Jaunimo Ramuva kiekvieną sekmadienį kviečia pagerbti baltų dievus ir protėvius (8)

Ugnis ant Gedimino kapo kalno | J. Jurgutytės nuotr.

Ugnis ant Gedimino kapo kalno | J. Jurgutytės nuotr.

Lapkričio 11 d., 17 val. Vilniuje, ant Gedimino kapo kalno vėl, kaip ir kiekvieną sekmadienį,  bus įkurta aukuro Ugnis ir giesmėmis bei apeigomis bus pagerbti baltiški dievai bei protėviai.

Šią apeigą jau kelis mėnesius sekmadieniais atlieka senąją baltų kultūrą ir paveldą puoselėjanti jaunimo bendrija Lietuvos Jaunimo Ramuva.

„Šį kartą apeiga bus ypatinga, nes apeigose žada dalyvauti Karaliaus Mindaugo 10-sios rinktinės „Geležinio vilko“ kuopa. Tikimės, kad jų dalyvavimas suteiks iškilmingumo ir darnos mūsų sambūriui“, – sako viena iš apeigų sumanytojų Miglė Valaitienė.

Apeigų rengėjai kviečia ateiti visus norinčius ir prašo, kad ketinantys dalyvauti nepamirštų atsinešti aukojimui skirtų gėrybių – tai gali būti jūsų kepti pyragai, jūsų austos juostos, jūsų raugta gira, jūsų kepta duona ir kiti panašūs dalykai tinkami paaukoti protėviams ir Dievams.

Aukuras | J.Jurgutytės nuotr.

Aukuras | J.Jurgutytės nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Kęstutis:

  Nors esu katalikas,bet į senąjį lietuvių tikėjimai žiūrau šiek tiek su pagarba.Juk tai mūsų protėvių religija.

  • Algis Dievų siūstas:

   Nu nors vienas iš daugumos, lietuvių būdamas kitokio tikėjimo gerbia savo tautos paveldą šaunu, kad dar yr tokių žmonių 🙂

  • Kokius garbingus žodžius Dievams tari su Jais bendraudamas?

   Prie Kauno pilies Nemuno ir Neries santakoje esančio Aukuro kiekvieną ketvirtadienį 18 val. taip pat uždegama Ugnis. Matyt ir kitomis dienomis kartais Ją uždega vestuvininkai ar pasivaikščiodami apsilankę praeiviai, palieka gėlių, duonos gabalėlių, grūdų, savas mintis pamąstymuose susikaupus. Save ir savo protėvius gerbiantys lietuviai tiesiog gerbia Ugnį. Kartais – garbina.

 2. Algis Dievų siūstas:

  Ketinu laikui bėgant ir Vilkaviškyje tokią tradiciją padaryti 🙂

 3. Li Bo:

  Hm, o jums neatrodo, kad militaristinėms šiukšlėms ne vieta prie aukuro? Ai, nu bet gi nesvarbu, jūs gi dvasingi, o be to- toks jau tas paveldas, kad kai tik atsiranda norintys žudyti, būtinai atsiras ir norintys dvasingai pašventinti tokią veiklą… Aš tai siūlyčiau apeigų metu pasiųsti nx visus generolus ir jų parankinius.

 4. Jota:

  Nesukite galvos jauniems žmonėms su tais savo stabais. Mūsų kultūra ir religija krikščioniška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: