Latvijos delegacijai pristatyta Lietuvos patirtis užsienio lietuvių lituanistinio švietimo srityje (1)

Spalio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje (URM) surengtame susitikime Latvijos institucijų ir latvių organizacijų atstovams pristatyta Lietuvos patirtis formuojant ir įgyvendinant ryšių su užsienio lietuviais politiką. Ypač daug dėmesio skirta lituanistinio švietimo klausimams.

Pasaulio laisvųjų latvių sąjungos pirmininko Janio Kukainio vadovaujamą Latvijos delegaciją sudarė Latvijos kultūros ministerijos Latvių kalbos agentūros, Amerikos latvių asociacijos, Visuomenės integracijos fondo ir Pasaulio laisvųjų latvių sąjungos atstovai.

URM Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius svečius supažindino su Globalios Lietuvos programa, kurią įgyvendina 13 institucijų. Aptarta labiausiai pasiteisinusi Globalios Lietuvos idėjos įgyvendinimo geroji praktika – kartu su partneriais organizuojami Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, lietuvių profesionalų tinklų kūrimas ir stažuočių bei profesinės mentorystės programos.

Latvijos delegacijai pristatyta ministerijos veikla užsienio lietuvių lituanistinio švietimo srityje. Užsienio reikalų ministerija, koordinuodama ryšių su užsienio lietuviais politiką, vykdo šias užsienio lietuvių neformalųjį švietimą stiprinančias priemones: finansuoja Lietuvos mokytojų, siunčiamų į užsienio valstybių lietuvių neformaliojo švietimo įstaigas, darbą, organizuoja lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminarus; lituanistines mokyklas aprūpina metodinėmis mokymo priemonėmis, tautine atributika, prenumeruoja lietuviškus periodinius leidinius, finansuoja projektinę veiklą; prisideda organizuojant užsienio lietuvių vaikų ir jaunimo vasaros edukacines stovyklas Lietuvoje, kviečia užsienio lietuvių vaikus ir jaunimą dalyvauti įvairiuose kūrybiniuose konkursuose.

URM užsienio lietuvių neformaliojo švietimo palaikymui ir plėtrai 2010-2012 metais skyrė per 2 milijonus litų.

Latvijos delegacija taip pat lankėsi Vilniaus lietuvių namuose, kur buvo supažindinta su tremtinių ir politinių kalinių, užsienyje gyvenančių ir į tėvynę grįžtančių lietuvių vaikų mokymu. Vilniaus Ozo gimnazijoje svečiams pristatytos nuotolinio mokymo galimybės.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. Tim:

    Prieš keletą metų Šiaurės Amerikos pietinę dalį nuiasubęs Katrinos uraganas su laiku bus suasmenintas ir šaltiniuose bus įvardijamas taip pat, kaip ir mūsų laikais suasmeninti visi arijų ir kitų kultūrų šaltiniuose. Pagrindinis jų Senasis Testamentas. Nei viename jų nėra nei vienos istorinės asmenybės. Visi herojai simbolizuoja geofizinius procesus. Vieni jų simbolizuoja ugnikalnių sprogimus, kiti- žemės drebėjimus, dar kiti- cunamius, uraganus, tvanus, sėlius, klimato atšalimus, klimato atšilimus ir t.t., ir t.t. Gaila, kad mūsų laikais vis dar nėra žinoma apie III-jį bei IV-jį Žemės fizinius judėjimus, kurie ir valdo žemėje visą tai ką mes regime ir ką regės mūsų ainiai. Kaip majai, taip ir mūsų protėviai-arijai-baltai ne tiktai žinojo apie šiuos fizinius procesus, bet ir apie tai, kad jie periodiškai kartojasi. Taip pat ir tai, kad, kaip ir mūsų metai, taip ir dieviškieji metai turi atskirus laikmečius, kuriuos pažinųs, žinosi ir tai kas ir kada vyko, bei kas ir kada vyks ateityje. Visa tai kas yra rašoma ir kas dar bus rašoma pasaulio pabaigos tema, yra spekuliacijos žmonių jausmais ir privaloma būti priskiriama šarlatanizmo kategorijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: