Premjeras A.Butkevičius pritarta kovos su šešėline ekonomika priemonių planui (10)

A.Butkevicius, LSDP.lt nuotr.

A.Butkevicius, LSDP.lt nuotr.

Penktadienį Vyriausybėje vykusio pasitarimo dėl kovos su šešėline ekonomika metu priimtas kovos su „ekonominiu šešėliu“ priemonių planas. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kovą su šešėline ekonomika vadina neabejotinu iššūkiu ir vienu prioritetinių darbų.

„Šešėlinės ekonomikos mastai vis dar auga, dėl to nukenčia rinkos santykiai, konkurencingumas, iškreipiami darbo rinkos ir patys darbo santykiai, valstybės ir savivaldybių biudžetai netenka lėšų, todėl būtina tęsti ir suaktyvinti kovą su šiomis apraiškomis. Tam šiandien patvirtintas 2013-2014 metų priemonių planas, kuriame numatytos pagrindinės kryptys: kova su akcizinių prekių kontrabanda ir nelegalia apyvarta vidaus rinkoje, kova su neregistruotos ekonominės veiklos vykdymu, vengimu apskaityti pajamas. Stabdysime ir darbo užmokesčio vokeliuose praktiką“, – po pasitarimo sakė Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Priemonių plane numatyta griežtinti atsakomybę už kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, stiprinti tikrinimus turgavietėse, taip užkertant kelią neteisėtam prekių realizavimui. Taip pat bus siekiama užkirsti kelią akcizu neapmokestintų naftos produktų patekimui ir apyvartai vidaus rinkoje, užtikrinti, kad iš nelegalios veiklos praturtėję asmenys neišvengtų galimo turto konfiskavimo.

Priemonių plane dėmesys skiriamas mokesčių administravimo gerinimui, plėtojant pažangių techninių priemonių taikymą. Kovojant su nelegaliu darbu bus siekiama taikyti sisteminį prevencinių ir kontrolės priemonių modelį „Įspėjau – pasirink“, t.y. siunčiant ūkio subjektams institucijų įspėjamuosius laiškus, vedant prevencinius pokalbius ir atliekant bendrus tikrinimus.

Premjero įsitikinimu, numatytieji uždaviniai ir priemonės turi būti įgyvendinamos kompleksiškai, koordinuojant kelių institucijų veiklą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

10 komentarų

 1. Nepolitikas:

  Na vaizdelis(nuotraukoje) visiškai atitinka sudėties, susirinko protinio bukumo gauja. O kenties eiliniai piliečiai. Net sunku sugalvoti: „Šešėlinės ekonomikos mastai vis dar auga, dėl to nukenčia rinkos santykiai, konkurencingumas, iškreipiami darbo rinkos ir patys darbo santykiai, valstybės ir savivaldybių biudžetai netenka lėšų, todėl būtina tęsti ir suaktyvinti kovą su šiomis apraiškomis. Tam šiandien patvirtintas 2013-2014 metų priemonių planas…“ Na ir koks tas „auksinis“ planas? Kaip visada BAUSTI, DRAUSTI ir vėl BAUSTI…Tik nesuprantama ką bendro turi kontrabanda ir „darbo rinka“, bei „patys darbo santykiai“? Jog iš ko gyvena kontrabandą? Iš valdžios ir verslo. Valdžia nori daugiau pinigų į Biudžetą, o vėliau sau į kišenę(mokesčiai). O verslas viršpelnių(mlrd.)- kelia kainas. O dirbantis už 1 000 Lt, mokantis visokius PVM, akcizus ir t.t. važinėjantis į darbą su mašiną(šalia darbo tai nėra), ar gali sau leisti nusipirkti – 1 pakelį cigarečių už 7,5 Lt, ar užsipilti kurą už 4,8 Lt/l., sumokėti už butą – 600(vidutiniškai)Lt, o dar maistas, elektra ir t.t. Ir prašau „kontrabanda“- 4 Lt. pakelis, 1,7 Lt/l (dyzelinis kuras) ir t.t. O gyvenimas – pensininkus apvogė(ir neatiduoda), 25 % neturi darbo, o pensinis amžius didinamas, tai kur toliau…?

 2. ŠerLoks:

  Prokuratūra areštavo 32 milijardus mafijos pinigų Ūkio banke. Jie atiteks valstybei. Pinigai susieti su neveikiančiomis fiktyviomis įmonėmis. Vadinasi plaunami.

  Fiktyvios įmonės. Kaip Wiljams. Kaip ta ofšorinė firma, kuriai E. Masiulis su Žiemeliu vos nepardavė Fly Lal už milijoną.. O kaip su “Minijos nafta”, “Geonafta”? Jos ne fiktyvios, bet kieno? Geonafta negali būti Stonio, o “Minijos nafta” negali būti švedų.

  Ukrainos ir visos Pietryčių Europos mafijos bosas Semion Mogilievič įkūręs fiktyvią įmonę Kanadoje, turėjo įžūlumo suvedžioti Niujorko piliečius investuoti pinigus į tą jo įmonę. Netgi savo tautiečius – Niujorko žydus. Dėl to FTB priklijavo jį prie 10 labiausiai paieškomų nusikaltėlių, už kurio adresą pažadėta 100 000 dolcų. Ar Mogilievič pridėjo ranką prie Timošenko patubdymo cypėn? Mano duomenimis taip. Nes jis, į Ukrainą atėjo kaip pigesnių dujų iš Kazakstano tarpininkas (kaip mūsų Stonys, užėmęs Uspaskiui numatytą vietą:) ), nes buvo savo firmą įregistravęs Vengrijoje. Tai buvo pretekstas uždaryti premjerę Timošenko į kalėjimą,apkaltinant ją neva sudarius brangesnių dujų sutartį su Putinu.

 3. ŠerLoks:

  Antros dalies komentaro automatinė cenzūra nepraleido, tad trupinu:

  Rusijos prokurorai buvo prieš tai sugavę Semion Mogilievičių, laikė metus cypėj, bet paleido. FTB neperdavė. Matyt pamanė, kad bus naudingas. Dabar Timošenko nubausta ir už “Ornanžinę revoliuciją”. Kažkodėl Berezovskis, didžiausias Putino priešas irgi paliudijo, kad yra davęs 50 milijonų “oranžinei revoliucijai”… ir nė nebando Timošenkos ištraukti.

 4. ŠerLoks:

  o varge, įdomiausios vietos bepraleidžia. Kiba mafija įdiegė šiam portalui cenzūrą?

 5. ŠerLoks:

  Viktoras Uspaskich kaip tik išvyko į Maskvą. Koks sutapimas. Gal kartais į laidotuves?
  Juk po boso mirties to bus “demokratiškai” renkamas naujas “krikštatėvis”. O gal konkurentai irgi švenčia? Kodėl Rusijos policija tik stebi? Gal padeda konkurentams? Gal Mogilievič pasižadėjo jiems tarnauti?

  Visgi smagu girdėti, kad mūsų prokuratūra dirba dar ir Lietuvai. Sveikinam.

 6. Gintautė:

  štrauka iš Vladimiro Megre knygos „Naujoji civilizacija“

  Aš sugalvojau būdą, kaip visus Žemėje gyvenančius žmones paversti mūsų faraono vergais. To padaryti neįstengtų nei didžiuliai kareivių pulkai, nei alinantys karai. Jūs pamatysite, kaip pradės keistis pasaulis. Žiūrėkite: ten, žemai, ilgos voros grandinėmis sukaustytų vergų neša po vieną akmenį. Juos saugo daugybė kareivių.
  Kuo daugiau vergų, tuo geriau valstybei – mes visada laikėmės tokio požiūrio. Tačiau kuo daugiau vergų, tuo didesnė jų maišto grėsmė. Taigi stipriname sargybą. Be to, savo vergus turime gerai maitinti, kitaip jie negalės dirbti sunkaus fizinio darbo. O jie vistiek vangūs ir linkę maištauti. Žiūrėkite: kaip lėtai jie sliūkina, o aptingę sargybiniai neragina jų rimbais, nečaižo net sveikų ir stiprių vergų. O nuo šiol jie judės kur kas sparčiau. Jiems nereikės sargybos. Sargybiniai irgi pavirs vergais. Tegu šiandien, prieš saulei nusileidžiant, šaukliai apskelbia tokį faraono įsakymą:
  ” Vergams dovanojama visiška laisvė! Už kiekvieną akmenį, atgabentą į statomą miestą, laisvas žmogus gaus vieną pinigą. Pinigus galima išmainyti į valgį, drabužius, būstą, į rūmus mieste ir į patį miestą. Vergai, nuo šiol jūs – laisvi žmonės”.
  Kai kiti žyniai suvokė, kas Kratijaus pasakyta, vienas jų, pats seniausias, tarė:
  – Tu demonas, Kratijau. Ir tavo demonizmas apkrės visoje Žemėje daugybę tautų.
  – Taip, aš tikrai demonas – tarė Kratijus – ir tai, ką sugalvojau, tegu ateities žmonės vadina demokratija.
  Saulei leidžiantis įsakymas buvo apskelbtas vergams. Jie tiesiog apstulbo ir dauguma nemiegojo visą naktį, – mąstė apie naują laimingą rytdienos gyvenimą.
  Kitą rytą žyniai ir faraonas vėl susirinko dirbtinio kalno aikštelėje. Tūkstančiai žmonių, buvusių vergų, vienas per kitą nešė tuos pačius akmenis kaip ir anksčiau. Apsipylę prakaitu, daugelis nešė po du akmenis. Kiti, kurie nešė po vieną, bėgo taip, kad net žemė dulkėjo. Kai kurie sargybiniai irgi tempė akmenis. Žmonės, įsitikinę, kad jie laisvi – juk jiems buvo nuimtos grandinės – geidė gauti kiek galima daugiau pinigų, kad galėtų sukurti sau laimingą gyvenimą.
  Kratijus dar keletą mėnesių praleido savo aikštelėje, su pasitenkinimu stebėdamas, kas dedasi žemai. O permainos buvo milžiniškos. Dalis vergų susijungė į grupeles, susikalė vežimėlius, ir, juos pilnus prisidėję akmenų, stūmė negailėdami prakaito.
  “Jie dar daug įtaisų išras, – su pasitenkinimu mąstė Kratijus, – štai jau ir paslaugų vieni kitiems prisigalvojo: atsirado kas išnešioja vandenį ir maistą. Dalis vergų valgo neatsitraukdami nuo darbo, mat nenori gaišti laiko ėjimui valgyti į pašiūrę ir atnešusiems valgio užsimoka gautais pinigais. Tik pamanykite, tarp jų atsirado ir gydytojų: susižeidusiems tuoj pat suteikia pagalbą – irgi už pinigus. Ir kelio reguliuotojų sau išsirinko. Netrukus išsirinks sau viršininkus, teisėjus. Tegu renka: juk manosi esą laisvi, o esmė nepasikeitė: kaip ir anksčiau jie tempia akmenis…”
  Taip ir bėga jie per tūkstančius metų – dulkini, apsipildami prakaitu, tempdami sunkius akmenis. Ir šiandien tų vergų palikuonys beprasmiškai vis bėga ir bėga, ir bėga…

 7. Šalčininkų policija: iš 12 cigarečių pokelių - 1 LEGALUS:

  Ar bus darbai ar tik kalbos kaip prie kubio???

 8. Ku Klux Klan:

  Kentės tik smulkūs, galą su galu vos suduriantys verslininkai, mažos šeimyninės įmonės, patentininkai, dirbantys su verslo liūdijimais ir kt, mailius, sakyčiau planktonas, rykliukai plaukios kaip plaukiojo ir milijonus plaus kaip plovė, šiek tiek trupinių nuo stalo pabarstys partijoms ir viskas bus teisėta.

 9. Valdas:

  LDDP gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius silpniausiuosius darbininkus “nepastebimai” nubaudė 2 % padidintais mokesčiais, kai MMA kito nuo 850 lt iki 1000 lt, pritaikius Andriaus Kubiliaus partinės gaujos 2009 metų NPD skaičiuoklę.
  Meistriškai prasisuko gaujų sukčiai Lietuvoje jau antrą kartą didinant MMA.
  Be pasipriešinimo, iš viso, 3 % padidėjo mokesčiai nuo MMA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: