Seime signataro Z.Vaišvilos spaudos konferencija „Laiku ar ne laiku?“ (video) (30)

Zigmas Vaišvila | lrs.lt nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt nuotr.

Sausio 15 d. 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Laiku ar ne laiku?“

Sausio 13 d., minint Lietuvos laisvės gynėjų dieną, Z.Vaišvila minėjimo metu, dalyvaujant Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, nuo Seimo pakylos, kalbėdamas apie valstybės perversmo 1990–1991 m. organizavimą ir vykdymą 1991 m. sausį bei Sausio 13-osios bylos tyrimo būklę ir keisto Sausio 13-osios bylos vilkinimo faktus, priminė ir dviprasmišką iki šiol Prezidentės nepaaiškintą jos veiklą Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje. Šis Z.Vaišvilos poelgis susilaukė nevienareikšmių vertinimų, vieni politikai tvirtino, kad šis signataro pareiškimas buvo ne laiku ir ne vietoje, kiti gi, sveikino jį už ryžtingą ir principingą laikyseną už bekompromisinį Lietuvos laisvės gynėjų nuomonės atstovavimą.

„Pati Prezidentė savo sausio 13 d. kalboje teigė, kad „laisvę turime ginti kiekvienas ir kasdien“. Jei Prezidentės kalba buvo nuoširdi, tai klausimas „Laiku ar ne laiku?“ turėtų savaime atpulti. Metas būtų pakalbėti apie tai, kaip Lietuvos laisvė turi būti ginama šiandien ir kas ją dabar gina, o kas savo neveiklumu ar ir sąmoningu veikimu siekia mūsų laisvę suvaržyti“,  – sako Z.Vaišvila.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai klausimus raštu tiesiogiai užduokite ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Sausio 11 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro ir buvusio Lietuvos Laikinosios gynybos vadovybės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Sausio 13-osios byla ir kodėl toleruojama A. Paleckio antivalstybinė veikla?”. Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo savanorių gynėjų būrio vadas Antanas Kliunka ir TV bokšto bei Parlamento gynėjas Kasparas Genzbigelis. Skelbiame Z.Vaišvilos skaitytą pranešimą.

Spaudos konferencijos dalyviai paskelbė viešą pareiškimą skirtą Lietuvos Generalinei prokuratūrai ir kviečia visus laisvės gynėjus ir kitus pritariančius asmenis bei organizacijas pasirašyti šį dokumentą (PASIRAŠYMAS iki sausio 21 d.):

Lietuvos Respublikos Seimui, Generalinei prokuratūrai ir Teisingumo ministerijai

Pareiškimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo ir Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimo

Algirdo Paleckio ir jo vadovaujamos politinės partijos Socialistinis liaudies frontas veikla viešai paskelbtoje 2011 m. VSD veiklos ataskaitoje Seimui įvardinta kaip grėsmė Lietuvos valstybei. A. Paleckis ir jo vadovaujama partija tęsia ir plečia veiklą prieš Lietuvos valstybę Rusijos naudai. Šie asmenys atvirai siekia išgelbėti nuo baudžiamosios atsakomybės KGB Alfa-grupės vadą Michailą Golovatovą ir kitus 1991-01-13 d. valstybės perversmo organizatorius bei dalyvius, kaltinamus ir dėl Lietuvos piliečių žudymo, sužalojimo – Sausio 13-osios bylos įtariamuosius.

Dėl šių tikslų A. Paleckis ir jo vadovaujama partija masiškai viešai skleidžia melagingus teiginius apie tai, kad šią agresiją vykdė ne TSRS, o neįvardinti „savi“. A. Paleckis dalyvavo 2012-01-25 d.  Rusijos TV laidoje „Istorinis procesas“, drauge su Sausio 13-osios bylos įtariamuoju Alfa-grupės vadu M. Golovatovu – Rusijos dienraščio „Komsomolskaja pravda“ interneto portalo www.kp.ru teletilte ir kitose akcijose. Šiose laidose ir visomis įmanomomis priemonėmis viešai ir plačiai bandymo revizuoti įsiteisėjusius teismo sprendimus Sausio 13-osios byloje ir teismo nustatytas aplinkybes bei faktus.

Ši veikla – tai viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams Lietuvai ir jos gyventojams (BK 1702 str.), padėjimas Rusijos ir kitų užsienio valstybių asmenų ir Sausio 13-osios bylos įtariamųjų veiklai prieš Lietuvą, kišimasis į Sausio 13-osios bylos ikiteisminio tyrimo eigą (BK 118 str. ir kitos nusikalstamos veikos). Šios veiklos rėmimą ir naudą Rusijai patvirtino Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2011-12-06 d. Vilniuje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos susitikime, gindamas šią veiklą ir pareiškęs pretenzijas Lietuvos Respublikai dėl baudžiamosios bylos A. Paleckio atžvilgiu.

Dėl šių A. Paleckio ir jo vadovaujamos partijos galimai nusikalstamų veikų ištyrimo kreipiamės į prokuratūrą. Kadangi šia veikla viešai ir nebaudžiamai atliekamos ir kitos nusikalstamos veikos – žuvusiųjų, sužeistųjų ir Lietuvos valstybės gynėjų šmeižimas ir įžeidimas (BK  154 str. 1 d. ir 155 str. 3 d.), mirusiųjų paniekinimas (BK 313 str. 2 d.), todėl prašome prokuratūrą ginti viešą interesą ir surašyti prokurorų reikalavimus bei pradėti ikiteisminį tyrimą ir dėl šių atvirai vykdomų nusikalstamų veikų.

Socialistinio liaudies fronto veiklos atitikimą politinių partijų veiklą reglamentuojantiems įstatymams prašome įvertinti ir Teisingumo ministeriją.

2010-12-23 d. Seimas pakeitė Baudžiamojo proceso kodekso 165 straipsnį. Po šio pakeitimo Lietuvos valstybėje nebeliko institucijos, kuri baudžiamosiose bylose dėl nusikaltimų valstybei, žmoniškumui ir karo nusikaltimų tyrimo vykdytų ikiteisminio tyrimo įstaigos funkcijas. Vien prokuroro vadovavimo šių veiklų tyrimui nepakanka, nes kažkas mūsų valstybėje šiose bylose turi vykdyti ir ikiteisminio tyrimo įstaigos funkcijas. Šie tyrimai akivaizdžiai tampa tik formaliais ir nerezultatyviais.

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, atkūrusi mūsų valstybės Nepriklausomybę ir ne kartą viešai pasmerkusi nusikaltimus žmoniškumui, principingai laikėsi nuostatos, kad juos įvykdę asmenys būtų persekiojami ir neturi išvengti atsakomybės. Todėl kreipiamės į Seimą dėl ikiteisminio tyrimo įstaigų funkcijų atkūrimo, ištaisant šį buvusio Seimo skubotą ir neapgalvotą sprendimą – labai rimtą smūgį nusikaltimų valstybei, žmoniškumui ir karo nusikaltimų tyrimui. Valstybės saugumo departamentas turi užsiimti antivalstybinių veiklų tyrimu, o ne politizuota veikla.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

30 komentarų

 1. Viskas gerai- laiku ir vietoj:

  Mielas Zigmai, LAIKU, viskas labai laiku. Gal net per vėlai, bet tai – ne priekaištas. Ne taip paprasta lietuviškoje demokratijoje TIESAI pasiekti viešumą, ypač tokioj plačioj auditorijoj. Ir ne tos liepos mėn. premijos svarbiausia. Gerai, kad apskritai Grybauskaitės koloboravimo tema išėjo į viešumą, gerai, kad buvo paminėtas gruodžio “pasistumdymas”. Viskas labai gerai. Ačiū už tiesumą. Kaip visada.

 2. PsichoLogas:

  Nusiraminkit, ponai, mūsų Prezidentė turi pasaulinio lyderio savybes ir ji nepasikeis. Keistis reikės tiems, kurie neatitinka jos kredo: “NEMELUOK, NEVĖLUOK, NEVOK” . Ar tik ne šitie gudrūs bei godūs berniukai garsiausiai ir šaukia apie “diktatūrą”? Prezidentė yra mūsų, rinkėjų, rinkta ir pasamdyta, ir todėl, jei ji trepteli koja ir pasako “gana betvarkės”, tai ta koja yra mūsų, lietuvių tautos. Ir šitokio mūsų Prezidentės bei tautos valios sutapimo nereiktų painioti su “populizmu”, jei ką:)

  Štai mūsų Prezidentės plika akimi matomos charakterio ypatybės:

  Nuoširdus suinteresuotumas kitų žmonių idėjomis ir mintimis
  Entuziazmas ir energija
  Labai rimtas požiūris į įsipareigojimus
  Sąžiningumas ir suinteresuotumas daryti tai, kas yra teisinga
  Labai geri pinigų valdymo įgūdžiai
  Nepaprastas tiesumas ir atvirumas
  Puikūs bendravimo įgūdžiai
  Pomėgis tobulėti ir plėsti savo žinias visose gyvenimo sferose
  Sugebėjimas palikti santykius neatsigręžiant atgal
  Sugebėjimas paversti konfliktines situacijas vertingomis pamokomis
  Tolerantiškumas konstruktyviai kritikai
  Nepaprastai aukšti standartai ir viltys (ir stiprybė, ir silpnybė)
  Paprastai – didelis prieraišumas ir sentimentalumo protrūkiai
  Daug lyderiui būdingų savybių
  DAUG GERAM LYDERIAUI BŪDINGŲ SAVYBIŲ.

  silpnybės:

  Nepaprastai aukšti standartai ir viltys (ir stiprybė, ir silpnybė)
  Galimi sunkumai išreiškiant meilę ir prieraišumą
  Rizika pasirodyti pernelyg agresyvia ar grėsminga
  Polinkis vadovauti, užuot dalinusis atsakomybe
  Polinkis būti labai netolerantiška, kuomet susiduriama su netvarka ar neefektyvumu
  Polinkis kontroliuoti
  Galimas lėtumas pagiriant kitus žmones ar suvokiant tokį jų poreikį
  MAŽAI BLOGAM LYDERIUI BŪDINGŲ SAVYBIŲ.

 3. pensininkas:

  Šaunuolis Z.Vaišvila: pasakė nei per anksti, nei per vėlai, pačiu laiku. Išgirdo visi, kam reikėjo. Laisvę nuo priešų reikia ginti kasdien. Kitu laiku galėjo blogai baigtis.

  • tikras lietuvis:

   Nesakyk – jis iš bando rasti kabliukų ten, kur nieko nėra:
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/zvaisvilos-isreklamuotas-priedas-dgrybauskaitei-partineje-mokykloje-buvo-visuotinis.d?id=60425947
   Dar nesubrendęs.
   Ir nebesubręs, matyt, nes nesugeba suprasti kur esmė, o kur niekai – tik yra begalinis noras prisikabinti, tačiau nėra nei žinių, nei supratimo.

   • senis šaltis:

    Kiek yra žinių, tai KGB net valytojom nedirbo paprastos darbuotojos iš gatvės. Ir tos turėjo būti kadrinės darbuotojos. Tad nenuostabu, kad premijas gavo visi. Nesuprantu, kaip tai keičia esmę? Dar tada, niekas iš didžiųjų sąjungos vadų nežinojo, kad Dalia kažkada taps prezidente. Premijos visiems – investicija į ateitį. “Gal kuriam netyčia pasiseks”. Kad prezidentė protinga, nesiginčysiu. Kad turi autoritetą – taip pat. Savo laiku ir kiti žymūs ir gerbiami žmonės buvo labai dievinami. Net Hitleris tapo Amerikoje metų žmogumi. Bet kažkada geram žmogui, kiek jis gero bebūtų padaręs anksčiau, nėra suteikiama galimybė vėliau daryti kažką blogo.
    O iš principo. Žmogau, “tikras lietuvi”, aš neseku visų diskusijų, bet gal gali nušviesti savo kryptį komentaruose, nes aš nelabai susigaudau prieš ką tu, už ką tu. Ir ką bandai čia ir kitur pasiekti savo komentarais? Nes jau tampa tradicija, pamačius pačio vardą, nebeskaityti komentarų. Toks jausmas, kad pasivadinęs lietuvio vardu, bandai sudaryti apie lietuvį neigiamą nuomonę.

 4. et:

  labai gerai, kad pamatėme kas yra kas ir kad išlindo visi ssukčiai kaip ant delno vos tik Prezidentė paskelbė karą sukčiams.

  Štai ir šis “patriotinis” atsiprašant portalas jau trečią ar ketvirtą kartą deda tą patį straipsnį, kad tik žmonės nepaskaitytų buvusių komentarų apie patį Vaišvilą ir jo “gerus darbus” subankrotinant PAREX banką, sunaikinat mūsų galingiausią elekrrinę, kurios dar niekas Europoje nemoka uždaryti, nes visos panašios veikia iki šiol ir veiks dar daug metų. Veidmainiai. Fe… keiskite dar kartą savo sušiktą straipsnį.

 5. Salomėja:

  Per visas TV žinias skelbiama, kad Lazutkos premijas gavo visi, net valytoja, tačiau valytoja valė komunistų taršalus, vadinasi, švarino Lietuvą, be to, ji bent jau kol kas nėra pirmasis Lietuvos žmogus, todėl, manau, jokių pretenzijų reikšti tai valytojai niekas neketina. Bėda ta, kad kai kas mano, kad prezidentė ne prie ko, nes premiją gavo ne tik ji. Niekaip nesuprantu, kuo čia dėta valytoja. Tai valytoja ne prie ko. Šalin rankas nuo valytojos. Be to, Z. Vaišvilos kaltinti melu niekaip negalima, nes valytojos premija nepaneigia fakto, kad D.Grybauskaitė premiją gavo. Tai šioje istorijoje svarbiausia.
  Tačiau ar informacijos paviešinimas nerodo, kad Prezidentė kažko nedaro, ką jai liepia daryti. Kam naudinga ši situacija? Juk, kai pagalvoji, D.Grybauskaitės sovietinė karjera lyginant su A.M.Brazausko – tik žaidimai vaikų aikštelėje. O jis juk buvo daugeliui tautos ąžuolas. Nešvarūs čia žaidimai. V. Landsbergis, V.Adamkus, R.Paksas, D.Grybauskaitė – visi kitų valstybių agentai ar panašiai. Keista kažkaip, švelniai tariant.

  • Papildymas:

   Per TV-3 žinias šiandien pranešė,kad V.Gedvilas (Seimo pirmininkas) paprašė Z.Vaišvilos,kad jis savo pranešime paskelbtų faktą,jog Grybauskaitė yra gavusi šią premiją.Taigi vyksta užkulisiniai žaidimai.

  • Na apsirikom eilinį kartą. Balsavom už D. Grybauskaitę, nes tikėjomės iš jos permainų. Susipažinus su jos praeitimi, galime prisiminti ir jos pirmtakų praeitį, tai a.a. A. Brazausko, neaiški ir V. Adamkaus praeitis, jo vojažai iš JAV po Rusiją, atseit Rusijos ežerų tvarkyti, negeresnė ir R.Pakso biografija. Apmaudu yra tai, kad D. Grybauskaitė per savo jau beveik visą kadenciją nieko nepatvarkė teisėsaugoje. Įstačiusi tokius kadrus, kaip prokuroras Valys, Grina, Kryževičius, į atsakingiausius postus, nieko nepertvarkė, gal dar labiau sujaukė Lietuvos gyvenimą. Man dabar yra svarbiau ne kokia prezidentė buvo prieš Nepriklausomybę, bet, kad veltui buvo įdėtos mūsų viltys į ją ir likome, kaip visada, it musę kandę.

 6. stevas:

  Konferencijos klausimas galėtų būti ir “Vietoj ar ne vietoj”? Na džiaugiasi Vyktaras – Vilniaus Universitetas “tūpu vaikų darželiu” pasinaudojęs kare prieš prezidentę, jam neleidusią tapti premjeru arba Seimo pirmininku. Mums džiaugsmo iš to lyg ir maža, bet nesureikšminkim

 7. skaitinetojas:

  o jam maumenelis jau nesuaugs niekada,toks ir liks izeistas mazvaikis

 8. Ku Klux Klan:

  Ne į temą biski: Kur dingo dydis rašytojas Šarūnas Navickis?

 9. Kažin:

  Manau, kad svarbaus dalyko – kas yra kas, ką, kaip rinkėjai, turėtume žinoti, Vaišvila nepasakė. Kaip Grybauskaitė tiesiai nuo Burokevičiaus TSKP platformos Lietuvoje įšoko į Lietuvos užsienio ministeriją ir tuojau pat buvo pasiųsta dirbti į Lietuvos pasiuntinybę JAV. Akivaidu, kad be “paduotos” rankos ji viena pati peršokti negalėjo. Juolab, kad ji buvo tarp prieš LKP atskyrimą nuo TSKP veikusiųjų. UM, berods, tuo metu vadovavo Saudargas.

 10. zigmas:

  Chebriute, svarbiausia – suvokti, KADA DG dar dalyvavo partinės nomenklatūros darbe, ogi tada, kai jau artėjo nepriklausomybė, sąjūdis buvo paėmęs valdžią, bet APM dar nebuvo uždaryta. O ji, mat, dar premijas gaudavo… Prisiminkime, koks tas V.Lazutka būdavo per “kasperviziją”””

 11. Grasilda:

  Kiek žinau, dėstytojų korpusas APM skilo, tik nežinau, kokia proporcija. Kadangi dirbau kitoje panašioje įstaigoje, kurioje įvyko kompartijos skilimas, manau, čia svarbiausias dalykas – su kuria kolektyvo dalimi laikėsi D. G. Beje, pas mus platformininkai buvo į sąrašus įtraukę keletą darbuotojų – nuoseklių antikomunistų, gal ir jiems premijas skyrė. Negalima taip be niekur nieko platformininkų dokumentais pasitikėti.

 12. suvalkietis:

  Ačiū Zigmui už patriotizmą ir teisybę išsakytą spaudos konferencijoj. Bravo. Kol tokių žmonių yra – aš ramus.

 13. pensininkas:

  Šaunuolis Zigmas. Tik stebiuosi gana gausiai į spaudos konferenciją susirinkusių spaudos atstovų baime užduoti Zigmui klausimų. Matosi, kad Lietuvos žurnalistai bijo prezidentės labiaunei Rusijos žurnalistai Putino. Man 1991 laisvės gynėjui gėda dėl to. Taip ir Valstybę prarasime. Lietuviais esame mes gimę, lietuviais turime ir likt.

 14. Marija:

  Z.Vaišvila niekada nebuvo korektiškas ir išmintingas.Tai dar kartą patvirtina jo pasisakymai įžeisto mažvaikio veidu.Surado gerą progą išsakyti savo ,,išmintingą” mintį… Ko jis tuo siekia? Matyt, ir jį liečia tai, ką jis neteisėtai darė praeityje. O jis tikrai nemažai blogo padarė Lietuvai anuo metu, tik žmonės, matyt, pamiršo jo darbelius.Gaila, kad mūsų atmintis tokia trumpa… O suvalkiečiui norėčiau palinkėt savo Suvalkijoje puoselėt tikrą patriotizmą, o ne apsimestinį suvedant viską tik į savo kiemą,,,neva man gerai, o kiti tegul manosi kaip nori”. Juk suvalkiečiai ir dabar, kiek teko bendraut, ilgisi anų laikų …Gal tad nereikia veidmainiaut, ponai suvalkiečiai.

 15. Marta - Salomėjai:

  Dėkui, Salomėja. Tik patvirtinote mano atradimą, kad sąmokslas slypi BALSAS. LT GRUPĖJE.
  Po to kai balsas.lt nusipirko kažkoks mafijozas, neva iš Meksikos, bet kilęs neva iš Izraelio, nors mano APPLE kompas praneša, jog nesertifikuotas, todėl duomenims pavojingas jo serveris stovi Kijeve, šios grupės žurnalistai ir “rinko medžiagą” prieš Grybauskaitę. Rinko ar falsifikavo? Čyvas su Brazausku turėjo paneigti vieno iš savo kolegų prisipažinimą, kad algą gauna vokeliuose. Niekas iki šiol nepaneigė. O kad Uspaskichas susijęs su šia grupe, kalba ir to žurnalisto, apie kurį rašė Račas, liudijimai ir faktai, kad visas jo Lietuvos rajonų portalų tinklas yra pajungtas prie BALSAS.LT grupės. Štai kodėl Darbo partijos statytiniui Gedvilui parūpo paskleisti šį šmeižtą prieš mūsų PREZIDENTĘ, pasinaudojus seimo tribūna ir neva signataro Vaišvilos lūpomis.

  Ar ne laikas eiti į gatves prieš Lietuvą užvaldžiusią mafiją?
  Matau, kad yra daug tokių, kuriems norisi tos mafijos valdžios.

 16. savas:

  O aš žiūrau į darbus.Labai puikiai atsimenu,kai Zigmas dar prieš Sajūdį “klykė”,kad būtų uždaryta atominė,Kruonis,buvo “žaliasis”,jei ne “raudonasis”. Ar kas įsivaizduoja pasekmes jeigu Lietuva būtų jo paklausius-būtų katastrofa mūsų valstybei,…….o kam į naudą?,…..pagalvokim.
  Palaikau PREZIDENTĘ,nes jos darbai matosi kaip ant delno,………..slėpkis Zigmai.

  • senis šaltis:

   Drįsčiau šiek tiek nesutarti. O gal mums tos atominės išvis nereikėjo. Gal dabar mes būtume be jos turėję labiausiai pasaulyje išvystytą žaliąją energetiką. Ir nereikėtų dabar laužyti galvos su atliekom ir tt. Dėl Kruonio pamenu ir daugiau gerų žmonių protestavo. Žmonės klysta. Gal dabar ir kokie “Jedinstvininkai” pakeitė nuomonę ir tapo Lietuvos patriotais. Jei išėjęs iš “kaliūzės” nusikaltėlis norės pranešti apie nusikaltimą, jis turi būti ignoruojamas, nes anksčiau nusikalto? Anksčiau atlikti blogi darbai neuždraudžia, dabartiniu laiku pradėti daryti gerus darbus. Siūlau atsiversti lietuviškų patarlių knygelę ir pabandyti ja vadovautis. Mūsų protėviai ne tokie jau ir kvaili buvo. Liaudies išmintis tiesą sako.

   • savas:

    Norint sugrįžti” sąžinės kelin” reikia ,kartojuosi,įrodyt tai darbais,o kur buvo Zigmas 20metų,kažkaip nepamenu.O dabar išlindo kaip grybas,vėl skaldyt LIETUVĄ.Kai žmogus prasiklasta,jis turi šansą išpirki tai,……

 17. Tautrimas:

  Pagarba, kad pagaliau imasi veiksmų dėl Paleckio. Tik vienas pastebėjimas įdomus toks: Zigmas peticiją įvardina paskutiniame sakinyje, kad VSD neturi užsiimti polizituota veikla, o VSD paskutiniame sakinyje štai ką sako: http://www.vsd.lt/Page.aspx?pageID=193 – oficialus VSD komentaras. Štai J. Markevičiaus komentaras tuo klausimu:http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/prezidentes-patarejas-reikia-pamirsti-apie-zvalgybos-instituciju-darba-pacioms-sau-10-82185 ; Komentaro esmė ta, kad teisė klausytis pokalbių pasako Markevičiaus apribota, o teisę suteikti klausytis galės tik aukšto rango pareigūnai. Tuo tarpu Mockaus žiniasklaidos pusė ir kita pusė tvirtina priešingai, kad tai kaip tik įtesina klausytis pokalbių ir visų pirma visuomenininkų, nors kriminalinės žvalgybos įstatymo 8 straipsnyje aiškiai išdėstyti įstatymo pagrindai ir dėl ko gali būti klausomasi ar atliekamas tyrimas. Tai man kyla klausimas – ar visuomenininkai padeda veikti prieš Lietuos Respubliką (BK 118 str), ar ragina smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą (BK 122 str) ar atlieka kitas aštuntame straipsnyje nustatytas veikas? Kiek žinau ne, na, bent man žinomi, bet kažkas prisidengia visuomenininkų vardu ir tvirtina, kad norima sekti BŪTENT visuomenininkus. Taip pat 4 naujojo kriminalinės žvalgybos str. yra nustatyti uždaviniai, tarp kurių žinoma nėra ikiteisminės veiklos, bet ar ne ikiteisminė veikla VSD ir gali būti įrankis politikų susidorojimo su priešininkais? Aš vertinu teigiamai naująjį įstatymą, kad nebus vykdoma ikiteisminio tyrimo veikla, nes taip bus apribota galimybė pareigūnų savivalei, bei korupciniam galimam veikimui, nes pareigūnai jau nebegalės taip lengvai sekti visų ir klausytis be auštų prokurorų ir teisėjų žinios, pradėti ikiteisminį tyrimą nepatikusiam. Toliau dar įdomiau – ŠTAI pažiūrėkime į gerb. signatarą, buvusį VSD vadovą, ištikimą Zigmo Vaišvilo kolegą, bičiulį Mečį Laurinkų, kuris VSD vadovu buvo iki 2004 m. balandžio 30 d. O Lietuvos dujų akcijos buvo parduotos Gazpromui (tiksliau Seimas pritarė projektui pardavimo) 2004 m. kovą. Tai ar Mečys Laurinkus kaip VSD tuometis vadovas inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl grėsmės nac. saugumui, kai Rusijos dujų monopolininkė gniuždė Lietuvą? Kaip čia yra? Galėčiau tęsti visą dieną, bet, kad labai įdomiu laiku jau pradėtas tas prašymas dėl Paleckio, kodėl Zigmas nesikreipė dėl Paleckio anksčiau? Gi jis jau seniai griauna Lietuvą ir Sniečkų garbina. Kažkaip man per daug klausimų iškyla…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: