrį į politinį, ekonominį ir socialinį gyvenimą.
    Tautinės mažumos jautriai reagavo ir reaguoja į negatyvius valstybės reiškinius, bendras visuomenės socialines negandas pervertindamos į tautinę skriaudą ar net priespaudą.

 8. TAUTINĖ MAŽUMA -tauta, gyvenanti savo etninėse žemėse, kuri neturi savo tautos valstybingumo ir yra kitos valstybės, kurioje dominuoja kita tauta, sudėtyje.

  Viniaus ir Šalčininkų rajonai yra etninės lietuviškos žemės.
  Čia nėra nei lenkiškų, nei baltarusiškų, nei rusiškų, nei ukrainietiškų etninių žemių.

  Kadangi Lietuvoje NĖRA KITŲ TAUTŲ ETNINIŲ ŽEMIŲ, reiškia, kad Lietuvoje NĖRA TAUTINIŲ MAŽUMŲ.
  Tai reiškia, kad Lietuvoje negalioja Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija.

  Visi nelietuvių tautybės asmenys Lietuvoje yra skirtingų istorinių laikotarpių imigrantai – todėl jie sudaro TAUTINES BENDRIJAS.

  Lietuviai, gyvenantys už Lietuvos respublikos ribų, yra tautinė mažuma savo etninėse žemėse – Suvalkų trikampyje, Vakarų Baltarusijoje (Gardinas, Lyda, Narutis, Breslauja).

  .

  • Ku Klux Klan:

   Visus 23 nepriklausomybės metus ir dabar LR gyvena tik LR Piliečiai ir nėra jokių lietuvių, lenkų, rusų, čigonų, žydų ir kitų morozų, yra tik LR Piliečiai, nes kiekvieno tokio individo pagrindiniame asmens tapatybės dokumente nuromoma jo tautybė – nationality-LR Pilietis. Taškas. visi lygus ir vienodi pagal visus požymius, tad nereikalingos net pavardės, pilnai užtenka asmens kodo, LR Pilietis kodas 45009223346, bus kaip gimdytojas Nr1 ir gimdytojas Nr.2. Tad nesuprantama iš kur imama tautinė ir dar kažkokių tai lenkų mažuma? Kas čia per pornografija, jei neegzistuoja jokie lenkai Lietuvoje?

  • Wee:

   Mažuma yra demografinė grupė tam tikroje teritorijoje (valstybėje, regione ir t. t.), kuri tam tikrais specifiniais bruožais skiriasi iš gyventojų daugumos. Tokie specifiniai bruožai gali būti kalba, rasė, religija, moralė, socialinis vaidmuo ir dar daug kitokių. Dėl visuomenėje paplitusių stereotipų mažumos dažnai kenčia nuo prievartos ir atskyrimo. Kalbant apie tautines mažumas, dažnai pabrėžiama, kad mažuma turi turėti savo kaip tautinės mažumos savimonę.

   • Kukis:

    Gerbiamasis, būtent ši tautinė mažuma neturi jokios savitos, tautinės mažumos savimonės. Vaikai lenkų kalbos išmokomi mokyklose, nes buitinė kalba yra visai kita. Visos kitos savimonės dalys yra eksportuojamos iš Lenkijos ir įdiegiamos kaip “savitos” ir “savos”.

 9. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Na cia ekspertuose aptikau Vlado Vilimo komentara, kuriame rasoma, kaip isspresti tu gatviu pavadinimu problema. Gatviu pavadinimai yra informacijos saltinis, adreso suradimas, eismo dalyvio orientacija ir dar visaip galima pavadinti, taigi turi buti Eismo taisykliu sudedamoji dalis ir ta informacija turi buti pateikiama ant atskiru stulpu ar stulpeliu, taip kaip is tikro yra ir kitose salyse. Gi naikinti kelio zenklus, informacija suteikiancius zenklus butu nusikaltimas. O kai ant privataus namo…. tai kas ka nori raso ar paiso, tai jau nelabai ir valdzios reikalas.
  Taigi is esmes reikia padaryti taip kaip kitose salyse, nebuti sovietiskai kitokiems ( tas palikimas atejo is sovietu laiku) ir klausimas del gatviu pavadinimu issprendzia be problemu.

  Lenkai istoriskai parode…. kad kenke, kenkia ir kenks Lietuvai kaip beismanydami, nes jiems rupi didizlenkiska sovinistine politika…. nieko nesiskirianti nei nuo rusu,….

  Parasysiu savo litanija, kad Oskaras Milasius yra aiskiai pasakes, kad jei Lietuva nori islikti kaip valstybe…. NEBENDRADARBIAUTI su lenkais. Is kitos puses dar prideciau taip kaip Vytautas Didysis….. Lenkas neturi teises tureti zemes nuosavybes Lietuvoje!!! O kodel tokia isimtis tik vienai pasaulio tautai? Ogi todel, kad si tauta jau 90 metu laiko okupavusi dali Lietuvos ir is to nedaro tinkamu isvadu…. neisveda savo supuvusios okupacines kariuomenes is uzgrobtu ir aneksuotu teritoriju… Punskas, Seinai, Balststoge ir t.t. Okupantas Europos viduryje.

  • Ku Klux Klan:

   Pažiūrėkite nuo kada “tankiai lenkų gyvenami rajonai” patapo šūdlenkių nusavybe ir pamatysite, kad ta nuosavybė prasideda sulyg AK lietuvių tautos genocido pradžia, iš to darytina išvada, kad visos tos “nuosavybės” turi būti nacionalizuotos ir perduotos lietuviams. NACIONALIZUOTI, nes ta nuosavybe visada priklausė lietuviams.

  • Valdas:

   Gatvių pavadinimai ant atskirų stulpų ar stulpelių.
   Gera mintis. Taip yra Anglijos miestuose. Londone.
   Tačiau …
   Ar galima tikėtis tvarkos Lietuvoje, kai Lietuva akivaizdžiai yra naikinama iš seimo bunkerio?

   • Valdas:

    Diktatoriškai konstitucija perrašoma. Nuryjam kartėlį. Tylim.
    Žemė paversta pigia preke užsieniečiui. Tylim.
    Nukabinamos lietuviškos vėliavos nuo auto valstybinių numerių. Tylim.
    Naikinami lietuviški pinigai. Tylim.
    Lietuviškumas naikinamas be jokio pasipriešinimo.

 10. kaunietis:

  Čia tik musu valdziukes problema. Skysta ir baili musu valdziuke pries svetimus, užtat savus mindo kiek gali. Reik tik keleta sudlenkiu isisokeliu pastatyti i vieta ir bus tvarka.

 11. kaunietis:

  1. Lenkija 1228-04-23 pakviečia Kryžiuočių ordiną kovoti prieš baltų gentis Lenkijos naudai. Buvo sunaikinti prūsai ir vakariniai jotvingiai (dzūkai). Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos yra baltų etnografinės žemės.
  2. Lenkija 1430 metais pavagia LDK Vytauto karališką karūną, 1931 metais ir pačius LDK Vytauto palaikus iš Vilniaus Katedros.
  3. Lenkija 1569 metais atima iš LDK Palenkę ir Ukrainą – Liublino unija prievarta įjungia Lietuvą į dviejų valstybių sąjungą;
  4. Lenkija 1791-05-03 savo konstitucijoje įrašo, kad LDK nebėra nepriklausoma valstybė, o tampa viena iš Lenkijos provincijų – faktiškai tai yra pirmasis oficialus Lietuvos valstybės likvidavimo dokumentas;
  5. Masinė lietuvių polonizacija LDK žemėse XV – XIX amžiuose ir 1920-1939 metais.;
  6. Suvalkų sutarties sulaužymas 1920 m. spalį ir Vilniaus krašto okupacija ir smurtas prieš žmones, save laikiusius lietuviais Vilniaus krašte 1920-1939 m.
  7. Antrojo pasaulinio karo metu „Armija krajova“ Vokietijos okupuotoje Lietuvos teritorijoje žudė lietuvių tautybės civilius asmenis vien dėl to, kad jie buvo lietuviai.
  Tai gal ir toliau nieko nedarykim, tegul lenkai tęsia pradėtą darbą?

 12. Kažin:

  Laikas suprasti, kad prieš Lenkiją mes galime atsilaikyti tik priešindamiesi pirmiausiai išvien su Baltarusija, kaip istoriškai ir kaiminyste susietos šalys, esančios LDK paveldėtojos. Visos kitos strategijos, “šiaurės” ar kitos tik pastalai ar malonės, užtarimo laukimas nežinia iš ko. Savo likimo reikalus turime imti į savo rankas…
  Akivaizdu, kad Baltarusijos izoliavimais ES jos atžvilgiu vykdo Lenkijos ekspansinius interesus atitinkančią politiką, kuri yra ekspansinė ir Lietuvos atžvilgiu. Tauta tai mato ir supranta, tačiau Lietuvos valdžia tyli, kaip suglaudusi ausis tylėdavo ir valdant Maskvai.
  Taigi ši vien Lenkijai naudinga, jos padiktuota ir iš esmės prieš Lietuvos išlikimą nukreipta ir Lenkijos ES primesta politika turi būti nutraukta. Geriausia proga tai padaryti yra Lietuvos pirmininkavimas ES tarybai šių metų antroje pusėje. Taigi Tautos reikalavimai savo valdžiai turi būti nukreipti būtent dėl ES šalių ryšių su Baltarusija apribojimų pašalinimo, beje, ryšių su Baltarusija apribojimų galėjo būti ir dabar galėtų būti padaryta Lietuvai ir Latvijai išimčių iš kitų ES šalių. Juk Baltarusija be jokių apribojimų bendradarbiaudama su Lietuva, Latvija politiškai, ekonomoškai ir kultūriškai priartėtų prie ES visais šiais atžvilgiais.
  Taigi reikalavimai valdžiai turėtų būti konkretesni ir platesni. Nei vienos šalies vadžia šia prasme nėra taip apsileidusi ES viešai reiškiant savo interesus, kaip mūsų. Sąjūdis savo veiksmais buvo drąsus, o iš jo valdžią gavusieji vėl tapo tūnotojais…

 13. arvydas damijonaitis:

  Tarptautinė teisė: Lietuvos lenkų bendruomenė – jokia tautinė mažuma,
  Gerbiamieji,
  Tarptautinė teisė tautines grupes,turinčiais išorinę valstybę( pvz.lenkai -Lenkiją), nevardina “mažumomis”,t.y. Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos. Lietuvoje yra karaimų, totorių tautinės mažumos, rusų,žydų,lenkų tautinės bendruomenės.
  Jeigu Lietuvoje būtų lenkų tautinė mažuma,Kremlius būtų įkūręs” Šalčininkų respubliką”,kurią Rusija okupuotų ( Abchazijos pavyzdys Gruzijoje).
  Gerbiamieji,naiviai vartodamas terminą “tautinė mažuma”,darote meškos paslaugą Lietuvai….Kada lietuviai bus atsargesni?
  Gineso rekordas – lenkų bendruomenė Lietuvoje turi 120 lenkiškų mokyklų, išlaikomų iš valstybės biudžeto.Pvz.JAV nėra nei vienos lenkiškos mokyklos,išlaikomos iš valstybės biudžeto,Rusijoje – devynios tokios mokyklos…

 14. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 15. arvydas damijonaitis:

  VAGIAMA LIETUVOS ISTORIJA
  Kodėl Lietuvos istorikai nutyli, bijo liesti masines beginklių Lietuvos gyventojų skerdynes, genocidą, 17 amžiaus viduryje(„Tvanas“)? 1655 m. rusų caro kariuomenė nužudė apie 70%, apie du milijonus beginklių Lietuvos gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas, sugriautas iki pamatų, turtai išgabenti į Rusijos imperijos irštvą Maskvą. Nuslėpti karo nusikaltimai skatina kitus genocidinius nusikaltimus.
  VYTAUTO TRAGEDIJA:
  1.Po mūšio prie Tanenbergo ( Žalgirio mūšis) ,ordino sostinė nebuvo užimta, jokių strateginių pranašumų lietuviams nebuvo skirta, atskirtis nuo Vakarų Europos padidėjo;
  2.Penkiolikto amžiaus pradžioje Rytų Europoje vyko tautų formavimosi laikotarpis, lietuviai turėjo istorinį šansą įsitvirtinti Europoje, kaip krikščioniškų Vakarų sąjungininkai. Vytautas , augęs ir auklėtas ordino aplinkoje, nesugebėjo savo galybe sutriuškinti vasalus maskolius, busimus engėjus rusus. Tai yra Vytauto tragedijos priežastis – Lietuvių imperijai nuo Baltijos iki Juodosios jūros sąlygas pradeda diktuoti Vytauto proanūkis Maskvos caras Ivan Grozni , toliau sekė siaubingas karas su Maskvos DK, “Tvanas“, kurio metu Lietuva neteko 60-70 % savo gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas iki pamatų;
  3.Tolimesnė įvykių raidos istorija parodė , kad Žalgiris tapo klastingų okupantų smegenų plovimo sistemos mechanizmo dalis, pragaištingos Lietuvos orientacijos į Rusiją , į “Stalino saulę” ,trėmimus, masines lietuvių žudynes.Net „Žalgirio” sporto klubas propagandos tikslu buvo įkurtas Maskvoje, 1943 metais;
  4.Rusijos imperija yra ne tik blogio(R.Reiganas) ,bet ir melo imperija, nes jos istorija yra parašyta pagal politikų scenarijų. Pavyzdžiui, epas “Slovo o polku Igoreve”, yra falsifikatas, pagamintas Prahoje 19 amžiaus pradžioje. Šio epo ir kitų klastingų pasakų pagrindu sukurta imperinės ,totalitarinės Rusijos „istorija“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: