A.Matulevičius. Ar Lietuva visiškai prarado orumą? (22)

A.Matulevičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

A.Matulevičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Buvo keista stebėti politinių partijų lyderius, naktį, rinkimams dar tik įpusėjus, strimgalviais besidalinančius postus.

Tai labai akivaizdžiai demonstruoja, kiek vertos jų kalbos ir pažadai, kątik, už mokesčių mokėtojų milijonus, itin gausiai liejami iš TV ekranų ir besišypsančių reklaminių stendų.

Postų troškimas toks absoliutus ir nenumaldomas, jog dėl jų deramasi su itin neskaidrios reputacijos politiku, kuris pats prisipažįsta, kad į teismą vaikšto „kaip į darbą”.

Kas gali paneigti, jog Lietuvos premjeru taps asmuo, nuo šalies teisėsaugos net pusantrų metų slapstęsis Maskvoje, Rusijoje prašęsis politinio prieglobsčio, bjauriais žodžiais keikęs mūsų, ne savo, Tėvynę. Tokios „blogos” šalies premjeru norima tapti bet kokia kaina, net didmenomis perkant kalinių balsus.

Keista, bet jo kolegos europarlamentarai, tradicinių partijų vadovai prieš rinkimus net žodžio neišlemeno, kad nevalia susikompromitavusiam, neaiškiomis aplinkybėmis aukštojo mokslo diplomą įgijusiam, keliaujančiam po teismus, dalyvauti šalies politiniame gyvenime, kol visi kaltinimai bus panaikinti ar patvirtinti.

Kur dingo moralioji konservatorių politika? O gal „darbiečių“ balsai, stumiant neskaidrų AE projektą, taip reikalingi, kad moraliniai postulatai nieko verti?

Lygiai ant to paties grėblio pasimovė „tvarkiečiai“ su „socdemais“, prieš rinkimus prisiekę ištikimybę šiam teisėsaugos „pamiltam“ ponui. O tai akivaizdžiai sumažino jų pačių balsus.

Kas trukdė ponams „sistemininkams‘ apie neskaidrius Darbo partijos reikalus pasakyti rinkėjams dar prieš rinkimus?  Kas trukdo dabar iš teisėsaugos pareikalauti operatyvaus ir objektyvaus balsų pirkimo ir balsų klastojimo tyrimo? Atsakymas tik vienas – nesvarbu, kad mėšle, svarbu – šiltai.

Matyt, kad ponai konservatoriai labiau bijojo naujo tautinių jėgų nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“, nei šio grandiozinio Maskvos projekto. Kai kas sakys, kad tai – pralaimėjusiųjų nuoskaudos. Mes to neneigiame, tačiau kiek ponui Kėdainių „kniaziui“ buvo suteikta TV laiko visose  televizijų ir radijo studijose, kiek vizualizacijos miestų, miestelių ir kaimų stenduose! O ką panašaus sau leisti galėjome mes?

Sisteminės partijos naudojasi valstybės skirtais milijonais, o kas gali paneigti, kad, kaip įprasta, nebuvo panaudota neapskaičiuotų lėšų? Šią prielaidą patvirtina ir viešumoje esanti informacija apie masinį balsų pirkimą.

Kaip mes, su savo keliais tūkstančiais litų galėjome varžytis su dešimtimis milijonų, mestų užvaldyti Lietuvos politinę sistemą? Dėl mūsų teisėsaugos ir teismų impotencijos, vilkinant Darbo partijos 25 milijonų litų nelegalių lėšų panaudojimo bylą, jie nusprendę eiti „va bank“ ir galutinai perimti politinės sistemos kontrolę. Tai patvirtina jau dabar girdimi pareiškimai, kad į žmonių valią dėl atominės elektrinės nebus atsižvelgta, kad nereikia suskystintų dujų terminalo, kad šalies užsienio politika keisis kardinaliai.

Prisiimu atsakomybę, kad koaliciją subūrėme per vėlai, kad leidome suskaldyti antisistemines jėgas ir nesugebėjome sukurti plataus padorių šalies žmonių fronto. Kad nesugebėjome surasti ir susitarti su neparsidavusiais valdžiai žurnalistais, kad neapvažiavome kiekvieno Lietuvos rinkėjo ir kiekvienam neišaiškinome kaip teisingai reikia pasirinkti. Manau, kad mūsų didžiausia bėda ta, jog viską stengėmės daryti įprastai ir per daug inteligentiškai. Tuo pat metu matydami, kad šalia buvo elgiamasi brutaliai, grubiai ir įžūliai primetant savo valią, laikantis principo – „nugalėtojų neteisia“.

Šiandien Lietuva turi laikyti dar vieną egzaminą. Šįkart egzaminas ne valdžiai, kuri jo laikyti net nebandė. Egzaminą turi laikyti Tauta. Pagrindinis egzamino klausimas: „Ar Lietuvoje beliko garbės ir orumo?“. O gal jau viską negrąžinamai praradome

Iššūkis mestas ne kam nors atskirai – jis mestas mums visiems!

Žmogus, subūręs nusikalstamą grupuotę, masiškai ir viešai perkančią balsus iš „bomžų“, girtuoklių ir net kalinių – spjovė visai Lietuvai į veidą! Pirmasis klausimas mums: „Tyliai nusišluostysime, kaip pasielgė dauguma politikų, ir vaidinsime, kad nieko neįvyko?”. Ir antrasis: „Vienąkart sukilsime ir nusimetę vergo pančius išeisime į gatves?”. Išeisime pareikalauti nedelsiant panaikinti kriminalizuotus rinkimų rezultatus. Kaltus suimti ir teisti. Skelbti naujus rinkimus. Naujuosiuose rinkimuose uždrausti naudotis bet kokiais pinigais. Vienodomis teisėmis organizuoti nemokamus debatus LRT…

Tik tokie, ne pinigais, o idėjomis grįsti rinkimai leis Lietuvai išsirinkti ne perėjūnus, o padorią ir sąžiningą valdžią!

Dr. Algimantas Matulevičius yra Tautos vienybės sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Vytautas:

  Argi dar Matulevičiui “nedašunta”, kad koalicijos pralaimėjimo priežastis – pati koalicija, nuskandinusi ir Tautininkus.

 2. Kažin:

  Atvirkščiai, Lietuva ne prarado orumą, o tapo oresnė, kad “balamūtinimais” jos jau nesuvedžiosi… Visoms šios ULL koalicijos partijėlėms seniai laikas užsidaryti savo kontorėlių duris ir eiti iš politikos šunims šėko pjauti…

 3. būtent:

  Uspaskichas Lietuvai labai reikalingas o patriotai jau nemadingi

 4. >to Vytautai:

  nieko tie tavo tautininkai nebūtų laimėję ir vieni. Negalima laimėti ubagui prieš milijonais besiktaškančius ir balsuos perkančius

 5. ačiū:

  Algimantui Matulevičiui už jūsų teisingą žodį ir jūsų pastangas šviečiant mūsų sumaterialėjusią liaudį

 6. suomis:

  Tiek “Vytautas”, tiek “Kažin” kaip tik tai labai gerai atsiskleidė šiais savo postais. Dar “Tikras lietuvis” ir dar keletas, matosi kam dirba. Nenustebčiau, jei jų kompiuterių adresai yra VSD serveriuose. O, kad VSD dirba Kremliui jau senai yra vieša paslaptis.

 7. turbo:

  ne tiek 25 mln.Lt, kiek SNORO 3.5 mlrd.Lt. Kur jie p Matulevičiau, kodėl apie tai tylite?

 8. Nagi:

  Jei neturi patrauklių idėjų, vien pavadinimo “Tautininkas” mažai. Reikia turėti gerų idėjų kurios vienytų tautą o ne ją skaldytų kaipo dabar darė pono G Songailos “tautininkai” karštai plūsdami konservatorius, o juk jie galėjo būti artimiausiais “tautininkų’ sąjungininkais” Ką G Songaila pasėjo tą ir nupjovė, o apie poną A Matulevičių čia nekalbu. Apie šį poną būtų atskira kalba. Šiaip jis mano akyse kaip politikas užaugo tik tada, kai tapo VSD tyrimo komisijos Pirmininku. Jis šį darbą atliko GERAI. IKI tos komisijos buvo jis eilinis perbėgėlis tai pas komunistus, tai pas paksistus, tai pas \Artūrą Paulaukską šis ponas kažkada lakstė, o šiaip ponai gal pirmiau pagalvokite kas gali būti jūsų sąjungininkais ir draugais, o kas priešais ir mažiau šikite ant tų su kurias geriau būtų buvę draugauti.

 9. Mintis:

  Viena iš pralaimėjimo priežąsčių gal ne pati ULL,bet tautininkų partnerių koalicijoje galima tinginystė ir ponystė.Kuo,ponai partneriai, prisidėjote,kuo padėjot alinančiam tautininkų komandų darbui? ?Gal aktyviai dirbot stebėtojais, sutvirtindami tautininkų komandas?Gal nešiojote skrajutes ir tuo pačiu aiškinote rinkėjams apie ULL?Jūsų Kaune nematėm negirdėjom.Pagalba taip buvo reikalinga,bet susipratusių- nebuvo.Tautininkų nemaža dalis vienybės idėją palaikė,bet tos vienybės sunkią valandą nematėm.
  Tame esmė.Pagalbos atskirose apylinkėse, buvo sulaukta iš Drąsos kelio stebėtojų.Kuo galėjo,patys ne ką turėdami,tuo padėjo.

  • suomis:

   Čia pačio nuomonei labai pritariu. ULL buvo užsiėmusi ne tuo kuo reikia. Visokie Baltijos kelio minėjimai ir t.t. tikrai nepridėjo žinomumo. Pagrindinė priežastis, vienareikšmiškai, yra susiskaldymas ir jokios koordinacijos nebuvimas.

 10. Ona Voveriene:

  Gerb. P. ALGIMANTAI,
  Ir aš negalvojau, kad Lietuvos situacija tokia tragiška. Pasižiūrėjusi į politinį žemėlapį po Seimo rinkimų – pašiurpau: 3/4 Lietuvos paversti svetimtaučio Lietuvos šmeižiko ir skriaudėjo, nemokančio mokesčių, autais. Stebina, kad lietuviams, oriai ir garbingai tautai, atlaikiusiai šimtmečių išbandymus tų autų smarvė taip kvepia. Linkiu JUms, ponas ALGIMANTAI, ir toliau nenuleisti rankų ir kovoti. Gerbiu Jus nuo Jūsų teisingos kovos prieš VSD, suformuoto iš buvusiųjų aršių Lietuvos priešų, laikų. Jūs turite aštrią plunksną ir galite ja įveikti dabartinius menkystas, šmeižiančius Lietuvą, ir parazituojančius Lietuvos skurstančių žmonių sąskaita. Manau, kad dabar po daugelio klaidų – reikia pradėti kovoti europietiškai – demaskuojant atskirus niekadėjus, tokius, kaip Dabašinskas ir jo komanda, Lietuvos šmeižikus ir pan. ir atvirkščiai – geru žodžiu skatinant kurti savo komandą. Linkiu JUms sėkmės. Ir grįžimo į valdžios olimpą – po ketverių metų. O tiems, kurie pasisako prieš tautiškumą, sakau – šiukšlės jūs, neverti žmogaus vardo, tad ir toliau likite Uspaskicho autais.Pagarbiai Ona Voverienė. Vilnius, 2012.10.21.

  • Ačiū Lietuvai Lietuvoje:

   Pamačiau, kad Lietuvoje yra apie 100 000 gyventojų turinčių širdį ir savigarbą, ir laisvą protą Jie tikrai būtų balsavę už Lietuvą Lietuvoje, bet reikėjo pasirikti ir jie pasirinko Drąsos kelią. Gaila, kad suprantančių beviltišką padėtį yra tiek nedaug. Bet šuo atveju pralošė Lietuva.

 11. Kemblys:

  Nežinau kuo nusikalto lietuviški žodžiai Dr. Algimantui Matulevičiui, kad prispjaudė tiek daug svetimžodžių:

  “lyderius, demonstruoja, reklaminių stendų, Postų, absoliutus, reputacijos, kolegos, tradicinių, susikompromitavusiam, moralioji, moraliniai postulatai, operatyvaus ir objektyvaus, nacionalinio, grandiozinio, vizualizacijos (?), informacija, impotencijos,…………..”

  • Kembly, o tu kartais ne iš “Baltuvos” būsi?

   “Baltuva – jaunu zmoniu organizacija. Ji nemazai kuo skiriasi nuo kitu NP organizaciju, pirmiausia tuo, kad turi griezta struktura ir, galima sakyti, negatyvia etika, t. y. yra daug draudimu – …. draudziama vartoti svetimybes ir svetimu kalbu zodzius.”

   Ar čia tik sutapimas “…draudziama vartoti svetimybes ir svetimu kalbu zodzius”?

  • Kembliui:

   Tie žodžiai yra TARPTAUTINIAI,vartojami ne tik lietuvių kalboje,bet ir visose kitose kalbose.Todėl nematau čia nieko blogo.

   • Kemblys:

    Supratau – Matulevičius rašo ‘lietuviškai’ taip, kad kitataučiai suprastų jo rašliavą nemokėdami lietuvių kalbos.
    Jei straipsnis skirtas mokantiems lietuviškai, tai vietoje svetimžodžių reikėjo rašyti lietuviškus žodžius. Kuo lietuviški žodžiai blogesni už kitų kalbų žodžius?

 12. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Na ponas A. Matuleviciau, as skaiciau, kaip Jus aktyviai kovojote pries Drasos Kelia, taigi dabar turite efektinga rezultata. Patarimas: “Kaip mes, su savo keliais tūkstančiais litų galėjome varžytis su dešimtimis milijonų, mestų užvaldyti Lietuvos politinę sistemą?” Reikejo vienytis, o ne ieskoti priesu tarp savu!

 13. Antanas:

  Dr.J.Ramanauskai:kažkas Jus suklaidino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: