Dėl tautininkų prašymo panaikinti rinkimų rezultatus LVAT yra kitos nuomonės nei VRK, Seimo valdyba bei Prezidentė (6)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Spalio 27 d. Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė nutartį dėl Tautininkų sąjungos (TS) prašymo teismui – panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo buvo patvirtinti galutiniai pirmo rato Seimo rinkimų rezultatai, ir įpareigoti VRK išnagrinėti jai pateiktą TS skundą.

Vyriausiasis administracinis teismas nagrinėti šį TS skundą atsisakė, motyvuodamas tuo, kad VRK sprendimas turėjo būti skundžiamas ne LVAT, o Seimui ir Prezidentei, kurie per 48 valandas nuo skundo gavimo turėjo kreiptis į Konstitucinį teismą.

Spalio 19 d. TS reikalavo, kad VRK išnagrinėtų, ar masinio balsų pirkimo ir kitų pažeidimų sąlygomis ji galėjo nustatyti esminius balsavimo rezultatus. Pagal Seimo rinkimų įstatymą esminių balsavimo rezultatų nustatyti negalima, jei jų paklaida didesnė kaip vienas mandatas. Tačiau tuo kart VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas raštu informavo, jog TS skundas bus išnagrinėtas tik po antrojo rinkimų rato.

Tuomet spalio 22 d. TS apskundė šį VRK sprendimą Lietuvos Respublikos Prezidentei ir Seimui reikalaudama, kad būtų kreipiamasi į Konstitucinį teismą prašant išaiškinti ar per Seimo rinkimų pirmąjį ratą daugiamandatėje ir 6-iose vienmandatėse apygardose (Justiniškių Nr. 7, Šilutės-Pagėgių Nr.32, Biržų-Kupiškio Nr.48, Vilniaus-Trakų Nr.57, Kaišiadorių-Elektrėnų Nr. 59, Jurbarko Nr.62) nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos įtvirtinančios slapto balsavimo principą ir demokratines rinkimų procedūras, kurių laikymasis yra būtinas rinkimų rezultatų pripažinimui legitimiais ir teisėtais; ar tai buvo šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai.

Tačiau ir Seimo valdyba ir Lietuvos Respublikos Prezidentė laikėsi tokios pačios nuostatos kaip ir VRK ir TS informavo, kad galės svarstyti klausimą dėl kreipimosi į Konstitucinį teismą tik po antrojo rinkimų turo, nors įstatymas nustato, jog tai turi būti padaryta per 48 valandas nuo balsavimo rezultatų apskundimo.

Po šios LVAT nutarties susidarė paradoksali situacija – LVAT nenagrinėja Tautininkų sąjungos skundo, nes mano, kad jį turėjo nagrinėti Konstitucinis teismas jau po pirmojo rinkimų turo, o Prezidentė ir Seimo valdyba mano priešingai, todėl į Konstitucinį teismą iki šiol nesikreipė, nors jau praėjo ne 48 valandos, bet penkios dienos, kai Tautininkų sąjunga kreipėsi į šias institucijas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. jau 23 metai lietvių tauta skaldoma ir nakiniama:

  tai vadinasi DEMONOKRATIJA

 2. Kemblys:

  Varge, tu varge, dar jie skundus padavinėja.
  Prieš 23 metus KAŽKAS labai apdairiai sukūrė ‘partijas’, politinius ‘judėjimus’ ir kitas ‘organizacijas’, kad lietuviai nesivienytų.
  Jei lietuviui širdį skauda dėl Gamtos, laukia ‘žalieji’ iš Atgajos. Jei lietuvis domisi protėvių pasaulėžiūra – jį sužlugdys ‘romuviai’. Jei lietuviui kyla tautiniai jausmai, tai gali rinktis: ‘jaunalietuvių’, ‘murziukų’, ir įvairiausių ‘tautininkų’ ‘paslaugas’. Dar pridėkime ‘istorikus’…
  Visus šiuos tautinius ‘krutėjimus’ galima atpažinti iš ypatingos paniekos lietuviškiems žodžiams – jų ‘meilė’ lietuvybei trykšta svetimžodžių pagalba. Dar vienas bendras požymis, kad nereikalingi nei palaikantys žmonės, nei nauji nariai – verda savo ‘sultyse’. Ir ‘keisčiausia’, kad, nenuveikdami nieko gero, jie gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį. Kas juos ‘šeria’?

   • Kemblys:

    Siūlau pradėti nuo tautos suvokimo. Reikia įtraukti protingus žmones. Pradžia, manau būtų surengus kažką panašaus į ‘nacionalinį diktantą’, pirmame rate neatskleidžiant pavardžių. turi susirungti tik MINTYS.

    • Alkas.lt:

     Lauksime šio NACIONALINIO DIKTANTO paskelbimo. Praneškite Alkui: info@alkas.lt – paviešinsime.

     • Kemblys:

      😀 😀 😀
      Čia jau turbūt koks ETNOLOGAS iš ‘alko’ lauks NACIONALINIO DIKTANTO. Galite laukti ir KONSTITUCIJOS EGZAMINO.

      Gyventojų surašymas parodė BALTŲ TRADICIJOS (tikėjimo, ar religijos, neprisimenu) pasekėjų skaičių. Rinkimai parodė jūsų TAUTININKŲ galimybę įtakoti valstybės valdymą. Jūsų ETNOLOGAI (suprask mokslininkai apie tautą) dar nieko nepasiūlė, kad lietuviai nebėgtų iš Lietuvos, dar nieko nepasiūlė kaip sustabdyti šeimų irimą, girtuokliavimą, nusikalstamumą ir t.t. ir t.t………….

      Dar kartą pasikartosiu:
      Reikia įtraukti protingus žmones. Jie iš pamatų peržiūrėtų žmonių santykius šeimoje, tautoje, visuomenėje.
      Jei turite kitų minčių kaip atverti kelius protingiausiems, rašykite. Tegul ‘alkas’ šaiposi………

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: