Šiaulių simbolis bus padengtas nauju aukso sluoksniu (0)

Šiaulių „Šaulys“

Šiaulių „Šaulys“

Neabejotinas Šiau­lių mies­to sim­bo­lis – paauksuota skulp­tū­ra „Šau­lys“ prašosi būti atnaujinta. Skulp­tū­ros au­to­riaus Sta­nis­lo­vo Kuz­mos sū­nus Al­gir­das Kuzma ir auk­suo­to­jas Ar­vy­das Pau­lio­nis lapkričio 14 dieną skulptūrą apžiūrėjo iš arti ir konstatavo, jog pats laikas „Šaulį“ nukelti ir padengti nauju aukso sluoksniu. manoma, kad atnaujinimo procesas užtruks trims mė­ne­sius.

Į aštuoniolikos met­rų aukš­tį kra­no kel­tu­vu prie skulp­tū­ros pa­ki­lę A. Kuz­ma ir A. Pau­lio­nis ap­žiū­rė­jo „Šau­lio“ pa­žei­di­mus, juos nufo­tog­ra­fa­vo.

Nusileidę ant žemės ekspertai neabejojo, kad atėjo laikas atnaujinti garsiausia Šiaulių miesto skulptūrą: kruopščiai nuimti senąjį sluoksni ir padengti naujuoju.

Įdomu, kad visai skulptūrai padengti pakaks tik 45–50 gramų brangiojo metalo, kurio praba 960. Pats padengimas vyksta ant lako klijuojant aukso ploksteles ir tada jas padengiant antikorozine medžiaga

Šiaulių „Šaulys“ rudenį | „Svajonių pieva“ tinklaraščio nuotr.

Šiaulių „Šaulys“ rudenį | „Svajonių pieva“ tinklaraščio nuotr.

Paskutinį kartą tai buvo atlikta dar prieš 26 metus – 1986 me­tais. Tuomet skulp­tū­rai pa­deng­ti bu­vo nau­do­ja­mas ru­siš­kas auk­sas, da­bar „Šau­lys“ bus den­gia­mas ita­liš­ku.

Kiek kai­nuos pla­nuo­ja­mi auk­sa­vi­mo dar­bai, dar ne­ži­no­ma. Pla­nuo­ja­ma, kad „Šau­lys“ bus at­nau­jin­tas iki bir­že­lio 1 die­nos. Nau­ja­sis auk­sas tu­rė­tų tarnauti jau apie 40 me­tų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: