Seimas pritarė Miškų įstatymo pakeitimams dėl buvusių sodybų atstatymo (2)

David Coleman | Dreamstime.com nuotr.

David Coleman | Dreamstime.com nuotr.

Seimas pritarė Miškų įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIP-4203(2), kuriais nutarta patikslinti išimtis dėl miško žemės pavertimo kitomis naudmenomis ir privačios miško valdos skaidymo į dalis. Už šias teisės akto pataisas balsavo 60 Seimo narių, prieš – 3, susilaikė 9 parlamentarai.

Šiuo metu miško žemė gali būti paverčiama kitomis naudmenomis tik šiame įstatyme nustatytais išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, valstybinės svarbos objektams įrengti, visuomeninės paskirties ir bendrojo viešojo naudojimo teritorijoms formuoti ir kt.

Priimtu dokumentu nutarta leisti miško žemę paversti kitomis naudmenomis ir buvusioms sodyboms privačioje miško žemėje atstatyti Vyriausybės nustatyta tvarka. Tačiau pagal naujas nuostatas teisę atstatyti neišlikusią sodybą, kurios buvimo faktas nustatomas pagal archyvinius dokumentus, o jeigu jie neišlikę – nustatant juridinį faktą, turės tik šios sodybos buvę savininkai ir (ar) jų pirmos, antros ir trečios eilės įpėdiniai, paveldintys pagal įstatymą.

Taip pat priimtais pakeitimais leista skaidyti privačios miško valdą į dalis, kai atidalijama privati miško valda buvusiai sodybai atstatyti. Dabar galiojantis įstatymas nustato, kad išskyrus išimtinius atvejus privati miško valda arba privačiame ne miškų ūkio paskirties žemės sklype esanti miško žemė neskaidomos į dalis, jeigu miško žemės plotas yra arba tampa mažesnis kaip 5 hektarai.

Šis įstatymas įsigalios 2013 m. sausio 1 d. Vyriausybė ar jos įgaliota institucija iki šių metų pabaigos turės priimti teisės akto įgyvendinamuosius teisės aktus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. kumetis:

  Dar prieš pusmetį toks draugelis- nekilnojamo turto įmonės savininkas skundėsi kaip brangiai kainuoja šitas įstatymas, bet, sakė, reikalai jau juda. Netikėjau tada, galvojau, kad pučiasi, o dabar bac ir yra įstatymas ir kaip tik toks, kokio NT prekeiviams ir reikėjo.

 2. Yep:

  Tikėkime kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė šitą jau nuo pačių seimūnų sukūrimo susikompromituotą neva įstatymą griežtai atmes ir jokiu paredagavimu nepriims.

  Kita vertus yra kitas kovos būdas su miške naujai pradėsiančiomis dygti sodybomis, partizaninis – JAS PADEGANT. Žinau kad toks mano komentaras suteiks vagims daug pykčio, kurie neva apeliuos neturintys kur gyventi ir nori grįžti į mišką, kur gyveno nuo seno jų proseneliai.

  Jie dar gali manyti, kad tokias sodybas apsitvers ir paleis piktus šunis, kurie piktai skalys užuosdami kiekvieną didesnį gyvį jau už dviejų kilometrų nuo sodybos ir manydami kad taip aplinkui išbaidys visus padegėjus, briedžius, stirnas, vilkus, lūšis ir gyvens vieni. Bet šito nebus, reiks padegti – DEGINSIME.

  TAD RUOŠKIMĖS KOVAI SU VAGIŲ SAU IR SAVO ARTIMIESIEMS, DRAUGAMS SUSIKURTAIS ĮSTATYMAIS IR JO PASEKMĖMIS!

  PRISIMINKITE SEIMŪNAI – JŪS (jūsų aplinka statanti miške, girios viduryje vilas) BŪSITE DEGINAMI, TIKRĄJA TO ŽODŽIO PRASME, O NE ŠVELNIU KOMENTARŲ PAVIDALU.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: