N.Venckienė. Ko bijo sistema? (23)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuot.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuot.

Per beveik 23-ejus valstybės nepriklausomybės metus Lietuvoje kai kurie politikai net nepradėjo mokytis to, kas yra vienas svarbesnių demokratijos dalykų – garbingai pralaimėti rinkimus. Nemokame oriai pasveikinti rinkimų dieną pasitaikiusio stipresnio varžovo, pripažinti, kad buvome silpnesni, prasčiau pasirengę išlaikyti turėtos valdžios vadžias. Nemokėjimu pralaimėti ir nesugebėjimu pripažinti kito pergalę, sėkmingai užkrečiama ir itin jautri, nuvarginta, teisingumo išsiilgusi visuomenė.

Vos pernai susikūrusi politinė partija „Drąsos kelias“, be jokios finansinės injekcijos iš valstybės iždo, o tik už simbolines, Lietuvos žmonių pinigines aukas sugebėjo tik per kelis mėnesius trukusią kuklią rinkimų kampaniją pelnyti rinkėjų pasitikėjimą. Ir tapti parlamentine jėga.  „Drąsos kelias“ nesmerkė savo valstybės žmonių, kad jie už šią partiją balsavo per mažai. Taip elgiasi tik buvę, gerai pasišildę valdantieji, kurie, nesugebėdami nuryti pralaimėjimo kartėlio, visada kvailina Lietuvos piliečius. Esą išsirinkusius „ne tuos“.

Net ir kuklūs septyni „Drąsos kelio“ Seimo mandatai tapo šoku dabar jau buvusios, konservatorių valdžios ideologams, nuo didžiosios politikos nustumtiems centro liberalams, ne ką daugiau už mūsų partiją laimėjusiems kitiems liberalams ir kai kuriems socialdemokratams, kurie į spalio 14-osios Seimo rinkimus sukišo valdiškus milijonus.

Regis, po „Drąsos kelio“ Seimo narių priesaikų buvusių valdančiųjų pasipiktinimas kvailais rinkėjais, balsavusiais už šią partiją, nurimo. Tačiau ta trumpa tyla tebuvo miražas. Neringą Venckienę, jos bendražygius ir šeimos narius privalu pulti kasdien, be paliovos.

Kai Seimas imasi kitų metų valstybės biudžeto, kai valstybėje – per akis neišspręstų socialinių problemų, nenutrūksta tautos ateities emigracijos srautas, kai kam tiesiog būtina viso to nematyti. Jaunas žurnalistas geriau paskambins klusniam prokurorui ir paklaus: „O ar kreipėtės į Seimą dėl Neringos Venckienės neliečiamybės?“ Ir prokuroras, susigriebia – reikia kreiptis! Didelių aferų, nusikaltimų tyrimai atidedami rytojui. Seimo nario neliečiamybė tampa svarbiausiu valstybės reikalu. Bet tik tada, žinoma, kai Seimo nariu išrenkamas ne tas.

Bet juk ne Seimo nario teisinis imunitetas man yra svarbiausia. Į Seimą ėjau ne jo, o vedina teisingumo troškimo. Tik tas teisingumas šiandien kai kurių suvokiamas kažkodėl keistai iškreiptai.

Nė neprašomas, tuomet dar tik būsimasis premjeras Algirdas Butkevičius vos prieš keletą savaičių Seimo rūmuose man užtikrino politinę savo galingos partijos ir frakcijos paramą, o praėjus vos kelioms savaitėms, jau tapęs nuolatiniu premjeru, staiga prabilo, kad tokio pokalbio apskritai nebuvo.

Jo partijos kolega, Seimo vicepirmininko postą gavęs Algirdas Sysas dar pridūrė, kad galingiems socialdemokratamas jokios „Drąsos kelio“ paramos ir nereikia. Ačiū, malonu, kad mus pripažįstate.

Tik nerimą šiek tiek kelia premjero Algirdo Butkevičiaus teisingumo supratimas. Vyriausybės vadovas šią savaitę garsiai postringavo, kad politikų bylas reikia palikti teismams, tad esą ir teisinę neliečiamybę iš jų reikėtų atimti bet kokiu atveju.

Būtų suprantama, jei ne vienas „bet“ iš netolimos praeities. Kai praėjusį rudenį socialdemokratas Romas Adomavičius įkliuvo STT agentams su 40 tūkst. litų grynaisiais, visiems politikams vienodai teisingos socialdemokratų viršūnėlės nė nesivargino savo kandidato išbraukti iš rinkimų į Seimą sąrašo. Nesivargina įvykdyti savo deklaruojamo prieš televizijos kameras teisingumo ir dabar – minėtas Vilniaus vicemeras toliau puikuojasi Socialdemokratų partijos Prezidiumo narių sąraše.

Ateis laikas ir Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės klausimas tikrai bus svarstomas Seime pagal visas tam numatytas procedūras. Bet ką veikti iki tol? Apie ką dar kalbėti Lietuvoje, jei svarbiausios valstybės gyvenime procedūros numatytos tik kovo mėnesį? Tad ir liejasi „ypač svarbūs“ pranešimai visuomenei apie mano tetos Audronės Skučienės sveikatą, apie teisėtai ir legaliai įdarbintą mano sekretorę-padėjėją.

Sistema įjungė sau parankius visuomenės informavimus kanalus ne šiaip sau. Ji tiesiog dreba, kad „Drąsos kelias“ kovo 3-ąją gali laimėti dar tris Seimo nario mandatus. Dar labiau sustiprėti, t.y. tapti dar juodžiau neparankia.

Tik tikrieji atsakymai į neišsiaiškintos ir nebaigtos pedofilijos istorijos klausimus niekam nerūpi. Nebent tik tiems, kas sukūrė dar vieną pasaką, jog mažoji mano brolio dukrelė nenori bendrauti su ją išauginusiais seneliais.

Suaugusieji seka pasakas ne tik vaikams prieš miegą. Migdoma ir Lietuva. Kad ji visiems laikams įtikėtų, jog vaikų išnaudojimas ir prievartavimas mūsų dorovingame krašte – pramanas.

Visame pasaulyje pedofilai kasmet suimami šimtais, ardomi jų tinklai, siekiantys aukščiausius politikos ešelonus, net žurnalistikos objektyvumo viršūnę – britų BBC, bet pas mus to nėra. Neva niekada nebuvo, nėra ir nebus.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Neringai:

  Puikiai argumentuotas straipsnis.Ačiū.
  Nepamirškite ,NERINGA,paklausti raštiškai Generalinio prokuroro ar tinkamai (su lydraščiais) įforminta FILMUOTA medžiaga iš GEGUŽĖS 17 d. Garliavos šturmo.Ar yra nufilmuota atkarpa kur mergaitė išplėšiama iš Jūsų rankų,metama antklodė ant galvos ir pagriebiama Stankūnaitės ir Černiausko?

 2. pensininkas:

  Nematau, kad Drąsos kelias kovotų prieš sistemą. Rinkimų metu ir dabar matyti, kad Kelias kovoja prieš tuos, kurie ieško tiesos ir teisingumo, ieško būdų kaip įveikti sistemą. Laikas būtų susiorentuoti ir susivienyti su antisistemininkais.

 3. Auksė:

  Taip, turint omenyje visą šitą gerai organizuotą valstybinę šmeižto kampaniją prieš Drąsos kelią, jos lyderius, tie laimėti 7 mandatai yra ne “tik”, o NET septyni. Atrodo, kad tampate vis labiau savimi pasitikinčiais politikais, turite puikiai sugebančių viešai argumentuotai kalbėti žmonių. Linkiu Jums sveikatos, atkaklumo, stiprybės. Jūs Lietuvoje esate kaip tas “tyruose šaukiančiojo balsas”, bet jis nebus nuslopintas, nes šaukia tiesą.

 4. otto:

  Maniau, kad tai rimtas portalas. Pasirodo spausdina nutrijos kliedesius.

 5. Teresė:

  Nebus triju mandatu tikrai nebus nei vieno.

 6. TAUTOS BALSAS:

  IŠNAUDOKITE VISAS ESAMAS GALIMYBES,REIKALAUKITE ĮRAŠO,STIPRYBĖS IR DIEVO PALAOMOS

 7. Gražina:

  Gal žmonės jau suprato, kas už ką kovoja: kam reikalinga garbė, kam pinigai, o kam TIESA!
  O ko reikia mums, Lietuvos žmonėms? Man nereikalinga garbė grįsta melu ir dideliais valdžios postais. Man nereikalingi pinigai, įgyti kitų žmonių sąskaita. Man labiausiai reikia TIESOS. O Jums?
  Tenka apgailestauti, kad patikimi ir garbingi žmonės nesusivienijo prieš rinkimus į vieną partiją. Tačiau turime dar vieną galimybę kovo mėn. Pasinaudokime ja. Nežinau, kas tie trys, kurie yra DK nariai, bandantys tapti seimo nariais ir prisijungti prie jau esamų 7. Reiktų greičiau išsiaiškinti, kas jie tokie ir ar jie verti Tautos pasitikėjimo.

 8. Ona:

  aciu gerb. Neringa uz taiklias mintis. Lietuvoje visuomene, ypac jaunuomene letarge ir neaisku kada suprasime kad valstybe tai jos zmones, kurie patys turi kurti ir taisyti esama sistema. Isrenkame valdzia i visus postus ir laukiame stebuklu. Stebuklai neivyksta, nes ne tuos isrenkame ir taip uzburtas ratas.

 9. Kažin:

  Logiškai galvojant, tai sistema tegali bijoti tik pačios savęs, kad jos aukščiausių valdžių grandyje neatsirastų Gorbačiovo tipo žmogus, o tokio sistemoje ir su žiburiu nerasti.

 10. Jonas:

  “Net ir kuklūs septyni „Drąsos kelio“ Seimo mandatai tapo šoku…”

  Ar tikrai?

 11. juozas:

  Teisingas straipsnis. Tik reikėtų Neringai, su p.Stancikiene ir kitais dažniau pavažiuoti į tas vietas kur vyks rinkimai ir paaiškinti kas prie ko ir ko ji siekia. Po vakarykščios BTV laidos gali žmonės pagalvoti,kad Nekrošius teisus ir Neringa kovoja dėl turto kurį paveldėjo mergaitė. Absurdas visiškas. Gerai dar, kad p.Stancikienė tinkamai atsikirto dviems tendencingai parinktiems oponentams (Nekrošiui, ir Sakalui). Teisi Neringa, kad visais kanalais vyksta puolimas, lyg nebūtų svarbesnių klausimų. Tačiau Drasos keliui linkiu, pasinaudoti bet kokia proga ir duoti tinkamą atkirtį puolantiems.

  • Nepolitikas:

   Visapusiškai palaikau tave, Juozai… Reikia aktyvumo. Bet yra viena problema, ką jie gali pažadėti rinkėjams? Laikas eina, o jų frakcija nepateikė ne vieno įstatymo projektą. Na kurie nukentėjo nuo teisėsaugos, tu agituoti nereikia – jie ir taip balsuos už DK. O tie kurie : „„Daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų per paskutinius 12 mėnesių neturėjo pakankamai maisto, rodo RAIT apklausos duomenys“, už ką jie balsuos? Aišku už duoną! Patriotu gali būti ir alkanas, bet kiek? 2,3,…5 metus, bet ne 23 metus. Žmonės praktiškai ne žino, kas yra teisingumas ir duona, teisingumas ir elektra ir t.t. Man net atrodo, kad ir dauguma norinčių kovoti prieš sistemą, nežino pačios sistemos, kur jos stiprus ir silpnas vietas. Tai ką jie gali? Pasakyti kad mes sąžiningi, bet tokiu sąžiningų yra virš 500 tūkst. gyventojų, o vietų į Seimą ….? Galima butu Neringai padėti, bet ar jį su savo „džentelmenais“, pasiruošusį priimti tokia pagalbą(ne pinigais)… Abejoju…

 12. Arūnas:

  “Kauno diena” paskelbė „Metų kaunietės“ rinkimų taisykles, kuriose rašė “Į finalą pateks keturios dalyvės, kurios iki sausio 5 dienos 18 val. sulauks daugiausiai skaitytojų balsų. Dar dvi bus deleguotos specialios komisijos”.
  Tomis keturiomis pretendentėmis, surinkusiomis daugiau kaip po 4 ar 5 tūkstančius balsų tapo Aušra Ručienė, Rūta Meilutytė, Neringa Venckienė ir Aldona Ramutė Hansen. Net ir čia suveikė “sistema” kai išaiškėjo kas patenka į finalą. Šlykštu ir negarbinga, kai tada laikraštis pakeitė taisykle, kad į finalą nepatektų skaitytojų išrinktos pretendentės, ir visą finalinių dalyvių išrinkimą pavedė vien tik komisijai. Kas galėtų paneigti, kad spauda ne marionetė, valdoma iš šalies.
  Todėl kad prieš p. Venskienę vykdomas sąmokslas net tokiame menkame konkurse, aš esu įsitikinęs, kad teisingumo ji nesulauks nei teisme, kurį jai rengia “sistema” ir į kurio rankas ji bus perduota susidorojimui. Todėl p. Neringa ruoškitės ieškoti teisingumo už Lietuvos ribų. Tai bus Jūsų kova ne prieš Lietuvą, o už Lietuvą, už mūsų ateitį.

 13. Reimundas:

  N.Venckienei irDK reiktų pasisakyti skubiai dėl Paleckio SLF,kurie pradėjo pirštis į jos teisybės gynėjus.Laisvės gynėjų tiesos niekintojai ar gali būti tiesos gynėjai.

  • Prusas:

   nenusisnekek asilo galva, jie yra tiek pat neteisus kaip sistema yra teisi…tavo galva sup1so per telika jie…kur net dviracio zinias isprievartavo ir paverte juokingais inkscianciais sunimis, bet jie juokingi ne del savo bajeruku kurie yra visiskai idiotiski, bet del tu juokdariu debilumo ir parsidavimo uz pono numesta kaula

 14. Vilinda:

  Gerb.Neringa,baisu net pagalvoti iki kokio lygio nusirito Lietuva per ta 22 nepriklausomybes metu laikotarpi,bet dar baisiau,kad epogeju pasieke per konservatoriu valdymo etapa.Mus kurie nuolatos balsuodavome uz juos,apeme baisus nusivilimas,kur ju tie deklaruojami krikscioniski principai,kur ju skaitymasis su visuomene,kur ju tolerancija naujai atejusiems i Seima ir daugelis kitu dalyku.Pamateme ,kad jie pilnai sutiktu dirbti vaivorykstes komandoje ir pasimate ju siekiai einantys i dvivaldyste: konservatoriai ar socialdemokratai ir atvirksciai.Pasijutome isduoti.Nusivyleme ir prof.V.Landsbergiu,kuris niekaip negali suprasti,kaip Jus galejote ikurti partija ir ateiti i Seima dirbti,juk jis Jums sakes partijos nekurti ir pavadino Jus riboto proto moterimi.Buvome pribloksti tokiu samprotavimu ir kaip galima sitaip issireiksti.Juk Seimas yra istatymu kalve,tai ar ne teisininkai gali geriausius istatymus kurti ir priimti,dar reiketu prideti ekonomistus ir tada jau visi kiti.Bet seimunai taip susireiksmino,kad jie tikrai itikejo tuo,kad yra nepakeiciami ir vieninteliai protingi politikai.Situacija yra tragiska,jie kaip pikti ir kerstingi sunys atiduos Jus teisetvarkos sudraskymui,nors jeigu butu protingi ir izvalgus,tai susipazine su pedofilijos skandalu Latvijoje,budami padorus ir krikscioniski,niekada neturetu leisti susidorojimo su Jumis,bet apie tai,matyt,galima tik pasvajoti.Linkime Jums ir seneliams Kedziams,bei tetai ir visiems geros valios zmonems sveikatos ir istvermes,reikia tiketis,kad sis kosmaras teisinio nihilizmo ir melo greitai pasibaigs.

 15. Prusas:

  Lietuvoje sexas neegzistuoja kaip kad ir buvusioje cccp…ypac neegzistuoja politiku ir teisesaugininku sexas su mazameciais kaip neegzistuoja ir ju korupcija bei vagystes is valstybes izdo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: