Paskelbti Metų klaipėdiečiai, kurie keičia Klaipėdą į gerąją pusę (0)

Klaipėda | investinklaipeda.com nuotr.

Klaipėda | investinklaipeda.com nuotr.

Dienraščio „Vakarų ekspresas“ organizuojami Metų klaipėdiečio rinkimai sulaukė pilnametystės. Lapkričio 30-osios vakarą jau 18-ąjį kartą įgyvendinant laikraščio skaitytojų ir interneto portalo www.ve.lt lankytojų valią buvo paskelbti Metų klaipėdiečiai. Tai žmonės, kuriems apibūdinti geriausiai tinka jau tradicine tapusi šių rinkimų frazė – jie keičia mūsų gyvenimą ir mūsų Klaipėdą į gerąją pusę.

Kam šiemet atiteko Jaunojo talento, Meniškos sielos ir Garbės klaipėdiečio vardai, buvo paskelbta šiltame, nuoširdžiame renginyje. „Būti! Ir būtinai šypsotis!“ – skelbė šio iškilmingo vakaro šūkis.

„Vakarų ekspresas“, suvokdamas save kaip Klaipėdos bendruomenės dalį, stengiasi įtraukti skaitytojus į miesto gyvenimo formavimą, kad jie naudotųsi ne tik savo teise žinoti – skaitytų, bet ir patys siūlytų, diskutuotų, reikštų savo nuomonę, o svarbiausia – veiktų.

Šiemet ir vėl dienraščio skaitytojai atsiliepė į šį raginimą ir itin aktyviai siūlė bei balsavo už kandidatus, kurie, jų nuomone, yra labiausiai verti Klaipėdos tradicija tapusių apdovanojimų.

Per tris spalio ir lapkričio savaites skaitytojai minėtoms trims rinkimų kategorijoms pasiūlė beveik šešias dešimtis miestelėnų. Ypač aktyviai buvo siūlomi kandidatai Meniškos sielos ir Jaunojo talento kategorijoms. Devyni dažniausiai siūlyti kandidatai pateko į antrąjį rinkimų turą. Jo metu – nuo lapkričio 12 iki 29 dienos – buvo atiduoti 55 427 balsai.

Beje, šiemetiniai rinkimai išsiskyrė tuo, jog skaitytojai nusprendė, kad kiekvienoje kategorijoje turi būti po vieną kandidatą, jau turėjusį tokių rinkimų patirties – jie jau buvo nominuoti praeityje.

Daugiausia balsuotojų šiemet sulaukė nominacija „Garbės klaipėdietis“. 15 343 atiduoti balsai (174 kuponais ir 15 169 internetiniai balsai) nulėmė, kad šis 2012-ųjų metų rinkimų titulas nuo šiol priklausys verslininkams Aloyzui Kuzmarskiui ir Aidui Kaveckiui, nominuotiems už iniciatyvą ir pasiryžimą išgelbėti Klaipėdos simboliu vadinamą burlaivį „Meridianas“.

Kartu su jais šioje kategorijoje buvo balsuojama už Kazimierą Budrį (vienintelį klaipėdietį, Londono olimpiadoje nešusį olimpinę ugnį) ir 2010-ųjų Metų klaipėdiečio rinkimuose tai pačiai kategorijai nominuotą Jurgį Aušrą, šįkart miestelėnų įvertinimo nusipelniusį už tai, kad suorganizavo senųjų klaipėdiečių palaikų, rastų buvusios Šv. Jono bažnyčios teritorijoje ir ilgai nepagarbiai gulėjusių dėžėse, perlaidojimą.

Meniškos sielos titulas, „Vakarų ekspreso“ skaitytojų sprendimu, nuo šiol turi priklausyti Karklės festivalio organizatoriams Mariui Tumšiui ir Mantui Kanišauskui. Už juos balsuota 6 874 kartus (22 kuponais ir 6 852 – internetu).

Labai intensyviai buvo balsuojama ir už kitą nominantą – nekart šiems rinkimams jau nominuotą Vytautą Karčiauską, šiemet pasiūlytą už skulptūrą, kuri Lietuvos meną reprezentavo pasaulinėje parodoje EXPO 2012.

Meniška siela dalis skaitytojų regėjo ir Valentiną Masalskį, itin aktyviai įsiliejusį į Klaipėdos meno pasaulį.

Jaunuoju talentu penktadienį buvo paskelbta Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleivė Vytautė Mačiulskytė, Vašingtone vykusioje tarptautinėje mokinių chemijos olimpiadoje laimėjusi bronzos medalį. Už ją buvo atiduota 6 117 balsų (20 kuponais ir 6 097 internetu).

Daug skaitytojų palaikymo sulaukė ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos fortepijoninis trio, kurį sudaro Ieva ir Gabrielė Šiaudvytytės bei Anastasija Tarasova. Jis buvo nominuotas už I vietas Tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse NOVA MUSICA, tarptautiniame konkurse „Musica piano forte“, XII respublikiniame fortepijoninių ansamblių konkurse-festivalyje.

Skaitytojų valia antrą kartą iš eilės Jaunojo talento vardui buvo nominuota ir tinklininkė Ieva Dumbauskaitė. Šįkart už tai, kad su partnere tapo pasaulio jaunimo iki 19 metų paplūdimio tinklinio čempione.

Balsavimo rezultatai:

1.Garbės klaipėdietis

Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis – 15 343 (174 kuponais, 15 169 – internetu).

Kazimieras Budrys – 14 415 (94 ir 14 321)

Jurgis Aušra – 221 (6 ir 215)

2.Meniška siela

Marius Tumšys ir Mantas Kanišauskas – 6 874 (22 ir 6 852)

Vytautas Karčiauskas – 6 272 (60 ir 6 212)

Valentinas Masalskis – 632 (13 ir 619)

3.Jaunasis talentas

Vytautė Mačiulskytė – 6 117 (20 ir 6 097)

Ieva ir Gabrielė Šiaudvytytės bei Anastasija Tarasova – 5 243 (34 ir 5 209)

Ieva Dumbauskaitė – 310 (21 ir 289)

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: