Gruzijoje atidarytas lituanistikos centras (4)

wikipedia.org nuotr.Spalio 16 d. Tbilisije, Gruzijos technikos universitete iškilmingai buvo atidarytas Lituanistikos centras. Atidarymo iškilmėse dalyvavo Lietuvos ambasadorius Tbilisyje Jonas Paslauskas.

Sveikindamas Tbilisio akademinę bendruomenę ambasadorius pabrėžė ne tik kultūrinę ir istorinę, bet ir praktinę lietuvių kalbos mokymosi reikšmę.

„Gruzijai įstojus į Europos Sąjungą, jauni specialistai, kalbantys oficialiomis ES kalbomis, turės daugiau karjeros galimybių. Tegul viena iš šių kalbų būna seniausia gyvoji indoeuropietiška kalba – lietuvių“, – sakė ambasadorius.

Pasak čia dėstysiančio Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Vido Kavaliausko, Lituanistikos centro durys atviros ir kitų Gruzijos universitetų studentams. Kadangi susidomėjimas didelis, tikėtina, kad kitais metais įstaiga išaugs į didesnį – Baltistikos – centrą.

Šiuo metu lietuvių kalbos kursus Tbilisyje lanko 57 studentai. Planuojama, kad penki geriausi kurso klausytojai kitais metais dalyvaus lietuvių kalbos vasaros kursuose Lietuvoje.

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Artūras Gotautas:

  Laikykimės broliai ir sesės nuošaliau nuo dirbtinai kuriamos Gruzijos draugystės Lietuvai,Lietuvos draugystės Gruzijai..
  Parinkta ši šalis Lietuvai,tam kad susilietu ir įsilietu vieni ir kiti,vyktu pastovus maišymasis tarp šių tautų žmonių,taip neleisdami iškelti savos tautos savasties,priversti busim taikytis ir būti pakantiems..
  Lenkai tai darė,rusai,vokiečiai o reguliavo eismą jiems “žydai”..
  Dabar einama per Gruzija..
  Nenoriu plėstis čia per daug,keverzoti po kiekvienu Gruzijos straipsniu,bet mąstykime broliai ir sesės – mąstykime 🙂

  • Pikc:

   Na, “draugauti” ir “maišytis” – toli gražu ne tas pats. Ir patikėkite – visi tie peršantys “multi-kulti” ir tautų bei rasių maišymąsi tikrai ne į Gruziją taikosi 🙂

   • Artūras Gotautas:

    Kaip draugystė stumiama gudria “forma” per prievartą,tai nėra draugystė..
    Gruzija,Lietuva,Čekija,Vengrija,Latvija,Austrija ir t.t nėra skirtumo kuri,visas norima padaryti “Belgija”…
    Mainai – draugystės – stažuotės – apsikeitimai – pritaikymai – prisitaikymai …

 2. Galindas:

  Nepergyvenk Artūrai, gruzinai yra ori tauta ir ne labai linkę maišytis. O kad per nedidelių valstybių tautų draugystę bendradarbiavimą, mes apie Lietuvą labiau paskleidžiame. Antra, vakarų Gruzijoje_ Megrelijoje ir Svanetijoje yra palikti seniausi baltų pėdsakai, kalboje, pavadinimuose ir legenda “Natela” tai mūsų “Eglė žalčių karalienė”.
  Siūlau perskaityti istorinę esė “Anaklijos voratinkliai pro istorijos ūkus”. Ji yra čia: alkas.lt
  Mums reikia bijoti artimųjų kaimynų, kurie savo asimiliacine veikla tą darė ir per keletą šimtmečių pridarė daug blogio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: