Romuviai ir žygeiviai paminėjo „dainuojančios revoliucijos“ 45-metį (audio, video, nuotraukos) (27)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Spalio 8 dieną Seime įvyko konferencija „Prie dainuojančios revoliucijos ir sąjūdžio ištakų. Romuvos ir žygeivių judėjimams – 45-eri“.

Konferencija  prasidėjo trumpa ugnies apeiga. Buvo įkurtas simbolinis ugnies aukuras.

Etnokultūrinio ir žygeivių sąjūdžio 45-mečiui ir Senovės baltų religinės bendrijos įregistravimo 20-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje pranešimus skaitė ir prisiminimais dalijosi etnokultūrinio bei žygeivių sąjūdžio pradininkai Jonas Trinkūnas, Vydūno draugijos pirmininaks dr. Vacys Bagdonavičius, žygeivė ir romuvė Nijolė Balčiūnienė, garsūs žygeiviai Tadas Šidiškis ir Rimantas Matulis, romuvė Inija Trinkūnienė, politologė Ainė Ramonaitė, etnologas Jonas Vaiškūnas, mitologas dr. Dainius Razauskas LR Seimo narys  konferencijos globėjas, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ir kiti.

Pertaukose tarp pranešimų skambėjo Vėtros Trinkūnaitės ir apeigų folkloro grupės „Kūlgrindos“ giesmės ir muzika.

Prieš 45 metus Kernavėje ramuviečiai surengė vidurvasario Rasos šventę,  ji ir tapo tautinės kultūros atbudimo simboliu. Po Rasos šventės siekta prikelti ir kitas baltiškas šventes bei tradicijas. Vėliau ši veikla pagimdė paveldosauginį judėjimą ir galiausiai išsiliejo Sąjūdžiu.

Žiūrėkite konferencijos vaizdo įrašą (lrs.lt):

Lietuvos Romuvos Vaidilės Inijos Trinkūnienės kalba pasakyta minėjime:

I.Trinkūnienė. Romuvos dvidešimtmečio ženklai 

Gabija ugnela, sukurta žibėkie užkopta gobėkie. Tu gobėjai nurimusi ilgus šimtmečius, ėmei rusenti atgimstant mūsų valstybei prieš šimtmetį; dabar tau laikas degti, žibėti, skleistis. Rasos šventės aukuro liepsna tu nušvietei nykųjį sovietmetį, tu sklindi iki dabar vis stiprėdama, įžiebdama viltį, jėgą ir galią lietuviams Lietuvoje ir lietuviams svetur, stiprini ir šalia gyvenančių tautų pasitikėjimą, rodydama jiems pavyzdį, kaip gyventi ir sugyventi šiandien.

Būrio bendraminčių įžiebta 1967 metais Kernavėje Ramuvos liepsna 1992 metais įsiliepsnojo ir tapo oficialiai registruota ir įvardinta Romuva – Senovės baltų religine bendrija.

Šios dvi datos ragina pažvelgti į nueitą kelią ir atrasti juo ėjusių pėdsakus.

Kaip mes atpažįstame pėdas ir pėdsakus? Pagal tai, kiek juose protėvių stiprybės ir galių. Galias mes įgauname per galią teikiančius simbolius, ženklus, daiktus, veiksmus – apeigas.

Todėl čia svarbu įvardinti juos, mums reišmingiausius – galią teikiančius, vienijančius.

Kokie tie daiktai, ženklai ir simboliai?

Dabar jau neabejodami galime pasakyti, kad tai tie, kuriuos naikino ateiviai kryžiuočiai – užpildami aukurus, gesindami šventąją ugnį, iškirsdami šventąsias girias, suskaldydami šventuosius akmenis, „pašventindami“ šventuosius vandenis ir šaltinius, laužydami ir badydami būgnus ir dūdas, drausdami mūsų giesmes ir papuošalus.

Jie be atvangos, uoliai, naikino mūsų dvasinės raiškos ženklus.

Romuvos – senosios prigimtinės religijos atgimimą ženklina visų šių galios atributų atgimimas ir sklaida. Romuvos atgimimas žengia sykiu su ugnies aukurų šviesa, ąžuolų sodinimu, būgnų, dūdmaišių ir senųjų giesmių garsais.

Čia svarbu pažymėti svarbiausias datas ir įvykius.

1993 metais ugnies apeigomis ant Gedimino kalno pašventinta prezidento vėliava.

1996 metais ugnis užkurta pastačius Gedimino paminklą.

Ugnies aukurus uždegėme laidodami Vydūną, Mariją Gimbutienę, Gintarą Beresnevičių.

Svarbiausiose Lietuvos šventvietėse – Rambyne, Verkiuose, Gedimino kapo kalne, Kernavėje, ant Birutės kalno Palangoje, ant Šatrijos, Kauno santakoje, Kelmės Medžiokalnyje ir kitur nuolatos užkuriami aukurai.

Aukurai kuriami kalendorinių ir valstybinių švenčių proga. Šiais  metais per rudens lygiadienį minint Baltų vienybės dieną piliakalnių sąšaukos metu ugnys buvo uždegtos ant 300 piliakalnių.

Dar svarbiau, kad yra kuriami bendruomenių aukurai ir sodybų aukurai.

Šiais metais sutuokdami jaunuosius aukurą kūrėme kiekvieną savaitgalį – šimtą kartų –daugiausia Vilniaus šventyklose, ant Karmazinų alkakalnio, kitose šventyklose ir sodybose.

Prieš trejus metus šventoji ugnis buvo įžiebta pirmojoje Lietuvoje senosios religijos šventykloje po stogu Švenčionių rajone Dvarciškiuose, kuriasi šventykla Molėtuose. Mūsų siekis – Romuvos šventykla Vilniuje, kur žmonės, išpažįstantys prigimtinį tikėjimą, galėtų rinktis ir kūrenti šventąją ugnį, pagerbti protėvius ir dievus giesmėmis ir maldomis. Šiuo metu kiekvieną sekmadienį uždegama apeiginė ugnis ant Gedimino kalno.

Prieš šimtmečius iškirstos ąžuolų girios atgimsta. Jie iškirto ąžuolus, bet paliko giles. Jos dygsta, stiebiasi ir tvirtėja. Ąžuolas – vyriškas, liepa – moteriškas medis. Mums vis dar trūksta vyriškų kovos galių. Gal todėl lietuviai sodina ąžuolynus. Ąžuolas – Perkūno medis. Perkūno galių mums ypač reikia šiandien stiprinant savo tapatumą, gebėjimą išgyventi ir skleistis bei daugintis šiame vienodėjančiame pasaulyje. Ąžuolai, įsišaknydami gimtojoje žemėje, rodo mums Žemės motinėlės Žemynos stiprybę ir galias. Taip jie sujungia moterišką ir vyrišką pradus. Ąžuolynai sodinami įvairiomis Lietuvai svarbiomis progomis, tai ir Basanavičiaus ąžuolynas, ir Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas. Tai mūsų bendrumą ir ryšį su protėviais žyminčios giraitės – alkai. Prie jų šliejasi ąžuoliukai ir liepos, kasmet vis gausiau sodinami laiminant mažuosius romuvius pagal protėvių papročius.

Prie ąžuolų alkų glaudžiasi ir virtualusis Alkas.lt, kuris ne mažiau svarbus nei tikrieji.

Girių glūdumoje, Labanoro girioje mūsų dienų sulaukė dūda – labanoro dūda, viena iš tų, kurios buvo pasmerktos sunaikinti. Jų dabar jau daug Lietuvoje – dūdmaišių ir dūdmaišininkų. Sykiu su būgnais Labanoro dūdos stiprina mus per apeigas, taip kaip ir kanklės, taip kaip ir sutartinės. Senosios giesmės ir sutartinės lydi mūsų apeigas, susaisto mus su protėviais ir dievais. Kūlgrindos atkurtos giesmės dievams skamba ne tik apeigose, bet ir valstybiniuose renginiuose:

2009 metais – Romuvos Krivio giedama giesmė Perkūnui atidarė Lietuvos dainų šventę.

Šiais metais spalio 19 dieną sukanka 10 metų, kai Gedimino kapo kalne įšventintas Romuvos Krivis.

Mus stiprina protėvių ženklai – pasiekę mus juostų raštuose, iškalti žalvaryje. Žalvario, sidabro papuošalai. 1981 metais nukalta žalvario sagė praėjus keliems šimtams metų nuo paskutinės palaidotos taip pat buvo ženklas atgimstančios protėvių dvasios. Šiandien mes jau turime pasirinkimą – senuosius papuošalus gamina  ne vienas žalvario meistras ir jų nukalti ir išlieti sūkurėliai-žaltinės svastikos – darnos ženklas – stiprina mus Deivės Laimos galiomis.

Paminėjau, mano nuomone, svarbiausius ženklus ir įvykius, rodančius protėvių tradicijos tąsą, Romuvos augimą ir stiprėjimą.

O dabar su jumis dalinuosi giesme, pasiekusia mus iš senųjų – sutartinių kūrėjų laikų. Tai darnos sutartinė, darnos ir sutarimo malda – Rimo – ramybė – tūto – aktyvumas ir jų sąjunga – sutariela.

Skamba Giesmė: Rimo rimo tūta rimo rimo tūta sutariela, sutariela:

Jono Vaiškūno nuotraukos:

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

27 komentarai

 1. Kemblys:

  Prisiminimai, prisiminimai:

  Žygeivis:
  “O tai, ką mes darėme 7, 8, 9 dešimtmečiuose, buvo patvirtinta partizanų vadų pasitarimuose, kada jie suprato, jog ginkluota kova jau nebeturi perspektyvų ir būtina keisti kovos formas.”

  Žygeivis:
  “Galiu dabar pasakyti, kad viename žygyje netgi buvau nusibeldęs į Iraną, kur tada vyko Chomeinio revoliucija – per tuometinę Turkmėnijos sieną tada gana laisvai buvo galima pereiti ir grįžti. Ypač jei “zastavoje” pagerdavai kartu su vietiniais karininkais, atsivežęs savo spirito. 🙂 “

  Žygeivis:
  “Jau prieš tai – Sąjūdžio metais – dalyvavau labai įvairioje veikloje organizuojant Sąjūdžio veiklą, rinkimines kampanijas, platinant Sąjūdžio spaudą rusų kalba Sovietų Sąjungoje, kuriant įvairias tautinio jaunimo organizacijas Lietuvoje ir įvairiose SSSR respublikose, koordinuojant jų bendrą veiklą.”?

  http://alkas.lt/2012/10/09/i-satkauskas-ispudziai-is-europos-etniniu-religiju-kongreso-odenseje/#comments

  • zemaiciu zydas:

   kembly raminkis…

   • Kemblys:

    TSRS laikais komunistai labai skatino ‘sportinį’ turizmą. Vos ne visos įmonės ir organizacijos pirko reikmenis, skirdavo daug pinigų ‘kategoriniams’ žygiams ir dalyvaudavo varžybose. Priežastis paprasta: iš patyrusių ‘turistų’ labai lengva paruošti karininkus karo atvejui o turistinius reikmenis labai lengva paversti kariška ‘amunicija’. Atitinkamos ‘tarnybos’ aprūpindavo “turistų” vedlius gana tiksliais žemėlapiais.
    ‘Žygeiviai’ palaukė kol užsimirš buvusi tvarka, ir po 20 metų pradėjo save didvyriais įsivaizduoti 🙂

    O apie ‘romuvius’ yra A.Zolubo straipsnis išspausdintas 2001 metais. Romuviai į jį neatsakė…
    Neatsitiktinai romuviai šventino AMB’o vėliavą 1993 metais – atidirbinėjo.

    • zemaiciu zydas:

     ar dabar sakai, kad Romuviai buvo KGB finansuojamas skautu burys?

     • zemaiciu zydas:

      Obsoliuti tiesa yra ta, kad “samokslo teoriju” “boosteriai” yra zmones ligoti, paranojiski, trumparegiai, siaurakanopiai, ir apskritai…nesimpatiski bezdalai…;) Mes pasiilgom MEILES tarp priesininku. Uzkniso mus brolis-broliui – kagbshnikas liga. Nxnebenorim…Tai ka jus mielieji norit pasakyti – visi sitei grazus jaunuoliai su karoliais, su tais variniais sagem ir apyrankiais, sitie nekalti veidai nuotraukose, yra pikti Putino diversantai? Ar jums neatrodo, kad jums mazu maziausiai reiketu gydymo elektra? Man labai gaila…bet as netikiu kad netgi tai paveiktu…

  • Kembly, tu jau akivaizdžiai “užsiciklinai” – jau šeštą kartą tai kartoji… 🙂 🙂 🙂 Pradėk gerti raminamuosius – gal padės. 🙂

   P.S. Ir vis tik tu taip ir neatsakei į mano labai aiškų klausimą – ko gi tau tie romuviečiai taip “kietai įspyrė į jautrią tavo vietą”, kad tu ne tik juos, bet ir žygeivius jau šitiek metų negali pakęsti?

    • Na va, dabar aišku – esi katalikų “fanas” (tiksliau, matyt, reiktų sakyti – fanatikas)… 🙂

     Kaip aš jau ir rašiau, tik tu tada kažkodėl pratylėjai.

     P.S. Beje, ar tik ir nebūsi tas pats tavo nurodyto straipsnio autorius – ponas Zolubas?

     Kaip ten populiariame sovietmečio filme vienas veikėjas sako: “Открой личико, Гюльчетай” (“Atidenk veidelį, Giulčetaj”) – atidengia, o ten visai ne jauna graži panelė, o šlykštus barzdotas basmačius su dideliu peiliu…

     Matyt, taip ir su tavimi panaši “transformacija” įvyks, kai tu “savo veidelį atidengsi”… 🙂 🙂 🙂

     • zemaiciu zydas:

      A! Tai reiskia kad sovietuose dirbo labai gudrus ir toli numatantys strategai! Jie norejo suzlugdyti lenku kilmes romos popieziaus (arsaus sovietu prieso) itaka katalikiskiems krastams, todel kaip mazesne blogybe, slapta reme pagoniskus samburius, kad sie, savo ruoztu, oponuotu krikscionybei! Jie reiskia nepersekiojo tokiu kaip romuviai, bet netgi juos reme ir finansavo ju zygius i irana. Tokiu budu Zygeivis uzsimaskaves tautininku-nacionalistu, yra is tiesu rusu KGB slaptas agentas! Todel jis dabar aiskina, kad Sajudi remusios ir aktyviai talkinusios organizacijos, is tiesu yra KGB ilgalaikes strategijos pasekme. nagi, zvelgiam toliau. Neopagonys Lietuvoje yra diversantai, kurie atejus savo laikui atsisuks pries Krikscioniska Lietuvos valdzia, ir kovos ranka i ranka su rusu zvalgyba. Mmmm…supratau! Kembly, as tikejau kad pats siek tiek placiau zvelgiantis nei cia pasirodei…Man labai gaila, bet as sitaip dabar matau…

      • Amelija:

       Tiki taip ir galima matyt.

      • Šį pranešimą skiriu specialiai aršiam antiromuviškiui Kembliui ir katalikų bei žydų “fanei” Amelijai 🙂

       Galėsite jį “kopinti” visur, kur tik jums užeis noras. 🙂

       Aš – be jokių abejonių, ypač visokių “kubilinių konservų” ir kitų kosmopolitų akyse – esu užsimaskavęs KGB (FSB) ir CŽV (bei, žinoma, Irano) ypač slaptas (matyt, nelabai, jei jau visas pasaulis tai žino) agentas – tuo labiau, kad net Pipedija taip jau seniai teigia (jau bent du metus), todėl ir aš pats tikiu ir pamažu įsijaučiu į šį “superkieto agento” įvaizdį…. 🙂 🙂 🙂

       Tiesa, ne tik katalikybės, bet ir “žydijos” “fanei” Amelijai vargu ar patiks, kad Pipedija toliau labai įtikinamai tvirtina, kad KGB ir CŽV yra tik Mossado filialai, o aš tokiu atveju esu Mossado agentas (beje, Pipedijos sąraše antras eilėje po niekam nežinomo ir, matyt, net neegzistuojančio Fundamentalisto, na o trečias šiame garbingame sąraše yra ponas konservatorius Zingeris !!!!, … pačiame gale atsidūrė vargšas Gražulis )… 🙂

       Mossad
       http://www.pipedija.com/index.php/Mossad

       Mossad – kiečiausia žvalgyba pasaulyje. Sukūrė žydai. Svarbiausi padaliniai – CŽV, FSB. Renka informaciją apie visus žemės gyventojus nuo pat savo įkūrimo ~22 m. p. m. e. Neabejotinai tarnauja žydų sąmokslui. Atskaitinga Izraeliui ir jo oficialiai savarankiškai kolonijai – JAV.

       Veikla:

       Užsakomosios žmogžudystės
       Ginklų (tame tarpe ir branduolinių) kontrabanda
       Perversmų organizavimas
       Teroristinių išpuolių organizavimas
       Genetiniai, kibernetiniai bandymai

       Mossad žvalgybininkai – itin slapti asmenys, paprastai savo priklausymą Mossadui dangstantys ryškiu antisemitizmu. Pipedijai žinomi Mossad agentai: Fundamentalistas, Žygeivis, Zingeris (viešas agentas), Turbo, Murza, Hugo.arg (Pipedijos informatorius, pavaldus per FSB), Gražulis.

      • Beje, pasižiūrėjau Kemblio rašinėjimus – gerokai senesnius…

       Lietuvos.net Kiti judėjimai – ‘Pagonys’
       13 gegužės 2005
       http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:IOQSyWJ096EJ:www.lietuvos.org/forumas/viewtopic.php%3Ft%3D82+Kemblys&cd=230&hl=lt&ct=clnk&gl=lt&client=firefox-a

       Dangus Forums • Temos rodymas – del forumo naudojimo
       29 lapkričio 2005
       http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bmCOMVRv5P8J:www.dangus.net/forumas/viewtopic.php%3Ff%3D21%26t%3D549%26start%3D16+Kemblys+trinkuna&cd=12&hl=lt&ct=clnk&gl=lt&client=firefox-a

       Forumas (Salyjkeliojovaras)
       3 gegužės 2006
       http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:igZXvDqLne0J:s3.invisionfree.com/Salyjkeliojovaras/ar/t2.htm+Kemblys+trinkuna&cd=11&hl=lt&ct=clnk&gl=lt&client=firefox-a

       Pasirodo, jis joks ne katalikas, o irgi “pagonis”, netgi labai aršus – tik, kaip pats rašo, prieš kokius 15 metų susikirto su Trinkūnu….

       Ir nuo tada “juodai” keikia Romuvą, romuviškius ir – “kaip priedą” – žygeivius:

       “Prisistatau: Kembliu pasirašinėju aštriuose ginčuose. Tokį “mane” sukūrė Romuviai. Gerbdamas jus bandysiu iš visų jėgų suvaldyti savo (ir kitų 🙂 )aštrumą.”

       Kemblys – May 8, 2006 06:02 PM (GMT)

       “Patenkinsiu Tavo smalsuma 😀 Gal 20 metu atgal sudomino toks reiskinys – mastymas. Geda buvo zmogui pasakyti, ne krepsinis, zvejyba :huh: o mastymas. Dabar galiu teigti: jei mastymas reiskinys galima mastyti ir apie mastyma.

       Taigi, gana greitai susigaudziau koki vaidmeni vaidina kalba. Liet. kalba maziau pakito negu kitos indoeuropieciu kalbos. Issaugojo daugiau zodziu apie asmens saranga (Vele, Dvasia, Siela ir dar viena zodi). (turime pranasuma pries kitas tautas nemenka) Dabar sie zodziai prarado savo reiksmes. Jas galima atkurti tik suvokiant tam tikrus reiskinius. Net man paciam nebuvo nuostabu, kad pradejau ieskoti kas domisi proteviu pasauleziura. Ieskoti daug nereikejo – romuviai.

       Pirmas ispudis mane pritrenke. Nesitikejau, kad zmones, puoselejantys proteviu kurybini pavelda, gali vartoti tiek svetimzodziu. Naiviai galvojau – nesupranta, klaida daro.

       Vaziavau pries 15 metu pas J.Trinkuna paaiskinau; jo atsakas buvo neapibreztas, keistokas. Tuomet dar nezinojau, kad ponas buvo baiges lituanistika.

       Pradejau stebeti romuviu reiskiamas mintis susitikimuose su visuomene. Dengdami savo visiska nenusimanyma apie religija puole katalikus. Antra buvo klaida. Is patirties galiu pasakyti, kad klaidu netaiso tie, kas nesiekia galutinio tikslo.

       Taigi pradejau dometis Romuvos praeitimi… Dabartines “klaidos” jau visai netelpa i jokius remus. Jos liecia musu bendrus protevius.

       Manes netenkina tokia romuviu veikla; as turiu teise issakyti viesai ir savo nuomone. Jiems gal ir butu naudingas kataliku puolimas, bet as zeidziu skaudesnes vietas.

       Pastoviai stebiu ju angliska foruma. Angliskai Trinkunas daugiau reiskiasi ir apie religija angliskai daugiau nusimano”

       —————————————

       P.S. Šitas “Paulius Kemblys” “ypatingai tužsivedė” ne tik prieš romuvius, bet ir prieš žygeivius po to, kai aš ėmiau rimčiau domėtis, kas čia toks “per fruktas” taip gausiai įvairiais nesąmones rašinėja?

       Ir tas mano “dėmesys” jam oi kaip nepatiko, ypač kada aš jo įvairius IP pradėjau nuodugniau tikrinti bei įvairius slapyvardžius, iš tų IP rašančius… 🙂

       • zemaiciu zydas:

        o man jis patinka. Kemblys tikrai protingas zmogus, spyga taukuota….

        • Kad jis kvailas, tai niekas ir nesako. 🙂

         Bet savo protą ir žinias jis labai aktyviai panaudoja lygiai taip pat, kaip kokie anarchopederastai ir kiti kosmopolitai – labiausiai ir aršiausiai puola būtent tuos, kurie puoselėja Lietuvybę. 🙁

         Pasižiūrėkite internete, kiek kartų šitas Kemblys aršiai užsipuolė Romuvą (o pastaruoju metu ir žygeivius) – jo antiromuvietiškų komentarų skaičius jau ne šimtus, o, ko gero, tūkstančius pasiekė.

         Ir svarbiausia tai, kad jis beveik niekada nieko naujo nesiūlo – kaip ir ką daryti geriau (išskyrus tik tai, kad retkarčiais parašo kokį lietuvišką žodį vietoje tarptautinio – na bet ir tai gerai: kaip sakoma “Ir iš ožio galima išmelžti bent lašą…” 🙂 )

         P.S. Susidaro akivaizdus įspūdis, jog jis tiesiog klaikiai neapkenčia Romuvos ir jos vadovų, ir tai pas jį jau virto tikru bepročio apsėdimu – dieną neiškeikęs Romuvos, po to vakare, matyt, nebegali užmigti. 🙂

 2. Kemblys:

  Vadink kataliku, provokatoriumi, kgb’istu – neįdomu.
  Idomu tai, ką pats rašai:

  Žygeivis:
  “P.S. Daug kam gali kilti klausimas, o iš kur aš, kažkoks eilinis trisdešimtmetis, taip sakant „akiniuotas Mokslų Akademijos moksliukas“, galėjau tuo metu žinoti KGB ir GRU spec. grupių, ypač įslaptintų tais laikais, naudojamas slaptas metodikas, taktikas ir priemones?
  Daug neaiškinsiu (nors praėjo jau beveik 20 metų, bet kai kuriems klausimams dar teks „palūkėti senaties termino“),..” … “Taigi, kol kas pasakysiu tik tiek, kad dėka mano paties ilgamečių „savarankiškų studijų ir praktikos“ – ir Lietuvoje, ir įvairiose gana tolimose nuo Lietuvos vietose, bei žygeivių judėjime atliekamų kai kurių funkcijų bei pareigų, tuo metu jau labai daug žinojau apie partizaninio bei diversinio karo metodus bei įvairių valstybių spec. grupių naudojamas ypatingas priemones, metodus, taktiką ir pan.
  Nes nemažai metų studijavau ir spec. literatūrą (gaudavau ją įvairiais „įdomiais“ būdais), ir kai ką sužinojau iš pačių „praktikų“ (pas mus, mūsų „ekstremalų“ grupėse, buvo labai įvairios patirties žmonių), o ir pats tuo metu daug metų aktyviai treniravausi kaip reikia išgyventi įvairiose ypatingose sąlygose (sakysime, labai įdomus kursas buvo požeminių komunikacijų panaudojimas miestų partizanų bei diversantų veikloje) bei kitus jaunus žygeivius mano vadovautuose žygiuose mokiau įvairių specialiųjų išgyvenimo „gudrybių“ taip pat pakankamai ilgai (beje, niekada aiškiai neatskleisdamas, kam jiems to reikia – bet protingesni ir patys suprato).
  Kol kas, manau, pakaks. Ir taip išsiplėčiau. Kaip sakoma „gero po truputį“. ”

  http://www.patriotai.lt/straipsnis/2011-01-13/1991-m-sausio-ivykiai-slaptasis-karas

  Aiškėja kokie tarybiniai išminčiai dirbo tsrs ‘mokslų akademijoje’. Ir sutapk, kad būsimas krivis pradėjo nuo tarybinio filosofo. Sąjūdiečiai filosofai arba mokslininkai buvo pagrindiniai tsrs griovėjai… rusų saugumo tarnybos buvo bejėgės…

  (angliškai)
  http://www.ethnicart.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=153

 3. Užuojauta šeimai ir artimiesiems. Pastaruoju metu Stulpinas buvo vienas iškiliausių ydingos ir nusikalstamos sistemos kritikų. Jo straipsniai galimai nusikaltusiems asmenims susitelkusiems aukštoje valdžioje buvo labai pavojingi. Nors Stulpinas ir Čilinskas buvo labai skirtingi žmonės, juos abu vienijo išskirtinė kompetencija teisės klausimais ir noras rūpintis bendrais reikalais. Lankėmės kartu su Velioniu ir būriu kitų visuomenininkų pas gen. prokurorą Valį. Stulpinas turėjo labai gerą nuovoką ir politikoje. Klastą, intrigas, dviveidystę atpažindavo anksčiau už kitus. Mokėjo greitai ir giliai pažinti žmones. Netekties valandą mažiausiai norisi sąmokslo teorijų. Visgi jo mirtis labai netikėtina ir įtartina. Buvo kupinas energijos, tryško sveikata. Dar pasistebėdavai ir pasidžiaugdavai, žmogus pagyvenęs, o lakstė kaip jaunuolis. Kas galėtų jo artimiesiems nuoširdžiai patarti kreiptis lygiagrečiai ir į nepriklausomus teismo medicinos ekspertus? Žinau, kad dar KGB turėdavo specialių preparatų, kurie sukelkdavo staigų spazminį infarktą arba insultą ir labai greitai chemiškai susiskaidydavo į įtarimo nekeliančius junginius. Esu įsitikinęs, kad panašus galimas susidorojimas gresia gerb. A. Matulevičiui, J. Ivanauskui – kitiems bebaimiams sistemos kritikams. Mes prisimename, kad ir Čilinsko mirtis kėlė abejonių, trūko ten skaidrumo. Bet Čilinsko artimieji nieko nenorėjo inicijuoti. Dėl savo itin aktyvios pilietinės veiklos Stulpinas pastaruoju metu nebebuvo vien privatus asmuo. Jis tapo viešu asmeniu, viešuoju intelektualu. Jo mirtis nebėra vien šeimos reikalas. Visuomenė nori skaidrumo ir tiesos. Mums neramu.

 4. Baimė:

  Valdo ir valdys,
  jei ne baimė,
  “kristum”, griūtum, šoktum, lėktum.
  Šiandien:
  MATO ŠALČIAUS, –
  stebuklingojo Šaulių sąjungos
  gynybinių tautos pajėgumų vienytojo gimtadienis!
  Dėka dievų, dėka tavų, savų ir visų lietuvių giminių,
  dėka JO – IŠLIKOME.
  Ir viska atkuriame.
  Sėkmės kuriantiems – keliantiems
  su baime ir be 🙂 🙂
  Visiems.
  Gyviems, gyvos Lietuvos romiems ir romiausiems.

  Su GIMTADIENIU Romuviai, –
  “Punios deklaracijos’ šviesuliai!

 5. Kemblys:

  Varge, tu varge, tiek dėmesio kažkokiam ‘kembliui’. Rašykite apie tą 45-metį kažkokios “revoliucijos”. Įsivaizduoju, kad “Žygeivio” prisiminimai apie nuožmią kovą Chomeinio revoliucijos metu yra tik mažas lašas jūsų veikloje.

  Reiškiu romuviams ir žygeiviams gilią užuojautą, kad nesusirinko nesuskaičiuojami bendražygiai. Tuo pačiu sveikinu fotografą – trys-keturi “revoliucionieriai” išdalinti per 180 nuotraukų!

  Beje, kodėl per gyventojų surašymą taip įsislaptino Baltų senosios tradicijos religinės bendruomenės nariai?

  http://www.stat.gov.lt/uploads/Lietuvos_gyventojai_2011.pdf

 6. dalyvauciau ir mineciau tautos atgimima kartu su Romuva, bet prastus tevus turejau…ypac teva, toki nevykeli Viliu Naujika. Dabar geguli pasiversti butu lengviau nei parvezti mano seimynele i LIetuva.
  Kartosim ir tikesim: tebunie darna.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: