D.Grybauskaitė: Konstitucinio Teismo išvada – smūgis perkamai demokratijai (4)

D.Grybauskaitė | lrs.lt nuotr.

D.Grybauskaitė | lrs.lt nuotr.

Lapkričio 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnybą išplatino šiuos apibendrintus Dalio Grybauskaitės teiginius kuriais ji įvertino padėtį susidariusią šalyje po lapkričio 10 d. Konstitucinio teismo išvados paskelbimo byloje pagal Seimo ir Respublikos Prezidentės paklausimus, ar per 2012 m. spalio 14 d. Seimo rinkimus nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos.

Prezidentė teigia, kad Seimo rinkimų rezultatus įvertinę Konstituciniame Teisme užsitikrinome – Lietuvoje perkama demokratija ir įstatymų pažeidimai nebus toleruojami.

Konstitucinis Teismas įvardijo, kad šiuose Seimo rinkimuose susidūrėme su šiurkščiais Seimo rinkimų įstatymo pažeidimais bei rinkėjų papirkinėjimu. Labai kritiškai įvertintas ir Vyriausiosios rinkimų komisijos darbas.

Konstitucinio Teismo išvada dar labiau sustiprina ir įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo.

Pasak šalies vadovės, galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir abejones dėl jų teisėtumo įvertinę Konstituciniame Teisme žengėme dar vieną svarbų žingsnį politinės sistemos skaidrinimo ir brandesnės demokratijos keliu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Carienei, prodiusuojamai Kurdupelio V.L.:

  Varg, ar galėjo būti kitaip :)))) Lapkričio 8d. , dar prieš KT sprendimą , ZIGMAS VAIŠVILA savo pareiškime be kita ko teigė ir eilinį kartą LIKO TEISUS: cituoju : ” Lietuvos rinkimų sistema dirbtinai sureglamentuota taip, kad nieko teisėtai iš esmės negalima pasiekti. Rinkimų kampanija – tik formali, nes labai trumpa, neįmanoma reali laisva informacijos sklaida ir rinkėjų pasirinkimas. Realiai rinkimuose dalyvauti gali tik Seime vietas turinčios partijos, šiemet šis ratas faktiškai uždarytas bendrais Prezidento ir Seimo veiksmais. S k ų s t i ___ r e z u l t a t u s ___, p a ž e i d i m u s ___ n ė r a ___ d i d e l ė s ___ p r a s m ė s __, nes VRK, neturėdama pakankamai laiko laukti įstatymų pažeidimų nustatymų, p r i v e r s t a ___ s v a r s t y t i ___ rinkimų r e z u l t a t u s ___ t i k ___ p a g a l ___ s u k e l t o ___ t r i u k š m o ___ l y g į __, kurį dirbtinai suorganizuoti, pvz. pakeliant nelabai susigaudantį jaunimą Facebook pagalba yra „pigiau grybo“. Spręsti pagal skundų skaičių? 2012-10-26 d. išaiškinimu Konstitucinis Teismas vertino ir tai, kas buvo keletą mėnesių prieš rinkimus, kada formaliai rinkimų kampanija dar nevyko. Ar taip gali būti? Manau, kad ne. Tačiau iš dalies išaiškintos ir neblogos nuostatos, kol kas neįteisintos įstatymu. Pvz., tai, kad VRK turi teisę šalinti rinkimų pažeidėjus rinkimų metu. Tačiau vien to nepakanka. Į kokią aklavietę keliaujame po šios savaitės Seimo ir Prezidento kreipimųsi į Konstitucinį Teismą dėl Seimo rinkimų rezultatų? Tarkime, Konstitucinis Teismas patenkins skundus. Tuomet klausimą anuliuoti ar neanuliuoti Seimo rinkimų rezultatus spręs dabartinis Seimas ir Prezidentas, pasirašantis ar nepasirašantis atitinkamą įstatymą. Ar jie turės ne tik formalią teisę tai daryti (jei tai bus po š.m. lapkričio 14 d., kada pasibaigs šio Seimo narių įgaliojimai), bet ir dėl to, kad viešai pareiškė, jog neprivalu vykdyti 2012-10-14 d. referendumu priimtą Tautos sprendimą? Ar gali būti valdžia – dabartinė ar būsima – pasisakančios, kad nevykdys Tautos valios? Kas tokiai valdžiai pareikš apkaltą? Belieka tik Tauta. Kaip? Labai sunkus klausimas.”

 2. Kažin:

  Joks čia ne smūgis, o tik – kapštelėjimas…, už kurį bokse taškai neskiriami.
  Juk norimus rinkimų rezultatus daug efektingiau yra galimybės “darytis” pačiose rinkimų apylinkėse.

 3. Birutė:

  Ar yra bent viena partija einanti skaidriai į rinkimus?Iš tų kurios gauna biudžetinį finansavimą-nėra.Mes rinkėjai tai matome iš arti ir tai tapo taip natūralu,kad net nebesislapsto.To dėl prezidentei nereikia ant DP užsiciklinti.Kad LT dedasi neleistini dalykai ,tik aklas gali nematyti-ir netik per rinkimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: