Tautininkų sąjunga reikalauja skelbti rinkimų rezultatus negaliojančiais (37)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Spalio 19 d. Tautininkų sąjunga įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) skundą, kuriame, atsižvelgiant į masinius rinkėjų balsų pirkimus spalio 14 d., prašoma panaikinti Seimo rinkimų daugiamandatėje bei visose vienmandatėse rinkimų apygardose galiojimą ir įstatymų nustatyta tvarka skelbti pakartotinius Seimo rinkimus.

Tautininkų sąjungos pateiktame skunde apgailestaujama dėl teisėsaugos institucijų vangumo, užkertant kelią masiniam balsų pirkimui bei tiriant šiuos atvejus. Primenama, kad Seimo rinkimų įstatymo 5′ ir 91 straipsniai nustato, jog balsų pirkimas yra šiurkštus pažeidimas, dėl kurio neginčijamai nustatyti rinkimų rezultatai gali neleisti nustatyti esminių rinkimų rezultatų ir patys rinkimų rezultatai gali būti pripažinti negaliojančiais.

Kadangi daugiamandatėje rinkimų apygardoje vieno mandato kvota buvo 15988 rinkėjai, tai dėl masinio rinkėjų balsų pirkimo (Tautininkų sąjungos ir kitų partijų stebėtojų padaryti įrašai byloja, kad perkama buvo būriais, o neretai vežama ir autobusiukais, tad vidutinis nupirktų balsų skaičius pažeidimų vietose tikrai siektų keliasdešimt rinkėjų) skundo pateikėjai pagrįstai abejoja, ar kandidatų sąrašui tenkančių mandatų  skaičius galėjo būti nustatytas ne daugiau kaip vieno mandato tikslumu, kaip tą nustato Seimo rinkimų įstatymo 91 straipsnio 1 dalies 2 punktas. Vien už Darbo partiją paduotų ir galimai nupirktų balsų kiekis, kiek tai susiję su 4 kandidatais ir dviem apygardomis, sudaro ženkliai daugiau nei vieno mandato kvota šiuose rinkimuose.

„Vieno mandato daugiamandatėje apygardoje netekimą vienam sąrašui, o kitam sąrašui – įgijimą, šiuo rinkimuose lėmė vos daugiau kaip 2000 rinkėjų balsų. Be to, daugumoje vienmandačių rinkimų apygardų tarp kandidatų, patekusių į antrą rinkimų turą ir tarp nepatekusių į jį yra nedidelis skirtumas“, – sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

Savo prašymą Tautininkų sąjunga motyvavo tuo, kad šiurkštūs Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai gali turėti esminės įtakos rinkėjų valios iškreipimui, politinės valdžios formavimui bei valstybės ir tautos ateičiai.

Vakar, spalio 18 d. skelbti rinkimų rezultatus negaliojančiais ir surengti pakartotinius rinkimus jau pareikalavo partija „Drąsos kelias“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

37 komentarai

 1. :

  O gal viso šito farso, kuris vyksta Lietuvoje pastaruosius metus, autorius ir režisierius yra Darius Mockus. MG Baltic Prezidentas, nes net kortose yra valetai, yra damos, yra karaliai ir yra tūzai…

 2. Rytas:

  Kas čia stebėtino? O kas privedė prie to, kad Tauta už duonos kriaukšlę ir alaus butelį atiduoda balsą? Kas viską atėmė ir padarė skolingu valdžiai, bankams…? Laisvos rinkos vagis pakeis mažesni vagys? Skirtumas toks, kad vieni kaulą iš žmogaus atiminėjo, o kiti numes žmogui tą kaulą ir išbus 8 metus, tai yra dvi kadencijas. Kodėl 4 metus nebuvo piketo prie laukinės rinkos partijų būstinių?
  Pvz. http://balsuotojas.balsas.lt/prezidento-rinkimai/straipsnis/306\

  KĄ PASIŪLĖTE?:

  Nerimą Seimo nariams kelia tai, kad per praėjusių metu paskutinį ketvirtį ir šių metų pirmuosius trejus mėnesius Liberalų sąjūdžiui pervesta apie 450 tūkstančių litų iš šių juridinių asmenų:
  – Fegda, viena didžiausių privačių kelių statybos įmonių Lietuvoje;
  – Lifosa, galimai suinteresuota geležinkelio tarifų nustatymu;
  – Belam telekomunikacijos, skelbianti, jog svarbiausius projektus įgyvendino transporto sektoriuje (AB „Lietuvos geležinkeliai“);
  – Fortra, parduodanti bei nuomojanti žemės kasimo, kelių tiesimo, pamatų statymo ir krovinių kėlimo bei pervežimo įrenginius;
  – Bangenė, didžiausia lietuviško kapitalo apvaliosios medienos didmeninės prekybos įmonė šalyje, besiverčianti ir medžio eksportu. Mediena transportuojama geležinkeliais, o Lietuvos geležinkelių kainas nustato Susisiekimo ministerija;
  – Lietuvos jūrų laivininkystė;
  – „A.R.D.S. TRANSPORT”;
  – Roleda; besiverčianti ir su transporto sektoriumi susijusiomis statybomis;
  – Actis AUTO IS;
  – Betono dangos;
  – Limega, besiverčianti ir kelių darbais;
  – Lagriva, atliekanti specializuotas automobilių salonų remonto paslaugas;
  – Krovinių terminalas;
  – „Milsa“ kurios pagrindinė veikla – prekyba granito, dolomito skalda, metalo produkcija, nerūdinių medžiagų trupinimo įranga, pramoniniais sietais, transporterių ritinėliais ir juostomis;
  – Telekonta, skelbianti, jog svarbiausius projektus įgyvendino transporto sektoriuje (AB „Lietuvos geležinkeliai“, VĮ – „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“, VĮ „Kauno aerouostas“, VĮ „Tarptautinis Palangos oro uostas“)
  – AV Veikla.

 3. Rytas:

  O kaip su Kreiviu, kuriam stebėtojų ieško toks Sakalas?

 4. Viktoras yra socialdemopkratų-konservatorių 22 m. valdymo aljanso padarinys. Viktoras – tai antisocialinės šio aljanso politikos padarinys. Šis aljansas visomis išgalėmis stengėsi ir stengsis, kad Lietuvoje nesirastų vidurinioji klasė, nes tik esant antikonstitucinei socialinei atskirčiai šio aljanso elitas gali tarpti vis pasikeisdami kas ketveri metai svarbiausiais postais. Nebūtų Viktoro, būtų, pavyzdžiui, Valerijus.

 5. :

  „Mineraliniai vandenys“ 2003 m. įsigijo seniausią Lietuvos alkoholio gamybos įmonę „Stumbras” . Kažkam nusivylimas, kuri belieka skandinti alkoholije , o kažkam padidėjęs pelnas. Nustosite gerti ims galva dirbti.

 6. 4 metus sparčiai buvo diegiamas liberalizmas:

  Man patys aukščiausi liberalų ir konservų vadai jau prieš 10 metų aiškino, kad kai jie ateis į valdžią padarys taip, kad viskas bus perkama ir parduodama. Pvz. aiškino, kad kam ta policija. Turtingi žmonės pasisamdys apsaugą, o vargšų ir taip nieks nepuls. Tas pats su sveikata (gydaisi tiek kiek turi pinigų), švietimu, kultūra, rinkimais… 4 metus viskas pildėsi labai labai sparčiai. Dabar tie procesai šiek tiek sulėtės. Viktaras nenorėtų lėtinti tempo už tai kviečia Masiulį į koaliciją (3+1)

 7. :

  Nėra tokios sąvokos išorinis blogis, nes pasigilinus mes patys jį ir skatiname, todėl vienintėlis patarimas “man pradėti naikinti blogį savyje”.
  “Už sveikatą, brangieji, už sveikatą…”

 8. netikras lietuvis:

  Lietuva kaip valstybė pasmerkta.
  Dauguma lietuvių neverti vadintis lietuviais. Tai homosovietinis ir kosmopolitinis mėšlas, kuris niekina pats save, todėl niekada nebalsuos už tautininkus, nes tie nesiūlo pigesnės dešros, bet siūlo ilgą ir sunkų darbą, kuriant savo valstybę. O vergams šito nereikia. Mes nemokame ir nenorime būti laisvais. Mums įkalta sovietmečiu ir dabar tebekalama į galvas, kad tautiškumas blogai – kad tai neapykanta kitų tautų žmonėms ir atsilikimas, nemodernumas.
  Ir nereikia svaigti apie revoliucijas. Revoliucijos metu tautiečiai nueis paskui kokį Paleckį ar kitą priešų agentą. Ir dabar ne 1926-ieji, nėra realios patriotinės jėgos, galinčios pasukti valstybę teigiama linkme.
  Per 22 metus nenušautas nei vienas politikas, teisėjas, prokuroras ar kitas valdžiažmogis. Mes esame bailūs baudžiauninkai.
  Galiausiai tapsime Šūdlenkijos arba Kacapijos grobiu.

 9. :

  netikras lietuvis, ačiū nuošiol ir alkas.lt mano naršyklės blokuojamų puslapių sąraše.

 10. Rytas:

  Jo, nepopuliariausio premjero partija gavo trečią vietą. Čia klastojimo nebuvo?

 11. Mintis:

  Pritariam tokiam sprendimui.Tų pažeidimų buvo kur kas daugiau,bet nebuvo užfiksuota,nebuvo tikėtasi tokio chaoso ir tam nepasiruošta.

 12. Klausimas:

  Įdomu,kodėl Nacionalinis susivienijimas (ULL) neprotestuoja už tai,kad susivienijus LLRA,Lietuvos rusų aljansui ir Liaudies partijai taikomas ne 7%,bet 5% surinktų balsų barjeras? Juk šių trijų partijų kandidatų į Seimą sąrašas tai buvo bendras!

  • suomis:

   O prie ko čia tautininkai? Jeigu komunistuojanti gauja taiko dvigubus standartus, tai ką ir vėl tautininkai kalti? Glušiau tu.

   • suomiui:

    Argi aš tautinikus kaltinu dėl dvigubų standartų?! Aš tik domiuosi,kodėl tokia tyla,kai akivaizdžiai taikomi dvigubi standartai.Pretestuoti reikia ne tik turint tikslą patekti į seimą,bet ir aplamai pasisakant už tvarką bei elementarų teisingumą:kai taikoma dvigubi standartai,tvarka pavirsta į betvarkę.Šiuo atveju,protestuoti reikia juo labiau,kadangi LLRA yra lenkų nacionalistų partija.

 13. Tautininkų vadovai vairuoja į sisteminį TS-LKD glėbį:

  Tasi įrodo:

  1. Piketai tik prie DP, LSDP, Lenkų ir TT partijų būstinių. O prie liberalanarchistų, koncervų būstinių piketų nereikia?
  2. Kai kurie tautininkų vadeliai savo FB ieško stebėtojų kreiviui ir kt.
  3. Dalyvauja ts-lkd inicijuojamuose cirkuose- piketuose (prie dramos teatro….)
  4. Daugiau duomenų bus vėliau

  • Mintis:

   vargšas mėlynas ,taip stengiasi kuo daugiau gandų atnešti apie tautininkus net 3 punktus surinko?.Nuėjo 4 punkto ieškoti.Net visai pamėlynavo.Gal nuo rinkimų pamestą kokį”pirkėjų”bambalį rado?

 14. G.P.:

  Pasikartosiu, ką sykį jau rašiau. TINGINYSTĖ – štai pagrindinė ULL pralaimėjimo priežastis. Ir dar. Jei neturite noro arba galimybių į kiekvieną apylinkę pasiųsti bent po vieną stebėtoją, tai dalyvauti rinkimuose nėra jokios prasmės. Palyginus šių “rinkimų” ir rinkimų į savivaldybes rezultatus, galima prognozuoti, jog iš ULL buvo pavogta ne mažiau kaip 10.000 balsų. O gal ir daugiau…

 15. suomis:

  Reikia dar ir sugebėti laimėtą partiją prapilti.

 16. Luotinykas:

  Klausimas, ar TAI vis dar galima bus vadinti teisėta valdžia, turint omeny ypač dar partijų finansavimo įstatymą.

 17. Antanas:

  Tokios betvarkės,kaip šiuose rinkimuose,Lietuvoje dar nebuvo.Skaičiuotojai pervargo,ėjo pamiegoti.O kur tuo metu
  buvo stebėtojai???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: