L.Balsys pasigedo 434-ių balsų (15)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Save išsikėlęs kandidtatas Karoliniškių 8-tojoje rinkimų apygardoje Linas Balsys kreipėsi į apygardos rinkimų komisiją su prašymu perskaičiuoti Papilėnų rinkimų apylinkės Vilniaus Pilaitės mikrorajone balsavimo rezultatus.

Papilėnų rinkimų apylinkės komisijos protokole nurodoma, jog L.Balsys gavo 44 balsus iš atėjusių balsuoti – kiek daugiau, nei 2 proc. nuo galiojančių biuletenių. Šie skaičiai , paskelbtti VRK tinklalapyje, nustebino vieną iš apylinkės rinkimų komisijos narių, kuris teigė pats asmeniškai skaičiavęs L.Balsio gautus balsus ir jų buvę dešimt kartų daugiau – 434.

Kanditato prašymu perskaičiavus apylinkės balsavimo rezultatus paaiškėjo, jog , pasak Karoliniškių apygardos rinkimų komisijos pirmininkės B. Alkinaitės, L.Balsio ir kandidatės V.Apanavičienės gauti balsai buvę sukeisti. Perskaičiavus balsus, L.Balsys tapo apylinkėje daugiausiai balsų surinkęs kandidatas.Teisingi rezultatai , atitinkamai, pataisyti ir VRK tinklalapyje.

„Beveik pusė tūkstančio balsų yra daug. Džiaugiuosi, kad kitose apylinkėse turėjau solidžią balsų atsargą, tad išaiškėjusi klaida neužkirto kelio man patekti į antrąjį turą. Kol kas, nesu gavęs atsakymo iš apygardos komisijos, ar balsų sukeitimas galėjo būti tyčinis. Pakalbėjęs su apylinkės ir apygardos rinkimų komisijų nariais susidariau įspūdį, jog rinkimų rezultatus lemiantys žmonės dirba ekstremaliomis sąlygomis, daugelis rinkimų naktį šalo, buvo fiziškai ir moraliai išsekę, rinkimų dokumentai iš apygardų į VRK buvo gabenami privačiai samdytų vairuotojų. Rinkimams organizuoti skirta milijonai litų – neramina, kad jie gali būti panaudoti neracionaliai“, – sakė L.Balsys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. suomis:

  O iš kokių pinigų rinkimų komisijos degtinėlę pirko ir baliukus organizavo. Supuvus ši šalelė visiškai. Štai ką reiškia, kad Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje įsigalėjo katalikybė. Protestantiškoje Europoje tokio mėšlo nėra.

 2. Jau geriau su Balsiu jie būtų nejuokavę, juk jis tam ir Balsys, kad įdėmiai skaičiuotų balsus.

 3. Genta:

  Sukeitė balsus 🙂 Viskas tiek kompiuterizuota, o čia nė MAXIMOS savitarnos lygio nėra ………

 4. dar:

  geras anekdotas is rinkimu serijos – partijai “Taip” tauta pasake “Ne” 😀

 5. Kažin:

  Pagal iki šiol esamą rinkimų vykdymo praktiką tokie akylūs komisijos nariai tapdavo nepageidaujami ir paprastai į komisijas daugiau, turinčiųjų teisę siūlyti jos narius, siūlomi nebūdavo.
  Kadangi šiuo atveju komisijos nario akylumo faktas pateko į viešumą, situacija tapo kita.
  Tačiau yra taip, kad balsų “sukeitimų” galimybes sudaro pats Rinkimų įstatymas. Konkrečiai jau 20 metų galiojančios jo nuostatos numato, kad rinkimus iš esmės organizuoja, vykdo, balsus skaičiuoja bei tai kontroliuoja Seimo partijų deleguoti asmenys. Kadangi rinkimuose kandidatuoja pačios Seimo partijos, tai gaunasi, kad jų gautus balsus skaičiuoja pačių į komisijas, ypač į jų pirmininkus deleguoti asmenys. Taigi Rinkimų įstatymu yra valdančiųjų susikurta situacija, kuomet sakoma: pats groja, pats šoka arba – tuo pačiu apmeta, tuo pačiu ataudžia.
  Štai kokioje “demokratijoje” gyvename jau beveik pora dešimtmečių, kai dėl minėtų Rinkimų įstatymo nuostatų visokiems balsų “sukeitimų” variantams funkcionuoti atviros durys jau nuo 1996 metų, kai praktiškai yra sudarytos galimybės sovietinio tipo rinkimų falšui…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: