Valdžios smurtavimo Garliavoje pusmetis šeštadienį bus paminėtas S.Daukanto aikštėje (5)

M.Kavaliausko, Alkas.lt nuotr.

M.Kavaliausko, Alkas.lt nuotr.

Šį šeštadienį, lapkričio 17 dieną, sukanka pusmetis, kai 240 policininkų ir specialiųjų dalinių kovotojų puolė Garliavos gyvenvietę: pasitelkę dujas ir elektrą smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“.

Tai buvo pirmas nepriklausomybės metais valdžios surengtas masinio smurto aktas prieš taikius, tik tiesos ir teisingumo reikalavusius Lietuvos piliečius. Respublikos Konstitucijos kūrėjai teisininkai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė ir Liudvikas Narcizas Rasimas įvertino Garliavos antpuolį kaip šiurkštų pasikėsinimą į konstitucinę šalies santvarką.

Gegužės 17-ąją – Garliavos smurto dieną – Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paragino ištirti visas smurtavimo aplinkybes. Deja, iki šiol tai nėra padaryta.

Atsakydami į valdžios savivalę ir smurtą piliečiai Simono Daukanto aikštėje pradėjo nuolatinę „Tie-SOS!“ akciją. Penkis mėnesius – nuo gegužės 17-osios iki spalio 17-osios – ji vyko kasdien, šiuo metu tęsiama ketvirtadieniais.

Tai ilgiausia nepriklausomybės metais vykstanti pilietinio protesto akcija. Jos dalyviai nuolat ragino ir ragina Respublikos Prezidentę atskleisti masinio smurto akto organizatorius ir pasirūpinti smurtą patyrusio vaiko likimu.

Šį šeštadienį laisvieji menininkai ir kiti „Tie-SOS!“ sambūrio nariai kviečia piliečius paminėti Garliavos antpuolio pusmetį:

lapkričio 17 dieną, 12 valandą, greta Simono Daukanto aikštės esančioje Vilniaus Šv. Kryžiaus (Bonifratrų) bažnyčioje bus aukojamos Šventosios Mišios už Lietuvą ir laisvę, o 13 valandą Simono Daukanto aikštėje vyks pilietinė meninė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Jos metu bus atliktas naujas žinomo dailininko Gitenio Umbraso meno kūrinys ir taip išsakytas pilietinis protestas prieš valdžios savivalę ir smurtą, ginama Lietuvos Respublikos konstitucinė santvarka, piliečių teisės ir laisvės, tiesa ir teisingumas.

Rašytojas Liudvikas Jakimavičius ir Seimo narys Naglis Puteikis šį renginį suderino su Vilniaus miesto savivaldybe.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. desdemonas:

  vis dar yra durnių, kurie serga violetine paranoja?

  • Griežtas:

   Kada susirinks reikia juos visus susemti.

   • As:

    Durniai yra tie, kurie nesupranta to susirinkimo priezasties. Apdujinti sudlaikrasciu paistalais ir gyvena kazkokiame nerealiame pasaulyje, nematydami tikruju ivykiu ir nesuvokdami prasmes. Galbut praregesite, kai praeis koks desimtmetis, kitas ir sie ivykiai bus realiai ivertinti visos vyriausybes(tikiuosi, ji visa bus pasikeitusi). Gaila, kad yra daug tokiu buku zmoniu, kurie nesugeba izvelgti giliau. Del tokiu kaip jus Lietuva ir nesikeicia. Tikiuosi, kita, jaunesnioji karta, bus labiau izvalgi ir protinga.

 2. Rimas:

  Naktį, slapta,240 policininkų.
  Tam, kad išnešti iš namų vieną vaiką.
  Kur eini Lietuva?
  QUO VADIS LITUANIA?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: