Nuo JAV siekia atsiskirti 25-ios valstijos (7)

Ketvirtadienį 2012 metų lapkričio 7 dieną, 15-os Amerikos Valstijų gyventojai įteikė peticiją JAV prezidento Barako Obamos administracijai dėl išstojimo iš Jungtinių Amerikos Valstijų siekiant sukurti savo nepriklausomas vyriausybes. Peticijoje Valstijos paprašė, kad Obamos administracija garantuotų taikų išėjimą iš Jungtinių Valstijų (sąjungos).

Baltieji rūmai savo tinklapyje įkūrė skyrių pavadinimu „Mes žmonės“ (Ang. „We the People“), kuriame leido žmonėms rašyti savo atsiliepimus. Šiame skyriuje ir buvo įteikta peticija.

JAV internetiniame tinklapyje „The Examiner“ rašoma: „Peticija buvo pateikta praėjus dienai po JAV prezidento Barako Obamos išrinkimo. Luiziana buvo pirmoji Valstija kuri pateikė peticiją praėjus dienai po peticijos atstovo Maiklo E. (Michael E.) (pavardė neskelbiama) iš Slaideli (Slidelli) miesto (Luiziana) išrinkimo, kuris paruošė peticiją.

Teksasas buvo antroji valstija, pateikusi peticiją Baltiesiems rūmams, po to kai buvo išrinktas atstovas Maika H. (Micah H.) (pavardė neskelbiama) iš Arlingtono miesto, Teksaso valstijos“.

Jei peticija surinks 25 000 tūkstančius parašų iki gruodžio 7 dienos, tuomet JAV Baltieji rūmai turės pateikti oficialų JAV prezidento B.Obamos atsakymą.

Pati peticija labai trumpa. Ją sudaro tik trys paragrafai. Dvejose paragrafuose cituojama „JAV Nepriklausomybės deklaracija“.

Teksaso valstijos peticijoje rašoma:

„JAV toliau išgyvena ekonominius sunkumus, kylančius iš federalinės valdžios nerūpestingumo reformuoti vietinį ir užsienio biudžetą. JAV piliečiai kenčia nuo reikšmingų piktnaudžiavimų jų teisėmis, tokių kaip „Nacionalinės Gynybos Įgaliojimo Įstatymas“ (National Defense Authorization Act – NDAA) NDAA, ir kitų. Atsižvelgiant į tai, kad Teksaso valstija palaiko subalansuotą biudžetą ir yra 15-ta didžiausia ekonomika pasaulyje, todėl Teksasui faktiškai galimas išstojimas iš sąjungos ir toks išstojimas galėtų apsaugoti jos (Teksaso valstijos) piliečių gyvenimo standartus ir apsaugoti jų teises ir laisves, pagal mūsų tėvų įkūrėjų tikrąsias idėjas ir įsitikinimus, kurie jau nebeatstovaujami (Jungtinių Vlastijų) federalinėje valdžioje.“

Pietinėje Luizianos valstijoje, Slaideli mieste, kuris pasižymi ypatingu konservatyvizmu, Šv. Tamono (St.Tammany) apygardoje, JAV kandidatas į prezidentus Mitas Romnis (Mitt Romney) surinko 84 710 balsų, kai tuo tarpu Obama gavo tik 25 723 balsų.

Didelį žmonių nepasitenkinimą sukėlė ir 2012 metų JAV prezidento Barako Obamos rinkimų balsų klastojimo atvejai. Panaši padėtis buvo ir 2004 metais, kuomet per JAV prezidento rinkimus būta daug balsų klastojimo atvejų.

Išstojimo iš JAV veiksmų ėmėsi šios valstijos: Luiziana, Teksasas, Montana, Šiaurės Dakota, Indiana, Misisipė, Kentukis, Šiaurės Karolina, Pietų Karolina, Alabama, Florida, Džordžija, Niudžersis, Koloradas, Oregonas, Oklahoma, Arizona, Arkanzasas, Misuris, Tennesis, Mičiganas, Niujorkas.

Pirmadienį, lapkričio 12 dieną peticiją pateikė jau 25 Amerikos Valstijos.

Luizianos valstijos peticija pirmadienį jau surinko daugiau kaip 25 000 parašų. Teksaso valstijos peticija – pirmadienį buvo surinkusi daugiau kaip 29 000 parašų, iš reikiamų 25 000.

Tikimasi, kad gali būti ir daugiau valstijų, kurios pateiks peticijas.

Tam, kad JAV prezidento Barako Obamos administracija pradėtų svarstymus dėl šių peticijų, jas per 30 dienų turi pasirašyti bent 25 tūkst. gyventojų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Vidas:

  Greičiausiai, kad baigsis kaip pajuokavimo atveju.

 2. emigrantas:

  Neapsijuokite. Straipsnis net ne geltonosios spaudos lygio. Šalyje, kur gyvena virš berods 400.000.000 gyventojų, keliasdešimt tūkstančių, kad ir milijonas – nieko nereiškia. Nerimta. Toks įspūdis, kad dirbama pernelyg diletantiškai. Gal penkiolikmetis ir parašytų, kad penkiolika valstijų nori atsiskirti nuo JAV, bet žurnalistas profesionalas? Geriau parašykite, kad greit bus nauja 51-oji valstija – Puerto Rikas, nubalsavęs per rinkimus už visišką prisijungimą prie JAV. Tai kur kas įdomesnė tema, kai JAV atsiras ispanakalbė ir katalikiška valstija. Tai dar įdomiau nei Havajų prisijungimas. O šis straipsnelis, sorry, nerimta. Į skaičius pažiūrėkite JAV masteliu, o ne Palūšės. Linkiu profesionalumo ir mažiau vaikytis sensacijų. Tokiais tempais greit pradėsite rašyti apie marsiečius ir JAV slaptus bei bendrus su ufonautais projektus Nevados poligone….

 3. Šios peticijos parodo tam tikrą JAV slinkimą subyrėjimo kryptimi – “trendą”.

  Kol kas tai matyti visų pirma esamos ekonominės gerovės išsaugojimo siekiu turtingesnėse valstijose, kurios nenori dalintis savo turtais su ‘vargetomis”.

  Tačiau JAV yra ir žymiai rimtesnė valstybės integralumo požiūriu problema – ypatingai JAV pietūs vis labiau ir sparčiau tampa ispanakalbiu ir aršiai katalikišku regionu. Problema taip pat ir rasinė, nes dauguma ispanakalbių katalikų yra visai ne europiečių iš Ispanijos baltųjų kolonistų palikuonys, o vietinių indėnų tautų palikuonys.

  O tai yra jau akivaizdus ir sparčiai besiplečiantis geopolitinis “lūžis”, kuris laikui bėgant neišvengiamai “subyrins” dabartines JAV.

  Pusnegrio Obamos pergalė rinkimuose taip pat yra ryškiai susijusi būtent su šio “lūžio” plėtimusi. Ir Obama žada šį “lūžį” dar labiau išplėsti, sutekdamas pilietybę dar keliems milijonams nelegalių imigrantų iš Meksikos ir apskritai Lotynų Amerikos.

  Juk tai ypatingai nepatinka baltiesiems, ypač angliakalbiams protestantams ir mormonams, kurie vis labiau praranda savo turėtą didžiulę įtaką JAV.

  • Yra dar vienas labai įdomus momentas….

   Juk Izraelis akivaizdžiai palaikė ne musulmoną-kataliką (?) Obamą, o jo priešininką mormoną Romnį.

   Ir ko gero pirmą kartą pokario metais JAV prezidento rinkimus antrą kartą laimėjo kandidatas, kurio nepalaikė Izraelis. 🙂

   O juk būtent žydai JAV sudaro finansiškai bei politiškai ypatingai įtakingą sluoksnį, valdantį ir daugumą masinės informacijos priemonių bei kino industriją.

   Taigi, išvada akivaizdi:

   – arba Obamą “suės” masinė žiniasklaida ir JAV “isteblišmentas”, paskelbdami jam kokią nors apkaltą (taip pat, kaip pas mus “suėdė” Paksą),

   – arba jį nupils (kaip kataliką Kenedį),

   – arba jis antroje savo kadencijoje besąlygiškai parems Izraelį – finansiškai, politiškai bei kariniu požiūriu – ir būtinai puls Iraną, nors tai ir labai nenaudinga JAV nei politiškai, nei ekonomiškai.

 4. Liūdna man. Gal ir Tau? (beveik maironiškai):

  Keista, kad tinklaraštis, kurį laikiau vienu iš solidesnių, skelbia tokias žurnalistines antis. Ir nebežinai, ar juoktis, ar verkti.
  Nebeaišku, kas daugiau kaltas – “antyčių” gaudytojas autorius ar tokias nesąmones praleidžianti redakcija… Ar niekam iš ALKO redakcijos nekilo būtino poreikio patikrinti medžiagą? Ar nesusimąstė, kodėl apie tai joks kitas tinklaraštis neskelbia? Juk tokia informacija tiesiog stumte nustumtų dabar Lietuvoje vykstančias batalijas dėl valdžios ir nesiskaitymą su KT.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: