Lietuvoje statoma didžiausia Baltijos šalyse ir Skandinavijos regione anglies gamykla (16)

Medžio anglis

Medžio anglis

Medžio anglies gamintojų asociacija pradeda statyti naują modernią medžio anglies gamyklą, kuri, planuojama, bus didžiausia Baltijos šalyse ir Skandinavijos regione. Investuojama apie 13 mln. nuosavų ir Europos Sąjungos lėšų. Ji statoma Ignalinos rajone, Mikalavo kaime.

„Prisidėsime prie Lietuvos ekonomikos augimo dviem būdais: pirma, kuriame naujas darbo vietas regione, kur nedarbo lygis yra vienas didžiausių Lietuvoje, ypač vyrų tarpe; antra, didžiąją dalį produkcijos eksportuosime. Medžio anglies gamybos sektorius išsiskiria itin didele ir nemažėjančia produkcijos paklausa tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje“, – sako Šarūnas Nacevičius, Medžio anglies gamintojų asociacijos prezidentas.

Pasak Š.Nacevičiaus, iki šiol medžio anglį Lietuvoje gamino tik kelios nedidelės įmonės, kurių ištekliai buvo per maži patenkinti net vietos rinkos paklausą. Ignalinos rajone statoma gamykla turės net 5 segmentuoto medžio anglies gamybos linijas ir planuojama, kad naujoji gamykla pagamins iki 6 tūkst. tonų medžio anglies per metus.

„Planuojame ją eksportuoti į Vakarų Europos rinką: Vokietiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją; taip pat Skandinavijos šalis. Lietuvoje kuriame dar vieną paklausią produkciją eksportuosiančią gamyklą“, – paaiškina Asociacijos prezidentas ir teigia jau sulaukęs nemažo susidomėjimo iš didmenininkų. Jo teigimu, įrangos, gamybos ir personalo kaštai Lietuvoje yra gerokai mažesni nei Vakarų Europos tiekėjų. Tai leis taikyti „aukšta kokybė – žema kaina“ strategiją ir taip įsitvirtinti regione.

Medžio anglies gamyba per pastaruosius 10 metų sparčiai populiarėjo ir apimtys per 2000-2009 metus pasaulyje išaugo daugiau nei 30 procentų. Europos Sąjungoje medžio produktų gamyba 2009 m. sudarė apie 300 tūkst. tonų per metus.

Medžio anglies gamintojų asociacija kryptingai investuoja į tai, kad gamykloje veiktų itin modernios technologijos ir gaminama medžio anglis būtų itin kokybiška.

„Diegiamos pažangios medžio anglies gamybos dujų pirolizės būdu technologijos, kurios leidžia gaminti aukščiausios kokybės gastronominę medžio anglį. Deginant tokią medžio anglį, ji yra itin kaitri, bet neliepsnoja, nerūksta, neturi kvapo ir neišskiria žalingų aplinkai medžiagų“, – sako gamyklos įrengimu besirūpinančios bendrovės „Costum“ vadovas Arvaldas Brazas.

Visa gamybos grandinė yra sertifikuota ir atitinka visus ES teisės aktuose numatytus saugos ir poveikio aplinkai reikalavimus.

Šiuo metu medžio anglies gamybos bazėje jau baigtos ruošti medžio anglies gamybos krosnių aikštelės, pastatyta segmentuoto medžio anglies gamybos linijos stoginė, supirkta dalis įrangos, pradėta produkcijos sandėlio pamatų statyba, tvarkoma infrastruktūra, tiesiami keliai.

Šarūnas Nacevičius pasakoja, kad projektas pasižymi gana inovatyviu verslo modeliu: gamyklą stato ne viena, o penkių įmonių grupė.

„Taip geriau užtikrinama projekto kokybė, nes kiekviena įmonė yra kompetentinga skirtingose srityse, be to, išskaidoma rizika, todėl lengviau pritraukti reikiamą finansavimą“, – sako jis.

Planuojama, kad gamyklos pradės veikti šių metų vasarą. Čia numatyta įdarbinti apie 50 vietos gyventojų, kurių atranka jau prasidėjo.

Skaičiuojama, kad investicijos atsipirks per 4-5 metus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Prusas:

  vel misko vagys stato kosmodroma, uztenka jau nesamoniu su atomine ir i ja norimais kisti musu milijardais, o cia dar ir i miska tiesiasi vagiu pirstai

 2. Ku Klux Klan:

  „..Prisidėsime prie Lietuvos ekonomikos augimo dviem būdais: pirma, kuriame naujas darbo vietas regione, kur nedarbo lygis yra vienas didžiausių Lietuvoje, ypač vyrų tarpe; antra, didžiąją dalį produkcijos eksportuosime. Medžio anglies gamybos sektorius išsiskiria itin didele ir nemažėjančia produkcijos paklausa tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje“, – sako Šarūnas Nacevičius, Medžio anglies gamintojų asociacijos prezidentas…”

  Tu pydaras esi. Tave patį į anglį išdžioviti reikia ir išeksportuot nachrien į Kiniją, kad ne kvapo tavo čia neliktu. Varyk su savo zavodu į Skandinaviją čmošnike ir kirsk ten jų miškus, ir pigiai jiems patiems ir pardavinėk. Pažiūrėsiu kiek ilgai ten gyvas vaikščiosi gaydy….

  “kursime darbo vietas” ir “tolerancija”, du keiksmažodžiai kurie jau vimdo konkrečiai….

 3. džiugu girdėti:

  kad eksportas gaus super kokybę, vietiniai mažas algas, šeimininkai 13milionų/įmetai=2mil/metus pelną, o Lietuva iškirstus, nuniokotus miškus.
  Tuo mes didžiuojamės ir siekiam “pritraukti” užsienio investicijas (aukšta kvalifikacija, pigi darbi jėga).

 4. Prusas:

  verkti del to, o ne dziaugtis reikia…gerai kad pries 200 metu lenkai su rusais dar Nemuno negilino ir nevale, tai dabar turime bent jau kuom dziaugtis ir dar ilgam tas liks jei vel skeltanagiai neuzeis kaip maras kuri jie ir uznese senoveje

 5. Prusas:

  kurkite parazitai darbo vietas Lietuviu Tautai, kurie be Lietuviu Tautos sutikimo nusavinote Lietuviu Tautos turtus ir darbo priemones…net Konstitucija priimta tik po 4 metu grobimo ir plesimo, net ji Garantuoja mirties bausme kapitalistines santvarkos banditams ir uznesejams, nes Lietuviu Tauta 1991 metais tik norejo nusimesti skeltanagiu junga, o ne sugrizti i vergovine santvarka kur vagys ir banditai dabar dar tyciojasi is paprastu zmoniu…vietoj to kad valdzia rupintusi zmoniu gerove ir darbo vietu kurimu, ji rupinasi tik kaip apgindi storasikni kraugeri bandita priputusi zmoniu kraujo, tam jie ginkluojasi, tam jie ivede valstybes, komercines ir kitokias tarsi nekaltas paslaptis….butent del to jie mus paverte dar ir teroristais…slykstu ir liudna kad taip Lietuva jasu 1000 metu yra engiama situ parazitu ir ju palikuoniu

 6. Prusas:

  geriausiai viska pasake viena tremtine 20 metu iskankinta lageriuose…ji sake kad tokio nuzmoginimo ir tyciojimosi is zmoniu net lagerius praejusi nemate, ten bent zmones budavo tikri del rytojaus, o dabar kasryta galvoje tik viena mintis – kaip isgyventi dar viena diena, tarsi mes gyventume be vandens ir be maisto kur nors Sacharos dykumoje…nuzmoginimas ir nuskurdinimas yra dalis sudponiu plano kaip pavergti zmones ir juos padaryti visiskai nuo savo malones priklausomais

 7. Prusas:

  visi sudponiai in corpore nusipelno tiktais vienos bausmes – mirties bausmes su turto konfiskavimu…pokariu tokius parazitus net seimomis naikino gaila kad nedidele dali sudponiu tik isnaikino

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: