N. Venckienė. Politinio prokuroro aiškiaregystės (13)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Generalinėje prokuratūroje metų metais marinuojamos ir į senaties archyvus galiausiai sukišamos įvairios bylos. Dešimtys, šimtai bylų. Niekam dėl to galvos neskauda. Net nesopa, kai numarinuojamos rezonansinės, t.y. milžiniško atgarsio visuomenėje susilaukusios istorijos, susijusios su dešimtimis, šimtais milijonų litų iššvaistymu, pradanginimu, vagystėmis.

Generalinis prokuroras Darius Valys nieko neatsako Lietuvai, kodėl iki šiol vilkinama Nacionalinio operos ir baleto teatro rekonstrukcijos byla. Kažkaip keistai buvo rekonstruoti ir įsisavinti apie 60 mln. litų, tačiau nėra nei kaltų, nei paleistų.

Metų metais tampoma nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ lėšų panaudojimo byla. Keistai išsibarstė dešimtys milijonų litų kultūrai ir šimtai milijonų – jos infrastruktūrai. Nėra nei kaltų, nei paleistų.

Iki mitologinių sumų – kone pusės milijardo litų buvo išaugusi Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos kaina. Ji tik augo, o vietoje sporto objekto matome jos konstrukcijų griuvėsius. Nėra nei kaltų, nei paleistų, nei stadiono.

Aš suprantu generalinį prokurorą ir net jį užjaučiu dėl tokio didelio darbo krūvio. D.Valys yra toks užsiėmęs žmogus, visą savo kasdienybę atiduodantis tik Seimo narės Neringos Venckienės teisinio imuniteto klausimui, kad net ir kelionė į Seimą paskaityti parašyto teksto jam buvo neįkainojama pramoga ir reta galimybė ištrūkti iš kabineto, įkvėpti gryno oro, pamatyti kaip pasikeitė Vilnius.

Va čia tai afera: tuometinė teisėja Neringa Venckienė pasipriešino 240 šarvuotų, kaukėtų, ginkluotų policininkų, kurie 2012 metų gegužės 17-ąją eidami pro šalį netyčia užklydo į atsitiktinio privataus Garliavos namo kiemą. Vargšai pareigūnai buvo sumušti vienos moters. Per šarvus, šalmus ir kaukes! Ir kaip tie narsūs vyrai buvo ruošiami kalinių maištams, masinėms riaušėms gatvėse, jei pakanka tik moters, kad jų eilės būtų išsklaidytos, pakriktų, kovotojai skubėtų registruoti sumušimų, išsiimti pažymų.

Kreipdamasis į Seimą prokuroras D.Valys vakar jau pareiškė, kad aš suspardžiau pilietę Laimutę Stankūnaitę. Penkis kartus. Anksčiau, jau du kartus prašant mano kaip teisėjos ir kaip kandidatės į Seimo narius  teisinio imuniteto panaikinimo, tokie kaltinimai nebuvo reiškiami. Panelė L.Stankūnaitė taip pat niekada nesiskundė, kad buvo suspardyta.

Melas apie spardymą skleidžiamas, bet tiesa nutylima. Tiesa apie 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje mažai mergaitei ant galvos mestą antklodę, apie Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojos G.Didžbalienės nuplėštas mergaitės rankas. Apie baisią, protu nesuvokiamą prievartą prieš mažą nukentėjusiąją, prieš taikius žmones, stovėjusius kieme.

Ar tragiškų gegužės 17-osios įvykių Garliavoje tyrimas buvo parengtas atsainiai, D.Valiui pametant tik paskubomis parinktas detales, ar generalinis prokuroras viešai skleidžia netiesą?

Nuo pat tos gegužės 17-osios aš ir mano bendražygiai reikalavome paviešinti VISĄ, NEIŠKARPYTĄ, NESUMONTUOTĄ įvykių Garliavoje, mano tėvų namuose, filmuotą medžiagą. Sulaukėme tik tylos ir kito klaustuko – kodėl taip bijoma rodyti policijos operaciją, jeigu apie ją tiek kalbama? Ar Lietuva neturi teisės matyti, kaip 240 policininkų vykdė teismo sprendimą, kuriuo drausta taikyti prievartą? Kodėl sankcionuota, dešimčių liudininkų matyta operacija yra taip kruopščiai slepiama? Ar dar nespėtas tas filmas sumontuoti taip, kaip pageidavo scenarijaus autoriai?

Dabar to filmo prašys ir Seimo laikinoji komisija, skirta tirti mano imuniteto atėmimo klausimą. Visa Lietuva stebės, ar generalinis prokuroras siekia teisybės, ar tebėra kišeninis, kiekvienu jautresniu klausimu kontroliuojamas kai kurių politikų.

Jau pati Garliavos istorija nuo pat jos pradžios ar net išvakarių yra akivaizdžiai politizuota. Ir galbūt prokuroras D.Valys būtų visai neblogas politikas – jis galimai puikiai supranta, kad metų metais „tirti“ beveik mirusias valstybės pinigų vagysčių bylas yra labai patogu pasinaudojant tokia graudžiai populiaria Garliavos istorija. Kai tauta šneka tik apie nežinia kur pradingusią mano brolio dukrelę, mano neliečiamybės klausimą, niekam neįdomios valstybinės aferos. Prokurorui – ramu, o rytoj juk kils koks naujas skandalėlis.

Pasikartosiu, bet po mano brolio Drąsiaus Kedžio neišaiškintos žūties, dar kelių neatskleistų žmonių mirčių, mažosios brolio dukrelės, jos pusseserės pradanginimo į nežinią, penkerius metus vykstančio galingo pedofilų klano priešinimosi bet kokiam viešumui, teisinis parlamentaro imunitetas man yra visiškai nesvarbi detalė. Tai – tik fonas, kuriuo vieniems madinga, kitiems naudinga spekuliuoti. Kolegų laikinoji komisija dirbs. Aš tikiu, kad kiekvienas jos narių bus ir objektyvus, ir sąžiningas apsispręsti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Prusas:

  as tik negaliu suprasti kodel visi dori zmones tyli? arba kodel prezidente neatleidzia tokiu teisesaugininku ir nepasodina ju??? negi ji yra visa galva sitam sude ilindusi? kodel rezonansineje visa visuomene sukretusioje byloje keliama itampa ir viesai pries televizijos kameras seime nera apklausiama pati mergaite…sioj vietoj tai padaryti jau yra butina ir uzteks slapstytis uz antikonstituciniu istatymu sirma, sioj vietoj yra butina Tautai isgirsti tiesa is mergaites lupu paciai be tarpininku

 2. Birutė:

  Prokurore,išaiškink kas nužudė Furmonavičių,Naruševičienę,Kedį,Ūsą,ir kitus kurie liudijo ne klano naudai;Žmogų,kuris liudijo,kad ne Kedys užsakė lipdukusir,kad ne Kedys juos atsiėmė.žmogų ,kuris pirmasis rado Ūsą ir t.t.Ar manot,kad nukankinę Venckienę,kaip jos brolį užčiaupsit tautą.Visų nesusodinsit,nes kas parazituojantiems valdžiažmogiams uždirbs nepelnytus atlyginimus.Matant jus seime,prašantį atimt Venckienei nepriklausomybę,labai nekaip atrodėte,jautėsi,kad esate verčiamas tą daryti.tik nesuvokiu kur iškeliavo jūsų savigarba..

 3. Ponai Seimo nariai, ar jus vykdysite daugumos Lietuvos piliečių valią, ar jums į mus nusispjaut?
  Mes, dalis Lietuvos piliečių ją išrinkome ir tuo pačiu pasakome: ji ne nusikaltėlė ir mes norime, kad ji mums atstovautų Seime. Ir prieš rinkimus, ir po rinkimų visuose balsavimuose Lietuvos piliečiai balsavo Neringos naudai. Ar tai jums nieko nesako? Tai kaip? Ar jūs su mumis ar prieš mus?

 4. Nepolitikas:

  Bravo Neringa! Visiškai pritariu. Reikia sanuoti konstitucinę santvarką. Tik ne tikėk draugiškumo, politikoje kaip ir versle draugu nėra ir niekada ne bus. Ruoškit konstitucinius įstatymus(uždrauskit teismų praktiką, likviduokit teismų savivaldą ir t.t.). S Ė K M Ė S!

 5. rupūs miltai:

  taigi, Generalinis prokuroras jau nebeturi ką vieikti kaip tik tirti kas kam tyčia ar netyčia įspyrė?
  Gana juokingai nuskambėjo per mediją šis pranešimas spaudai.

  O mane ponia Venskienė stebina nesikreipdama į Europos Sąjungos Teisingumo teismą Liuksemburge arba į Europos Sąjungos Bendrąjį teismą, arba kad ir į tą patį Žmogaus teisių teismą Strasbure, kuris nepriklauso Europos Sąjungai, bet su kuriuo Europa yra pasirašiusi sutartis.

 6. rupūs miltai:

  Geriausia, žinoma, Venskienei būtų kreiptis su visa Kedžio byla į EUROPOS TEISINGUMO TEISMĄ:

  Tam, kad Teismas galėtų tinkamai vykdyti savo užduotį, jam suteikta apibrėžta jurisdikcija procedūroje dėl prašymo priimti prejudicinį sprendimą ir nagrinėjant įvairių rūšių ieškinius

  Įvairios bylų rūšys

  Prašymas priimti prejudicinį sprendimą

  Teisingumo Teismas dirba bendradarbiaudamas su valstybių narių teismais, turinčiais bendrąją kompetenciją taikyti Sąjungos teisę. Siekdami užtikrinti efektyvų ir vienodą Sąjungos teisės aktų taikymą ir išvengti bet kokių aiškinimo skirtumų, nacionaliniai teismai gali, o tam tikrais atvejais privalo kreiptis į Teisingumo Teismą, prašydami išaiškinti Sąjungos teisę tam, kad, pavyzdžiui, galėtų patikrinti jų nacionalinės teisės aktų atitiktį šiai teisei. Prašymu priimti prejudicinį sprendimą taip pat gali būti siekiama patikrinti Sąjungos teisės akto galiojimą. IR T.T.

  daugiau žiūrėkite://curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo2_7024/

 7. et:

  norėjau įpeistinti komentarą iš literaturairmenas.lt skaitytojų forumo, bet automatine cenzūra nepraleido.

 8. Ekslietuvis:

  Na va, ir alkanas.lt įsidėjo didžiosios Neringos super šedevrą. Gal pristatysit Nobelio literatūros premijai? Arba bent Pulicerio žurnalizmo premijai?

 9. Populizmas:

  Niekas tai Venckienei galvos nekerta. Bet kaip be teisėsaugininkų kvalifikuoto tyrimo viską įvertinti? Visada žmogžudystės yra vertinamos kaip kam patogiau, bet man nepatinka kuomet siekiant nužudyti teisėjus, jų šeimos narius aukos yra viešai paskelbiami pedofilais be jokių įrodymų išskyrus marionetinių mentų popiergaliukus. Tai yra chunveibinai, kurie gali žudyti jei jiems yra nurodyta kokių nors “autoritetų”. Nereikia čia lyginti “stadiono, teatro ar kultūros sostinės” su žmogžudžių klano darbeliais. Nereikia čia kelti aistrų, apeliuoti į primityvius namų šeimininkių instinktus, ir taip jau per toli nuvažiuota. Kuomet TATA kvietė “nestovėti po medžiu” reikėjo ypatingo ryžto, adekvataus pasiruošimo ir iki galo įvykdyti teismo sprendimą. Vaikas grąžintas mamai, kriminaliniai nusikaltimai pamaž tiriami, netrukdykim, lai dirba kam tai priklauso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: