Lenkijos ir Lietuvos akademijoje abiejų šalių studentai ieškojo bendrumo (1)

Studentai iš Lenkijos ir Lietuvos ieškojo bendros perspektyvos 2012 spalio 25-28 d. Vilniuje vykusioje Lenkijos-Lietuvos akademijoje: bendrumų ieškojimas. Intensyvaus akademinio renginio metu jie dalyvavo paskaitose bei diskusijose su Lietuvos akademinio pasaulio atstovais.

Kalbant apie Lenkijos ir Lietuvos bendrus istorinius taškus dažniausiai žvelgiama į buvusią bendrą valstybę ir jos palikimą. Tuo tarpu XX amžius daugiau skyrė nei valstybes vienijo: tai ultimatumų ir įtampos tarp Lenkijos ir Lietuvos laikotarpis. Todėl renginio organizatoriai pasirinko šį sudėtingą valstybių santykiams laikotarpį ir siekė surasti tai, kas valstybes jungė. Žvilgsnis į tai, kas sudėtingu istoriniu laikotarpiu vienija, suteikia perspektyvą supratimui, kur ir kodėl šiandien esame ten, kur esame.

Renginio metu daug dėmesio buvo skiriama vienijančiam istorinių asmenybių vaidmeniui ir jų tapatybei. Buvo kalbėta apie kultūrinio ir akademinio pasaulio atstovus, turėjusius įtakos abiems valstybėms. Taip pat paliestos šiandienos aktualijos – situacija Baltarusijoje, žiniasklaidos vaidmuo, istorijos mokymasis Lenkijoje ir Lietuvoje.

Dalyvių iš Lenkijos teigimu, svarbiausias akademijos rezultatas buvo asmeninis santykis tarp dviejų valstybių jaunimo atstovų. Užmegzti ryšiai suteikė galimybę pažvelgti į istoriją ir šiandieną iš kito, iki tol neatrasto žiūros kampo.

Renginio rėmėjai: Programa „Veiklus jaunimas“, Lenkijos institutas Vilniuje, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: