Prasidėjusios informavimo kampanijos tikslas – mažinti klimato kaitą (1)

Žemė. NASA nuotr.

Žemė. NASA nuotr.

Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, prasidėjo klimato kaitai mažinti skirta informavimo kampanija. Ją organizuoja Europos Komisija. Kampanijos partnerės – daugiau kaip 70 organizacijų iš visos Europos. Tai verslo asociacijos, universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir valdžios įstaigos. Tarp jų – ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Ši kampanija skirta supažindinti su jau taikomais sprendimais, siekiant įgyvendinti vieną iš ES tikslų – išmetamų į aplinką šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį iki 2050 m. sumažinti 80–95 proc. Iki 2020-ųjų šį kiekį ES numato sumažinti 20 proc. Šiuo metu jis yra per 17 proc. mažesnis nei 1990 metais.

Kampanija vyks iki 2013 m. pabaigos. Jos metu bus skatinama diskusijose dėl klimato kaitos pirmiausia siekti praktinių sprendimų ir parodyti, kaip klimato politika gali padėti didinti Europos piliečių gerovę ir suteikti jiems ekonominės naudos.

Europoje gausu pavyzdžių, kai taikant pažangius sprendimus sumažinama tarša šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis ir gerinama žmonių gyvenimo kokybė. Vykdant kampaniją, bus siekiama fiziniams asmenims, įmonėms ir vietos grupėms suteikti galimybę pateikti, skleisti ir aptarti tokius sprendimus ir dalyvauti Europos geriausio ir originaliausio sprendimo atrankos konkurse.

„Galime pasirinkti, ar veikti remiantis turimomis žiniomis apie klimato kaitą, ar nieko nedaryti ir stebėti, kaip padėtis blogėja. Abiem atvejais išlaidos neišvengiamos. Tad kodėl, kol dar turime laiko, negalėtume sukurti pasaulio ir klimato, kokių norėtume?“ – sakė už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė C.Hedegard (Connie Hedegaard), paskelbusi minėtosios kampanijos pradžią per jos pristatymą Londone.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
alko-2-proc

1 komentaras

 1. Romualdas Zubinas:

  Gerbiamieji, nesuplakime į vieną vietą – oro taršą ir klimato kaitą. Jeigu oro tarša ištiesu yra peržengusi visas ribas ir guli ant mūsų planetos gyventojų sąžinės, tai visiškai kita priežastis gimdo klimato kaitą. Ši priežastis -tai Žemės Trečiojo bei Ketvirtojo judėjimo pasekmė!!! Tad kovoti su mūsų laikiais vykstančia klimato kaita Žemėje yra panašu į tai, jeigu pavasario pabaigoje mes bandytumem stabdyti vasaros atėjimą, arba Žemės judėjimą!
  Anot Trečiojo geofizinio dėsnio, Žemė pastoviai verčiasi per savo ašigalius. Šio ciklo trukmė yra 6000 metų. Šis laikotarpis vadinamas dievo Brahmos (dieviškaisiais) metais. Jį sudaro keturi pagrindiniai – ŽIEMA, PAVASARIS, UGNIES (AGNIO) ir RUDENS, bei keturi tarpiniai – Saulėtekio, Saulėkaitros, Saulėgesio ir Saulėlydžio laikmečiai.
  Žemės šiaurinio pusrutulio gyventojai mūsų laikais gyvena Pavasario (pietinio pusrutulio- Rudens) laikmečiuose. Jie tęsis nuo 1030-jų iki 2030-jų (anot majų-iki 2012-jų) metų. Sekantis, mūsų pusrutulyje, bus Saulėkaitros laikmetis, kuris tęsis iki 2530-jų metų. Dar kitas- Ugnies (Agnio) laikmetis tęsis nuo 2530-jų iki 3530-jų metų. Ir t.t.
  Jeigu nuo Trečiojo geofizinio proceso priklauso klimato kaita Žemėje tiktai laike 6000 metų, tai nuo Ketvirtojo – klimato kaita laike jau 96 000 metų, kurių metų įvyksta globaliniai tvanai arba ašigalių bei pusiaujo apledėjimai. Šis laikotarpis yra pavadintas dievo Pradžiapačio metais.
  Šių geofizinių dėsnių atradimo ir pačių procesų vyksmo technologija yra aprašyti mano knygose “Perkūnas”(priešistorija), “Per praeitį į ateitį”(proistorija) ir “Pažadinta praeitis”(III-sis ir IV-sis geofiziniai procesasi).
  Turiu pasakyti, kad šie geofiziniai dėsniai yra atrasti įminųs senųjų kultūrų šaltinius ir juose rastą informaciją susiejųs su mūsų laikų mokslininkų padarytais atradimais geologijoje, archeologijoje, vulkanologijoje, magnetologijoje (ugnikalnių lavos sluoksnių magnetinė atmintis), astronomijoje ir kitose srityse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *