J.Meko kūryba pristatoma Londone (0)

Jonas Mekas | Kultūros ministerijos nuotr.

Jonas Mekas | Kultūros ministerijos nuotr.

Bene žymiausias lietuvių kilmės filmų kūrėjas, kritikas, poetas ir menininkas Jonas Mekas kartu su sūnumi Sebastianu, dukra Ona (Oona) bei savo ištikimais draugais atvyko į Londoną, kur viešės iki gruodžio 13 dienos. Šio mėnesio pabaigoje 90-ies metų jubiliejų švęsiantis Jonas Mekas savo darbus pristatys vienoje garsiausių Londono galerijų Serpentine. Paroda veiks nuo gruodžio 5 dienos iki 2013 metų sausio 27 dienos.

Šia proga Britų filmų institutas (BFI) gruodžio 6–16 dienomis ir sausio 5–26 dienomis rodys Jono Meko filmų retrospektyvą, kurią pradės jo pokalbis su M.Figiu (Mike Figgis) ir Sandra Hebron. Gruodžio 12 dieną Serpentine galerijoje įvyks išskirtinis Jono Meko ir draugų Daliaus Naujokaičio, Augustino Varkalio, P. Čosorova (Pip Chodorov), J. Hafnerio) Jonathon Haffner, L. F. Magalo (Lionel „Fox“ Magal), J. Nortoverio (Jack Northover), K. Voleseno (Kenny Wollesen) ir G. Zevolos (Giuseppe Zevola) renginys. Vakaro metu bus skaitoma poezija, skambės muzika. Bilietai į šį koncertą buvo išgraibstyti netrukus po jo paskelbimo.

Jonas Mekas neliko nepastebėtas Jungtinės Karalystės žiniasklaidos: didžiuosiuose dienraščiuose „The Guardian“ ir „The Telegraph“ pasirodė straipsniai, o Jono Meko paroda Serpentine galerijoje rekomenduojama kaip viena geriausių Londone šventiniu laikotarpiu.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: