Socdemai, tvarkiečiai ir darbiečiai į koalicija kviečiasi lenkus (17)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Šiandien, spalio 30 d. po  rinkimus laimėjusių Socialdemokratų, Darbo ir „Tvarka ir teisingumas“ partijų atstovų derybų dėl valdančiosios koalicijos sudarymo socdemų pirmininkas Algirdas Butkevičius pripažino, kad prie kuriamos centro kairiosios valdančiosios koalicijos ketinama kviesti prisijungti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), gavusios Seime 8 mandatus. Tiesa, LLRA vadovas Valdemaras Tomaševskis ne kartą viešai yra pareiškęs, kad nebendradarbiaus su Darbo partija, bet nėra atsisakęs dirbti su socdemais.

A.Butkevičius taip pat pranešė, kad daugiausia ginčų kėlęs Seimo pirmininko postas yra pažadėtas darbiečiams.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo trumpame pareiškime, paskelbtame spalio 29 d. pripažino, kad Vyriausybę formuos rinkimus laimėjusi socialdemokratų partija, tačiau ji tuo pačiu pabrėžė, kad Vyriausybės sudaryme negali dalyvauti partija, kuri rinkimuose įtariama padariusi daugiausiai pažeidimų, ir kurios lyderiai yra teisiami, t. y., Darbo partija.

Tai labai įsiutino darbiečių pirmininką Viktorą Uspaskichą, kuris spalio 29 d. kalbėdamas Virginijaus Savukyno vedamoje LRT diskusijų laidoje, skeryčiojosi ir šūkčiojo, kad Prezidentei „negalima valytis kojų ant Darbo partija munduras“ ir aiškino, kad tokiais DP priešiškais pareiškimais D.Grybauskaitė jį stumia atsisakyti Europos Parlamento nario mandato ir sėstis į Seimo pirmininkės postą.

Žurnalistų paklaustas, ką konkrečiai numatoma paskirti į Seimo  pirmininko postą – Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą ar jo pavaduotoją Vytautą Gapšį, – A.Butkevičius sakė, kad šiandien dar neturi iš darbo partijos oficialių pasiūlymų, tačiau patvirtino, kad šitas svarbus postas bus atiduotas Darbo partijai.

Įdomu tai, kad Lenkijos lietuviško žurnalo „Aušra“ korespondentė Živilė Makauskienė  šiuo metu besiformuojančią valdančiąją koaliciją Seime išpranašavo dar šių metų pavasarį. Apie tai, ką tokia koalicija žada Lenkijos lietuviams ir Lietuvai jį rašė straipsnyje: „Po rinkimų bus šilčiau…“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. atsipeikėkim:

  ateina galas lietuvių tautai. šimtmečius kovoję ir apgynę savo tapatybę ir gyvenimo būdą lietuviai šiandien smunka po nepakeliama parsidavėliškumo, prisitaikėliškumo ir gobšumo, pavydo našta. Jie niekaip jau nebesugeba atsispirti sistemos tarnybų planams ir atiduoda savo likimą Rusijos KGB agentams ir lenkų nacionalistams. Prasidės totalinis Vilnijos regiono lenkinimas, pirma bus įvestos lenkiškos raidės, leista pakabinti lenkiškus pavadinimus gatvėse – tuo pripažįstant Lenkijos okupacijos “teisėtumą” 1918m. – kad tai “lenkiškas” kraštas, todėl sekantys žingsniai bus logiški: lenkų kalbos, kaip antros valstybinės, statusas, lenkiškų organizacijų kūrimasis Vilnijoje, jų intensyvi veikla ir lenkų emisarų siuntimas į Lietuvą vesti polonizacinę veiklą, valstybinėse ir kitose įstaigose lietuviai nesusikalbės lietuviškai – nes niekas lietuviškai su jais nekalbės, teks pildyti formas ir įvairias anketas lenkų kalba – galės rėkti apie diskriminaciją kiek lenda, niekas lietuvių negirdės, finale – pakankamai sulenkinus Vilniją, ji bus mėginama prijungti prie Lenkijos. Lietuviai priešintis nesugebės, nes kita dalis Lietuvos jau bus Rusijos įtakoje. Labanakt.

  REIKALINGA KURTI VISUOTINĮ PASIPRIEŠINIMO FRONTĄ JAU DABAR, PRISIMINT 1926 uosius . Tik kas tą frontą kurs – suliberastintas jaunimas? nupezę seniai? Įneškit kas nors optimizmo, papasakokit, kad dar ne galas lietuvių tautai ir valstybei

 2. Dabar Lietuva neteko daugiau vaikų nei per tremtį:

  KIRKILAS TRĖMĖ (emigravo) PO 2-3 TŪKST. VAIKŲ, KUBILIUS- PO 7 – 10 TŪKST. VAIKŲ.

  http://www.smm.lt/svietimo_bukle/docs/Lietuvos%20svietimas%20skaiciais%202012_Bendrasis%20ugdymas.pdf
  8 puslapis:
  5–19 metų emigravusių (deklaravusių
  išvykimą) vaikų ir jaunuolių
  skaičius
  2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 ES-27
  2655 2151 2412 2651 2968 10352 7337 n. d.
  Per 7 metus ištremta (emigravo) 32 tūkst. vaikų

  Palyginimui duomenys:
  http://www.komisija.lt/lt/body.php?&m=1176284239
  Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 135 500 žmonių. 1945-1952 m. į tremtį išvežta daugiau kaip 32 tūkst. lietuvių vaikų.

  • Pikc:

   Dabar po kiekvienu straipsniu čia tamstele spaminsit? Iš tikrųjų, velniškai gaila, kad komentarų skiltis netvarkoma – taip ir atsiranda delfių/komtiesos stiliaus teršalų…

   • Dabar Lietuva neteko daugiau vaikų nei per tremtį:

    Jei tau Švietimo ministerijos duomenys spam, tai ar blogai galvoji apie Stiopą ir bubilių

    • Pikc:

     Pirma, gerbiamasis, nesitujinam, nes nemanau, kad esame geri pažįstami. Antra, tiesiog nenorėjau kartotis, nes jau parašiau prie lygiai tokio paties tamstos komentaro po kitu straipsniu (mano akyse, daugkartinis to paties komentaro segiojimas prie straipsnių atitinka “spam’o” kriterijus), bet tiek jau to – pasikartosiu: savanorišką išvažiavimą į užsienį ieškoti geresnio gyvenimo lyginti su prievartiniais trėmimais į Sibirą lyginti yra tiesiog kvaila – ir tokia mano nuomonė nėra susijusi su Steponavičiaus ar Kubiliaus vertinimu. Be to, pagal tamstos komentare pateiktus skaičius, jeigu vien Kubilius padidino emigraciją 2010 m., vadinasi, vien jam ir pavyko ją sumažinti 2011 m.? 🙂

     • Kęstutis Vaškevičius:

      Pikc labai teisingai pastebėjo. Lyginti emigraciją ir trėmimą yra du skirtingi dalykai, vienas savo noru išvykti į jau kitų įdėtu darbu sukurtą (jiems) geriausią vietą, o kitas ne savo noru (prievarta) į blogiausią vietą numirti. Čia tas pats kas neskirti gėrio nuo blogio. O būna ir tokių idiotų kurie neskiria kas yra brangu, o kas pigu, pavyzdys, sako pigu, bet tų pinigų neišgali paskirti, nes neturi, tai kaip įmanoma sakyti, kad tai pigu?! Tik išplėtojau Pikc argumentą.
      Be to nereikia užmiršti kreivės tendencijos, jei tendencija buvo nuo seniau tai ta kreivė auga toliau, o tokį procesą sustabdyti nėra lengva.
      Taip, kad šiuo atveju neįsigilinta į kontekstą, manipuliuojama statistika, lyginama su atvirkštiniais dalykais bandant įtikinti, kad tai panašu. Ir visas tas tekstas ne tik, kad bevertis, jis dar ir neįsigilinus gali suklaidinti, trumpai tariant meluojama (tikriausiai dar ir sąmoningai) norint įtikinti neteisingą dalyką esant teisingu. Vaizdžiai tariant melu įtikinti, kad pirktų žmogus šūdą už milijoną pasiėmęs paskolą 😀

      • Rytas:

       Kai verkiančius, išbadėjusius vaikus išplėšia iš aplinkos, nuo draugų ir išveža nežinia kur, vadini “savo noru” Atsipeikėk.
       Šnekėjimas “pigu brangu” yra pinigų valdžios liberalžmogių argumentai (vaikai tamsta Kestuti pigiausi ko gero Afrikoj?)

       • Kęstutis Vaškevičius:

        Apie kokius mistinius vaikus šneki? Aš pats savo noru išvažiavau į Daniją mokytis pusmečiui. Galvoju dar išvažiuoti į JAV/Angliją, noriu anglų kalbą patobulinti. Aš visiškai neverčiamas (nors nevisiškai emigrantas). Nors dabar mokausi ir dirbu pagrinde Lietuvoje, nors darau vieną darbą švedui.
        Apie kokius liberalžmogius šneki? Aš šneku konkrečiai apie II grupės invalidą kuris gauna 600 Lt/mėn. iš valstybės ir man aiškina, kad elektra pigi, bet tas žmogus neišgali už ją susimokėti, o dieną nieko neveikia, net kambario susitvarkyti negali! Ir kaip gali dar aiškinti man kai aš ir dirbu ir mokausi, kad pigu (o dar šildosi elektriniu radiatoriumi)… Dar sugebu eksportuoti. O Lietuva tik ir stovi iš eksporto. Bus pigu kai galėsiu dirbti ~ 5-10 h į savaitę ir tik mokytis (kas man labai patinka), mąstyti ir siūlyti kaip ir ką efektyviau padaryti. O kiek dabar neefektyvumo yra su medicina, švietimu ir daug kuo (nors išsimokslinime esame sąrašo viršuje iš 100 valstybių).

        • Rytas:

         Aš kalbu apie Tautos ir Valstybės situaciją. Tamsta kalbi apie asmeninę gerovę. Sėkmės.

        • Istorikas:

         Tamsta 600 000 gyventojų pasitraukimą iš savo šalies, kurios gyventojų skaičius prieš masinę emigraciją sudarė 3 600 000 gyventojų, laikote normaliu, savaime suprantamu dalyku? Ir dar žinant, kad dauguma jų nesirengia grįžti į savo gimtąją šalį ir taip pat net nebando išsaugoti savo lietuviškosios tapatybės? Ar jūs manot, kad taip nukraujavusi Lietuva turi šansų išlikti savarankiška valstybe? Tiesą sakant man sunkoka suprasti kaip savo šalį ir savo tautą mylintis žmogus galėtų taip ramiai samprotauti emigraciją.

        • Istorikas:

         Tai buvo komentaras Kęstučio Vaškevičiaus komentarui. O šiaip, tai žinoma keistoka, kai neabejotinai išsilavinęs žmogus mato tik atskiro individo interesus, o net nepamąsto, kokias pasekmes tokie katastrofiški emigracijos mastai turės tautai.

 3. Pikc:

  Šiaip, ėjimas gana logiškas: ex-LKP, rusas, rusų statytinis… jedinstva čia labai netgi “įsipaišo” 🙂

 4. Nenoriu perrašinėti krūvą mano ir kitų komentarų analogiškam straipsniui Delfyje, todėl įdedu nuorodą (greta saviškių atrinkau ir kitus įdomesnius komentarus):

  A.Butkevičius: planuojame į koaliciją kviesti LLRA
  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=5&t=9703

 5. Rytas:

  Nepamirškim, kad Vilniaus meras konservatorius Alekna taip pat kvietėsi lenkus į koaliciją. Tai manęs jau niekas nestebina.

 6. leitis:

  Kęstutis Masiulis prieš II rinkimų ratą televizijoje visai rimtai samprotavo (sapaliojo), kad giliau pažvelgus LLRA labiausiai atitinka TS vertybes, o lenkiška dvivė (VV) – jokia problema. Taigi, ponai, esat laisvi pasirinkti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: