Kariuomenės kūrėjai savanoriai Dieveniškių „Ryto“ mokyklai dovanos knygas (23)

LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas, savanorių kūrėjų delegacijos vadovas ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniams pasakoja kokios knygos yra dovanojamos | A.Girdziušo nuotr.

LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus pirmininkas, savanorių kūrėjų delegacijos vadovas ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas Poškonių pagrindinės mokyklos mokiniams pasakoja kokios knygos yra dovanojamos | A.Girdziušo nuotr.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyrius gruodžio 18 d. surengs pilietiškumo pamoką Šalčininkų raj. Dieveniškių „Ryto“ vidurinėje mokykloje. Atsargos majoras Albertas Daugirdas mokiniams perskaitys pranešimą apie 1991 m. Aukščiausios Tarybos gynimą, o Vilniaus skyriaus savanorių kūrėjų delegacija, vadovaujama skyriaus pirmininko atsargos leitenanto dr. Vytauto Račkausko, nuo skyriaus dovanos knygas.  Prie šios dovanos pinigais prisidėjo LKKSS Marijampolės skyriaus aktyvas, pavieniai Šiaulių ir Kauno skyrių nariai.

Iš dovanojamo 288 knygų rinkinio – net 136 knygos išleistos 2008-2012 m. laikotarpiu. Iš mokyklos administracijos pageidauto 87 knygų sąrašo, nupirktos 27 knygos. 2715 Lt knygų įsigijimui paaukojo ne tik LKKSS nariai, bet ir lietuvybę remiantys piliečiai – Vilniaus universiteto profesūra ir buvę auklėtiniai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, ,,Geležinio Vilko“ brigados karininkai, Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kariuomenės savanorių draugijos, Lietuvių sąjungos „Tauta ir Tėvynė“, Tautininkų Sąjungos, motociklininkų klubo ,,Vorai MC“ nariai, Krašto apsaugos ministerijos, UAB „Grota“, UAB „Kamava“, UAB „Ulmas“, UAB „Plainera“ darbuotojai ir  atsargos kariai. Iš viso pinigus paaukojo apie 150 žmonių, apie pusę jų ne LKKSS nariai.

Savanorių kūrėjų delegacija prie Poškonių pagrindinės mokyklos su dovanomis (iš kairės į dešinę): Albertas Daugirdas, Kęstutis Malašauskas, Vytautas Račkauskas, Pranas Leitonas, Eimantas Tamulynas ir Eimutis Matiukas | A.Girdziušo nuotr.

Savanorių kūrėjų delegacija prie Poškonių pagrindinės mokyklos su dovanomis (iš kairės į dešinę): Albertas Daugirdas, Kęstutis Malašauskas, Vytautas Račkauskas, Pranas Leitonas, Eimantas Tamulynas ir Eimutis Matiukas | A.Girdziušo nuotr.

Be savanorių kūrėjų, taip pat beveik du trečdalius knygų sunešė ir suvežė Lietuvos kariuomenės (LK) ir Sausumos pajėgų vadai generolas leitenantas Arvydas Pocius ir generolas majoras Almantas Leika, Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, leidykla „Homo liber“, LK Logistikos valdybos kariai ir darbuotojai bei jų šeimų nariai ir draugai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (GJŽ LKA), vaikų rašytojo Gendručio Morkūno žmona Regina Morkūnienė, poetas Jonas Ivoška (Šėla), LK Strateginių komunikacijų departamentas, GJŽ LKA viršininko pavaduotojas pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis ir kt.

Nuotrauka atminčiai su Poškonių pagrindinės mokyklos administracija (iš kairės į dešinę): Eimutis Matiukas, direktorės pavaduotojas ugdymui Valdemaras Kliacevičius, Eimantas Tamulynas, direktorė Birutė Žibortienė, Vytautas Račkauskas, Pranas Leitonas, Kęstutis Malašauskas ir Albertas Daugirdas | A.Girdziušo nuotr.

Nuotrauka atminčiai su Poškonių pagrindinės mokyklos administracija (iš kairės į dešinę): Eimutis Matiukas, direktorės pavaduotojas ugdymui Valdemaras Kliacevičius, Eimantas Tamulynas, direktorė Birutė Žibortienė, Vytautas Račkauskas, Pranas Leitonas, Kęstutis Malašauskas ir Albertas Daugirdas | A.Girdziušo nuotr.

Knygos skirtos visoms mokinių amžiaus grupėms bei apima įvairius žanrus – nuo pasakų, nuotykinės, mokomosios literatūros iki istorinės ir patriotinės.

LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus kūrėjai savanoriai šių metų rugsėjo 3 d., pirmąją mokslo dieną, jau parėmė Šalčininkų raj. Baltosios Vokės ,,Šilo“ vidurinę mokyklą (236 knygomis), o lapkričio 21 d. – dar vienas knygų rinkinys (341 knyga) prieš Lietuvos kariuomenės dieną buvo padovanotas Poškonių pagrindinės mokyklos bibliotekai. Kukliausiais paskaičiavimais bendra visų trijų akcijos ,,Padovanok knygą lietuviškai mokyklai“ etapų (Baltoji Vokė–Poškonys–Dieveniškės) vertė viršija 12 000 Lt ir sudaro virš 800 knygų rinkinį.

Susipažinti su knygomis – ... mokinių antšlagas. Kairėje – savanoris kūrėjas Pranas Leitonas (su LKKSS „uniforma“ – juodas kostiumas, balti marškiniai ir juoda beretė su kokarda) | A.Girdziušo nuotr.

Susipažinti su knygomis – … mokinių antšlagas. Kairėje – savanoris kūrėjas Pranas Leitonas (su LKKSS „uniforma“ – juodas kostiumas, balti marškiniai ir juoda beretė su kokarda) | A.Girdziušo nuotr.

Baltosios Vokės ,,Šilo“ vidurinės ir Poškonių pagrindinės mokyklų direktorės, mokytojai, mokyklos darbuotojai ir mokiniai šiltai ir nuoširdžiai priėmė LKKSS savanorių kūrėjų delegaciją. Prieš ar po renginio, prie pietų stalo ar kavos puodelio, su direktorėmis ir mokytojais aptarti mokyklos rūpesčiai ir bendradarbiavimo galimybės su LKKSS Vilniaus skyriumi.

Naujomis knygomis susidomėjo tiek maži, tiek dideli... | A.Girdziušo nuotr.

Naujomis knygomis susidomėjo tiek maži, tiek dideli… | A.Girdziušo nuotr.

Ši savanorių kūrėjų organizuota knygų dovanojimo akcija – tai „prisijungimas“ prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės antrus metus iš eilės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“.

Atsargos leitenantas dr. Vytautas Račkauskas yra LKKSS VAS pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Ku Klux Klan:

  Būtu šaunu, jei įvardintumėte visus 150 aukotojus. Faktiškai, šiais laikais tokius poelgius (sietinus su knygomis, lietuvybe, lietuvių kalba ir pan.) jau galima būtu vadinti žygdarbiais.
  Ačiū

 2. Saulius:

  Šaunuoliai ,palaikau ir remiu tokias pilietiškas akcijas.

 3. Atsargos karys:

  Akcija prasminga ir reikalinga – bent kažkas parodo dėmesį lietuviškai bendruomenei ir jos problemoms. Apmaudu, kad valstybė neturi jokios strategijos šio krašto atžvilgiu…

 4. vidas:

  Tokia mūsų pareiga, privalome rūpintis ne tik krašto gynyba, bet ir jaunąja karta.

 5. Mindaugas:

  Šaunuoliai šie Lietuvos kariai! Didžiulė pagarba jiems.Tai labai pasmingas darbas ir būtų labai gerai,kad ateityje visa tai taptų tradicija.

 6. Alfredas:

  tai aišku šaunu, tik geriau būtų, kad valstybė labiau rūpintusi Vilniaus krašto mokyklomis, o tai dabar atrodo lyg kokioje Lenkijoje tos mokyklos būtų….

 7. Ramunė:

  Sveikintina akcija. Linkiu, kad visi pasektų tokiu Jūsų pavyzdžiu.

 8. Valdas:

  Tokios akcijos įmanomos tik tada, kai yra žmonių, kurie viską organizuoja, neskaičiuodami savo asmeninio laiko ir žmonių, kurie materialiai paremia idėją. Pagarba LKKSS Vilniaus skyriaus pirmininkui Vytautui RAČKAUSKUI

 9. Karys:

  Puiki akcija. Savanoriai kūrėjai – šaunuoliai. O kur kitos visuomeninės organizacijos?… Daug, daug gražių žodžių ir mažai, mažai realių darbų… O jei yra panašių akcijų dalyviai, tai kodėl nesiskelbia, neviešina, gal vieną kitą įtrauktų, uždegtų… kaip savanoriai kūrėjai. Žiūrėkite kiek visokių žmonių, įstaigų, organizacijų į savo knygų dovanojimo akciją įtraukė… ir turbūt nei vienas nesigaili, o tik džiaugiasi pabūvę naudingi visuomenei, lietuvių tautai, ypač Šalčininkų krašte… Mes turime raliais darbais remti vienas kitą, kad pasijustume vieninga šeima, monolitu, kurio neprieteliai neišdraskys… Sėkmės savanoriai kūrėjai, jūsų darbuose. Te padeda jums vienatinis dievas ar baltiški dievai, svarbiausia, kad padėtų…

  • Mindaugas:

   Kažkaip nesigirdi,kad kas nors daugiau organizuotų tokias knygų dovanojimo akcijas.O gal tik nesireklamuoja? O,ką daryti žmogui,norinčiam padovanoti vaikams knygų,jeigu jo darbovietė tokia veikla neužsiima (kas dažniausiai ir būna)?
   Todėl būtų labai gerai,jeigu Alkas.lt pareklamuotų LKKSS skyrių,užsimančių knygų dovanojimo akcijomis,adresus ir tel.Nr.(esančių bent didesniuose Lietuvos miestuose).Tuomet galėtų ir privatūs asmenys tokiems skyriams atnešti savo dovanojamas knygas.Kitokio kelio,kaip paprastas patriotiškai nusiteikęs žmogelis galėtų vaikams dovanoti knygas,beveik nėra (mokyklos direktorei,padavus dovanojamas knygas,abejotina,ar jos bus iš tikrųjų padovanotos vaikams.Žodžiu,viskas čia susiveda į žmogaus sąžinę).

 10. Patriotas:

  Šaunuoliai ir dar karta šaunuoliai. Džiaugiuosi, kad yra patriotų, kurie skiepija LIETUVYBĘ, PATRIOTIŠKUMĄ , PILIETIŠKUMĄ Lietuvoje. Smagu, kad yra tokių žmonių ir kurie deda daug pastangų aukodamiesi….. Pats pažįstu gerb. Vytautą Račkauską, kuris su dideliu entuziazmu, iniciatyva, iškėlęs galvą prisideda prie viso šito! Ir esu jam labai dėkingas už visą indėlį. Sveikinu visu LKKSS VAS narius prisidėjusius prie šios akcijos.
  Laimingų, prasmingų Šv. Kalėdų.

 11. ATAS:

  VAS vade, kodėl mini tik kariuomenės vadų pavardes, kodėl nemini eilinių aukotojų? Kodėl nepamini Šiaulių LKKSS sk., kuris Poškonių mokyklai paaukojo virš 50 knygų? Kodėl visą garbę prisima VAS, kuris Poškonių pagr. mok. paaukojo apie 80 knygų iš 320? Iš kuklumo nenumirsit:(. Geri darbai daromi tyliai.

 12. lapas:

  Puiki akcija. Tik gaila,kad negalima dovanoti seniau išleistų knygų (nors žmonės turi labai vertingų). Ačiū,linksmų švenčių.

 13. Vytautas Račkauskas - ATAS:

  Atsakau ATAS’ui: Sunku būtų straipsnyje paminėti visus žinomus 121 aukotojus (118 – parėmė pinigais, 9- parėmė knygomis, o kiek panoro likti “inkognito”). Vadai paminėti, nes esant jų užimtumui, jie surado laiko prisidėti prie akcijos (mato akcijose prasmę). Jie gali būti geras pavyzdys ir kitiems karininkams… Taip, LKKSS Šiaulių skyrius svariai prisidėjo prie knygų akcijos Poškonių pagr. mokykloje, tik ne virš 50 knygų, o 47 vienetais (dovanotų knygų ir dovanotojų sąrašai įteikti Poškonių pagr. m-klos direktorei, viskas – vieša). Tiesa, LKKSS Vilniaus apsk. skyrius, realiai surinko tik dalį knygų iš 341 knygos (tiksliai – 93 knygas, o ne 80 kaip jūs teigiate, gal jums išvardinti autorius ir knygų pavadinimus?) , bet šis skyrius paskelbė akciją, rinko aukas ne iš LKKSS narių (jų dėka nupirko dar 42 naujausias knygas), taip pat organizacijos atsiliepė į Vilniaus skyriaus kvietimą, Vilniaus skyrius – knygas dedikavo, atspaudavo, rūšiavo ir pakavo, Vilniaus skyrius jas vežė… Vilniaus skyriaus atstovas paskaitą skaitė (ne šiaip “numetė” knygas, o įteikė iškilmingai, suorganizavęs – pilietiškumo pamoką). Ir dar, kodėl blogi darbai pastoviai viešinami, o geri daromi tyliai?… gal ir geri darbai turi būti viešinami ir kuo gausiau, kad kitus patrauktų tuos gerus darbus daryti… Mūsų, Vilniaus savanorių kūrėjų, knygų akcijų viešinimas jau davė rezultatus: LKKSS Šiaulių skyrius nuo savęs į Dieveniškių “Ryto” vidurinę mokyklą jau nuvežė 124 knygų dovaną… Daugelis žmonių klausinėja, kam perduoti pinigus, ar knygas, kad paremti knygų akcijas… tai viešinimo rezultatas. Ateityje kalbėkime faktais “kolega”, o ne piktavalėmis emocijomis… Gerų Naujų metų Tamsta ATAS’e…

 14. ATAS:

  O-HO! Sveikiname Jus su organizaciniais sugebėjimais priversti labai užimtus kariuomenės vadus ir šauliečius dovanoti tiek knygų. Tikimės jie tai darė asmeninėmis lėšomis, o ne mažėjančios kariuomenės bibliotekų sąskaita?

 15. Atgalinis pranešimas: Knygos Dieveniškių mokyklai | Tauta ir Tėvynė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: