I.Gasperavičiūtė: Berznyke niekinama Lietuva (video) (9)

Berznykas | Ausra.pl nuotr.

Berznykas | Ausra.pl nuotr.

„Kaip paaiškinti, kodėl yra taip, kad nors pas mus, Suvalkų krašte, vyksta tiek daug kultūrinių renginių, taip sparčiai nutautėjame?“ – retoriškai klausia Lenkijos lietuvių žurnalo „Aušra“ vyr. redaktorė Irena Gasperavičiūtė.

„Aušros“ redaktorės nuomone, koncertų ir renginių gausybė nestabdo Seinijos lietuvių asimiliacijos. Paskutinio gyventojų surašymo duomenimis, lietuviais užsirašė maždaug 5000 gyventojų (apie 16 proc. mažiau nei prieš 10 metų). Yra įvairių priežasčių, dėl kurių žmonės bijo arba nenori prisipažinti esą lietuviai. Viena iš jų vadinasi Berznykas.

„Tai, kas tenai vyksta – akivaizdus ir begėdiškas lietuvių tautos ir valstybės niekinimas. Aš nesuprantu, kaip galima taip įžūliai elgtis, nesuprantu, kodėl Lietuva nebando apginti žuvusių už jos laisvę sūnų garbės“, – sako Irena Gasperavičiūtė.

Prieš septynerius metus, kai buvo pradėta restauruoti Lietuvos savanorių kapus Berznyko kapinėse, per vieną naktį šalia jų „išdygo“ Panerių obeliskas. Akivaizdu, kad 1920 m. palaidoti Lietuvos savanoriai nieko bendro neturi su „Nemuno mūšio“ istorija, su Paneriais ar kitais Antrojo pasaulinio karo įvykiais.

„Lenkai ilgai delsė pašventinti Panerių paminklą. Gal laukė Lietuvos aiškios pozicijos? Nesulaukė. Kai kurie lenkai jautė tam tikrą nepatogumą, aiškindavo, esą kaltas parapijos klebonas, – tikina Irena Gasperavičiūtė. – Juk visiems (juolab iniciatoriams) aišku, kad tai antausis lietuviams, kad kenks abiejų tautų santykiams. Tačiau šiais metais į iškilmes atvyko ir oficialus valstybės atstovas iš Tautos atminties instituto (IPN).“

Apie Berznyko problemą su „Aušros“ vyr. redaktore Irena Gasperavičiūte kalbasi Sigitas Birgelis:

Kategorijos: Baltų žemėse, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Užsienio lietuviai, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. scorpio:

  tai ne tik apgailėtina, tai išdavikiška URM ir vyriausybės politika. Lietuvoje patriotizmas merdi, laikai blogesni nei sovietijoje. Tačiau tai – sisteminė liga. Žinom, kas valdo ir kaip valdo LT. Matuokime zlotais.

 2. Neįtikėtina:

  Ar tiesa,kad praeitais metais per gegužės 8 dieną Lietuvos Garbės Sargybos kariūnai pagerbė Armijos Krajovos žuvusius kareivius,pagarbiai padėdami prie jų paminklo gėlių vainiką? Juk tuo yra parodyta didelė pagarba kareiviams,kurie per antrąjį pasaulinį karą savo kovos veiksmais siekė,kad Vilniaus kraštas vėl atitektų Lenkijai;tai kareiviai,kurie žudė lietuvius vien už tai,kad jie-lietuviai.

 3. hm:

  jei Lenkijos valdžios atstovas dalyvavo šventinant Lietuvos karių atminimą niekinantį paminklą, turėjo būti URM nota. Ažubailys pramiegojo?

 4. Prusas:

  kol okupantas nebus isvytas is etniniu zemiu, tol jis ten ir toliau niekins bei zemins musu tauta

 5. Atgalinis pranešimas: P.Maksimavičius. Paminklams – ne, kapams – taip | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: