Prezidentė prašo Konstitucinį Teismą išaiškinti pilietybės teikimo plėtros galimybes (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Sausio 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, naudodamasi Konstitucijos ir įstatymų suteikta teise, kreipiasi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo dėl pilietybės teikimo plėtros galimybių.

Šalies vadovės teigimu, šiuo metu pilietybės teikimo tvarka yra griežta, o visuomenėje vykstančios permainos keičia žmonių lūkesčius. Todėl būtinas aiškus atsakymas, ar norint išplėsti Lietuvos Respublikos pilietybės teikimo galimybes pakanka Pilietybės įstatymo pataisų, ar tam būtina keisti Konstituciją.

Prezidentė prašo išaiškinti 2003 m. gruodžio 30 d. ir 2006 m. lapkričio 13 d. Konstitucinio Teismo nutarimų nuostatas ir atsakyti, ar galima tik įstatymu, nekeičiant Konstitucijos, nustatyti, kad asmenys, po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. išvykę gyventi į kitas valstybes ir įgiję tų valstybių pilietybę, gali turėti dvigubą pilietybę.

Konstitucinio Teismo taip pat prašoma atsakyti, ar galima tik įstatymu plėsti atvejus ir sąlygas, kada užsieniečiams gali būti išimties tvarka suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

Šiuo metu pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo doktriną dvigubos pilietybės atvejai gali būti tik ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys. O išimties tvarka pilietybę kitų šalių piliečiams galima suteikti tik už ypatingus, o ne spėjamus ar būsimus nuopelnus valstybei, jeigu jie yra integravęsi į Lietuvos visuomenę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Ku Klux Klan:

  Prezidente, kreipkis į KT, kad šis išaiškintu ar kitataučiai LR Piliečiai gali dalyvauti valstybės kurimo procese ir kur iš Lietuvos dingo visos iki nepriklausomybės atgavimo gyvenusios tautos. Taip pat KT turi išaiškinti kodėl LR Piliečiai diferencijuojami į lenkų tautinę mažumą, rusų tautinę mažumą ir kitas tautines mažumas, jei LR nėra jokių tautų, o yra tik LR Piliečiai.

  Ir šiaip, būt gerai, jei prieš miegą paskaitinėtumėte LR Konstituciją, joje parašyta daug gerų dalykų kuriuos privalu vykdyti visiems, net ir tamstai.

 2. Ku Klux Klan:

  Prezidentė dar turi prašyti KT išaiškinimo dėl LR BK 170str. taiukymo teisėtumo. Kaip galima taikyti šį straipsnį, jei LR nėra TAUTŲ ir nėra jokių seksmažumų? Taikant šį straipsnį daromas dar vienas nusikaltimas, t.y. konfiskuojama kompiuterinė tėchnika. O LR Konstitucija sako štai ką:
  23 straipsnis
  Nuosavybė neliečiama.
  Nuosavybės teises saugo įstatymai.
  Nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama.

  Nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama.!!!!!

  LR Konstitucija dar sako, kad:

  7 straipsnis
  Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
  Galioja tik paskelbti įstatymai.

  Akivaizdu, kad negali galioti paskelbtas įstatymas, jei jis prieštrauja LR Konstitucijai.
  Neteisėtai taikant BK 170str. LR Piliečiams taikomos dvigubos bausmės, komptechnikos konfiskavimas ir piniginė bauda, tačiau nekonfiskuojamos rankos kurios rašė ir neamputuojama galva kuri sugalvojo parašyti komentarą ar leptelti žodį neegzistuojančiam reiškiniui (tautybės, netradicinei seksorientacijai) pašiepti, pasišaipyti ir pan.

  Kaip matote yra ir be Pilietybės suteikimo dar visokių klausimų KT, tad dirbkite ir skaitykite LR Konstitucija, ji teisinga ir ginanti bei apsauganti Lietuvių Tautą Lietuvoje.

 3. Mindaugas:

  Mano nuomone,negalima lengvai betkam dalinti pilietybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: