Palestinos kronikos. Septintoji diena (nuotraukos) (0)

Motina gedi nužudytos dukrelės

Motina gedi nužudytos dukrelės

Septintąją karo prieš Palestiną dieną Izraelis mobilizavo dar 68 000 kareivių, pranešė „Press TV“. Sionistų pajėgos, kaip tampa akivaizdu, telkiamos ne tik Palestinai, bet ir Sirijai, apie kurią pastaruoju metu beveik nieko nebekalbama.

Ketvirtadalis palestiniečių aukų – vaikai

Lapkričio 20-osios vidurdienį nužudytų palestiniečių skaičius jau siekė 114 (iš jų – 27 vaikai).

Izraelis jau atakavo ne tik Gazos, bet ir Beit Lahijos miestą, esantį į šiaurę nuo Gazos, taip pat Khan Yunis, Deir al-Balah, Hajar al-Deek, Rafah miestus.

Puolamas ir Vakarų Krantas

Sionistai atakuoja ir Vakarų Krantą, kuriame lapkričio 20-osios popietę sužeisti bent keturi palestiniečiai ir protestuotojai prieš karą Izraelio okupuotame Vakarų Krante. Pranešama, kad Izraelio kareiviai paleido ašarines dujas į greitosios pagalbos mašiną, sužeisdami vairuotoją ir seselę Al-Khalil mieste.

Izraelio armija per savaitę karo prieš Gazos ruožą, kaip pranešė Izraelio radijas, surengė 1450 atakų.

„Hamas“ lapkričio 20-ąją sėkmingai paleido raketas į Al-Quds (Jeruzalės) priemiestį bei pietų Izraelyje esančią gamyklą. 8 iš 60 paleistų raketų pasiekė taikinius.

Rusija apkaltino JAV „trukdymu“ Jungtinėms Tautoms priimti sprendimą dėl konflikto tarp Izraelio ir Gazos.

Taip pat pranešama, kad JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) telefonu kalbėjosi su Egipto prezidentu Mohamedu Morsi ir Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu (Benhaminu Netanyahu) apie galimybę paskelbti paliaubas.

G. Duffas: „B. Netanyahu žaidžia diktatoriškus žaidimus“

Specialistai komentuoja, kad šis karas prieš Gazą Izraelio buvo „ilgai planuojamas“. Tai – ir JAV Ohajo valstijoje leidžiamo žurnalo „Veterans Today“ vyriausiojo redaktoriaus Gordono Dafo (Gordon Duff) nuomonė. „Šis karas – politinis. Izraelis planavo šį karą provokacijų būdu. Kai į gerai suplanuotas provokacijas buvo atsakyta, karas buvo pradėtas. Tai – tik mitas, kad Izraelis neva yra vienintelė demokratinė valstybė Artimuosiuose Rytuose. Iš tiesų dabar aiškiai matome, kad likudistai (valdančioji partija „Likud“, kuri suorganizavo Gazos puolimą) yra ultranacionalistinis karinis režimas, B.Netanyahu – nestabilus diktatorius, o Izraelis – propagandoje paskendęs apartheido režimas. Yra 6 milijonai palestiniečių, kurie gyvena legaliai ir turėtų turėti visišką laisvę Izraelyje, bent jau pagal Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių konvenciją, tačiau taip nėra. Izraelis nelegaliai turi šimtus branduolinių galvučių. B.Netanyahu žaidžia diktatoriškus žaidimus. Visi tik kalba „Izraelis, Izraelis“, o kodėl niekas nekalba apie šešis milijonus žmonių, kurių esminės žmogaus teisės pažeidžiamos?“ – sako G. Dafas.

Kitas JAV taikinys – Afrikos valstybės?

Pasak G.Dafo, visa veidmainystė ir politinė mitologija kuriama Vašingtone: „Dabar deramasi dėl būsimų karų Afrikoje, tai – realu. Baisiausia tai, kad žaidžiami žaidimai visame pasaulyje, ir kenčia civiliai žmonės“.

Skaitytojams priminsime, kad šiandien – Afrikos industrializacijos diena, paskelbta Jungtinių Tautų.

Karo analitikai yra pastebėję, kad po Libijos gali sekti JAV (NATO, Izraelio) karai su Sudanu ir kitomis Afrikos valstybėmis, kuriose vis dar gausu naudingųjų iškasenų ir didžiulių plotų karinėms bazėms statyti.

Brangsta nafta

Po kruvinų Izraelio antskrydžių pasaulyje pakilo naftos kaina. Nuo penktadienio „West Texas Intermediate“ barelio kainą pakėlė 2,36 dolerio iki 89,28.

Londono „Brent North Sea“ pakėlė kainą 2,75 dolerio iki 111,70 už barelį.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: