Seimo nariai išgirdo perskaitytą D.Grybauskaitės sveikinimą (4)

D.Grybauskaitė

D.Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį dirbti pradedantį naujos kadencijos Seimą pasveikino trumpu laišku. Pati šalies vadovė į pirmąjį šio Seimo posėdį neatvyko.

Prezidentės sveikinimą parlamentarams perskaitė posėdžiui pirmininkaujanti vyriausia naujojo Seimo narė, konservatorė Vida Marija Čigrijienė.

Šalies vadovė per 15 dienų privalo Seimui pateikti naujo premjero kandidatūrą.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas:

Gerbiamieji Seimo nariai,

sveikinu Jus Lietuvos žmonių valia išrinktus į VII atkurtos Lietuvos Seimą.

Netrukus savo įsipareigojimą dirbti Lietuvos žmonių gerovei prisieksite uždėję ranką ant Konstitucijos. Linkiu niekada nepamiršti priesaikos žodžių, ypač kai susidursite su dvejonėmis, kokį sprendimą pasirinkti. Nuo šio momento Jūs tampate visos Tautos atstovais. Laisvi, lygūs ir teisingi visiems. Tai nelengva, tačiau tikiu, kad įsipareigojate sąmoningai ir atsakingai.

Su Seimu tikiuosi konstruktyvaus ir bendro darbo. Žmonės, verslas, investuotojai laukia atsakingų sprendimų, nuo kurių priklausys, kaip gyvensime ateityje. Artimiausias išbandymas – 2013 m. biudžetas.

Vadovaudamasi Konstitucija netrukus Seimui teiksiu Ministro Pirmininko kandidatūrą. Būsimos Vyriausybės laukia istorinis išbandymas – pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai. Tai galimybė ir pareiga valstybei įvykdyti mums patikėtus uždavinius ir iššūkius. Naujam Ministrų kabinetui kelsiu ne tik kompetencijos, bet ir skaidrumo, sąžiningumo bei savarankiškumo reikalavimus.

Esame politinių ciklų ir valdžių kaitos centre, tačiau raginu nesiblaškyti, o laikytis krypties, kurią jau esame pasirinkę. Turime nueiti iki galo: gebėti užtikrinti tęstinumą finansų stabilumo, energetikos, kovos su korupcija srityse.

Linkiu visiems susitelkimo naujiems ir tęstiniams darbams.


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

4 komentarai

  1. kaunietis:

    tai ar neisidirbinejims ignoruoti Iskilminga Seimo posėdi?

  2. Kažin:

    Iš kur Grybauskaitė yra užtikrinta, kad jie yra “žmonių valia” išrinkti. O gal ne visai taip yra, juk rinkimų komisijose Tautos atstovų nebuvo – juos vykdė iš Seimo partijų deleguotų asmenų sudaryta valdžia, t.y. pagal dabartines Rinkimų įstatymo nuostatas: Seimo partijos pačios kandidatavo – pačios pasisiuntė savo asmenis balsus skaičiuoti. Taigi turime situaiją, kai vilkas yra paliktas avidėje avis saugoti…
    Beje, ir Seimo partijų reitingai rodo, kad jų “šventumu” niekas netiki. Taigi Rinkimų organizavimo tvarka patikimumo prasme yra visiškai sugriuvusi, tačau Grybauskaitė to “nematė” ir atitinkamų Rinkimų įstatymo ir Politinių partijų įstatymo pataisų neteikė, nors tai be abejonės yra ir valstybės vadovo pareiga
    Va čia ir yra šuo pakastas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: