Seime bus atverta paroda, skirta signataro K.Antanavičiaus 75-osioms gimimo metinėms (1)

Kazimieras Antanavičius | lrs.lt nuotr.

Kazimieras Antanavičius | lrs.lt nuotr.

Lapkričio 27 d. 9.30 val., prieš plenarinį posėdį Seime, kurio metu bus pagerbiamas prof. Kazimiero Antanavičiaus atminimas, bus atverta fotografijų paroda Seimo galerijoje.

Paroda skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, aktyvaus Lietuvos Sąjūdžio dalyvio, vieno iš Lietuvos socialdemokratų partijos įkūrėjų, parlamentaro prof. Kazimiero Antanavičiaus (1937–1998) atminimui pagerbti. Lapkričio 25 d. signatarui būtų sukakę 75-eri. Parodoje, surengtoje žymiam naujausiųjų laikų Lietuvos valstybės veikėjui atminti, eksponuojamos fotografijos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fondų, Kazimiero Antanavičiaus šeimos archyvo.

Pasak Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Juozo Oleko, Nepriklausomybės atkūrimo aušroje savo idėjomis, pasiūlymais, praktine veikla K. Antanavičius buvo vienas iš profesionaliausiai pasirengusių dirbti įstatymų leidybos srityje. Apskritai jis buvo viena ryškiausių to laikotarpio Lietuvos politikos figūrų, daug prisidėjęs prie demokratijos plėtros. Dar prieš Nepriklausomybės atkūrimą sužinojęs apie lemtingą savo ligą, atlaikęs tris operacijas, K. Antanavičius skubino savo vidinį laikrodį, iš paskutinių jėgų dirbdamas Tėvynės labui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. tikras lietuvis:

    Šaunus žmogus.
    Atsimenu, kad kartą norėjau patekti į seimą pas pažįstamą seimo narį svarbiu reikalu, bet įeiti nebuvo šansų – aplink duris ir vagonėlyje tupėjo sąjūdistai, visi tokie pusdurniai, su kuriais normaliai pasišnekėti nebuvo įmanoma.
    Pastebėjau praeinantį pro šalį K.Antanavičių, paprašiau jo, kad perduotų tam seimo nariui, kad laukiu, negaliu praeiti – neturiu leidimo ir pan.
    K.Antanavičius mielai pasitarnavo, pranešė, po to atėjo tas seimo narys (mano kursiokas), pasakė, kad aš su juo ir taip į seimą patekau be jokių leidimų. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: