Darbo partijos narių neliečiamybės atėmimo klausimą svarstęs Seimas buvo paverstas politinio farso teatru (video) (10)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 18 d. Seimas turėjo pateikimo stadijoje svarstyti ir balsuoti po pateikimo už rezoliucijų projektus dėl sutikimo Seimo narius Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį, Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų  laisvę (Nr. XIIP-129, Nr. XIIP-130, Nr. XIIP-128). Tačiau šis klausimas taip ir nebuvo pradėtas svarstyti iš esmės.

Jau vos tik prasidėjus klausimo svarstymui Seimo pirmininkas V.Gedvilas primygtinai ėmė siūlyti padaryti dviejų valandų pertrauką motyvuodamas tuo, kad laikinosios komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis yra pateikęs pakoreguotą rezoliucijos projektą ir esą pagal Seimo Statutą tokiu atveju yra būtina dviejų valandų pertrauka. Opozicijos atstovai TS-LKD nariai tokį siūlymą įvertino kaip įžūlų bandymą trukdyti svarbios rezoliucijos svarstymą ir atkreipė dėmesį, kad A.Mazuronis kaip Seimui siūlo ranka ištaisytą dokumentą net deramai neįregistravęs siūlomos pataisos…

Seimo posėdį iš balkono stebėjo prieš DP narių teisinės neliečiamybės išsaugojimą pasisakę visuomėnės atstovai kartas nuo karto iškeldami rankas apmautas baltomis pirštinėmis.

Tačiau po Darbo partijos (DP) narių ir Seimo pirmininko, taip pat DP nario, Vydo Gedvilo ekvilibristikos ir DP frakcijos narių prašymu po įsiplieskusios stichinės diskusijos, peraugusios į politinį farsą, šis klausimas balsavimu buvo atidėtas iki vakarinio posėdžio.

Žiūrėkite šio klausimo svarstymą rytiniame posėdyje (tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas):

Vakariniame posėdyje DP frakcijos narių pastangomis rezoliucijų projektų pateikimas buvo dar kartą atidėtas iki gruodžio 20 d., ketvirtadienio, posėdžio.

Seimo procedūrų žinovai pastebi, kad DP vilkinti teisinės neliečiamybės klausimą atidėdama ir neįtraukdama į neeilinių posėdžių darbotvarkę gali net iki pavasario sesijos.

Žiūrėkite šio klausimo svarstymą vakariniame posėdyje (tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas):

Primename, kad laikinoji Seimo komisija dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narius V.Gapšį, V.Uspaskichą ir V.Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę, sprendusi ar sutikti jog būtų atimta minėtų „darbiečių“ neliečiamybė, sutiko siūlyti visus tris DP bylos kaltinamuosius leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėns tik vieno balso persvara.

V.Vonžutaitė ir V.Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

V.Vonžutaitė ir V.Uspaskichas | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 27 d. generalinis prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti Seimo narius Viktorą Uspaskichą, Vitaliją Vonžutaitę, Vytautą Gapšį baudžiamojon atsakomybėn ir suvaržyti jų laisvę.

Kaip tvirtinama generalinio prokuroro kreipimesi, Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje V. Uspaskichas, V. Vonžutaitė ir V.Gapšys yra kaltinami apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymo organizavimu Darbo partijoje (BK 222 str. 1 d.), taip pat sukčiavimu, apgaule išvengiant didelės vertės turtinės prievolės mokėti privalomus mokesčius valstybei (BK 182 str. 2 d.) mokėjimų.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. Nepolitikas:

  „Trys „Drąsos kelio“ ideologai nėrė į krūmus“? Ne, jie pasielgė labai išmintingai. Kas nori DABAR(ypač po rinkimu) nuteisti DP? O kas užvilkino Vyriausybes formavimą, specialiai, kad nebūtu peržiūrėtas LR biudžetas, ir ko mažiau pažadu(DP, socdemu, TT) pakliūtu į realybę. Kad konservatoriai ir liberalai, per svarstymą pasakytu: na žadėjote, bet nepadarėte ir taip eiline karta apjodinti koalicija. O jų „paruoštas“ biudžeto projektas jėga! Prisiminkit, jog konservatoriai ir jų sąjungininkai sugalvojo „laimės“ formulę – „Apsiginti Teisme“. Taip buvo ir su Neringa, tačiau tai yra nihilizmas. Kas gali įrodyti savo nekaltumą Teismuose, kuriose teisingumo procesas vykdomas pagal „autoriteto“ norą ir „teisingus“ išvedžiojimus? Kaip sakė Patackas, „mes atėjome kovoti prie sistemą“, bet dabar pats padeda TAI SISTEMAI. Jog atiduoti žulikus sistemai, ir elgtis kaip gyvulių bandai, daug proto ir drąsos nereikia. O išnaudoti šitą situaciją, savo tikslui TEISINGUMAS visiems VIENODAS pasekti – reikia mąstymo ir proto. Tai, kaip ponai iš DK, balsuosit už SISTEMĄ(ir atiduosit DP žulikams – teisėjams), ar PRIEŠ, ir taip „savotiškai“ pasipriešinsite sistemai. Dar noriu pasakyti, kad be šitos žulikų partijos, Jūs absoliutus „0“, negalėsite įvykdyti nei 1% savų pažadų, o tai reiškia – Jums galas. Net bolševikai, dėl savo tikslų įgyvendinimo, Rusija privedė prie pralaimėjimo.
  Gaila, „Seimo posėdį iš balkono stebėjo prieš DP narių teisinės neliečiamybės išsaugojimą pasisakę visuomėnės atstovai kartas nuo karto iškeldami rankas apmautas baltomis pirštinėmis“ – kad jiems negerai su …., ir net baltos kelnės nepadės.

 2. Nereikia klaidinti žmonių. Jūsų taip vadinami trys „Drąsos kelio“ ideologai UŽSIREGISTRAVO ir NEBALSAVO o tai šiuo atveju tolygu BALSAVIMUI – PRIEŠ. Nes DP reikėjo 1/3 balsų nuo UŽSIREGISTRAVUSIŲ.

 3. Ku Klux Klan:

  Vienok smagus anonizmas užsiregistruoti ir nebalsuoti, bet dar smagesnis tai “tai” įvardinti, kaip balsavimą “prieš” 🙂

  Tylėjimas – tolygu pritarimui, argi ne taip? Nejau ir ši formulė jau mutavo?

 4. sara:

  Visgi “Drasos kelias” – “ni ryba, ni miaso”, kaip rusai sako. Ar jie opozicija opozicijai ar pozicijai? Taikliai VL pasakė apie partijos lyderę…

 5. Suvalkietis:

  komentaras kurį parašė “neopolitikas” yra visiškas absurdas ir nesąmonės… kaip vakar gimęs..! vargas Lietuvai kol tokių nesuvokiančių situaciją asmenų bus. DP yra užsienio projektas Lietuvos valdymui.. Tai yra esmė. Visa kita – tik nereikšmingos detalės… Apie tai mąstykit “neomąstytojai”…

  • ne suvalkietis:

   tai jei turi įrodymų, kad DP yra užsienio projektas, tai klok . Ir tegul ji(DP) bus išformuota remiantis ta esme, nekabinėjant prie “nereikšmingų detalių”.

   • Suvalkietis:

    kad tai Maskvos projektas supranta visi. Tai supranta ir lietuvoj gyvenantys rusai, ir rusai Rusijoj. Jų tinklapiuose apie tai paskaityt galima. O tamstos pasakymai “klok” yra naivūs. Jie yra ten tam tikruose rūmuose tyliai guli. Pasakysiu taip – einant jūsų rašymo logika, panašūs mąstytojai parašo, kad 1940 birželį Lietuva nebuvo okupuota, o pati įstojo į sssr. Kitaip – klok dokumentus apie okupaciją… Nyku skaityt..Mūsų kartą rytų kaimyno klastas pažįsta puikiai ir žino kaip anai “deržavai” svarbi Kaliningrado sritis ir Baltijos jūra. Ir šiaip anas kaimynas nerimsta ir prie jo reik būt budriems. Bet čia jau reik mylėt Tėvynę Lietuvą. O mes ją mylim.

 6. Pilypas:

  Koks DP yra užsienio projektas, jei šešti metai byla tampoma. Pats esi žiniasklaidos -purvasklaidos (ne visos) ir sistemos produktas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: