Referendume ir Seimo rinkimuose šiemet galės dalyvauti 100 tūkst. mažiau rinkėjų (2)

Artėjant labai svarbiam Lietuvai įvykiui, Seimo rinkimams ir referendumui dėl naujos atominės elektrinės, Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad savo valią galės išreikšti du su puse milijonų rinkėjų.

Tačiau net 100 tūkst. mažiau nei prieš ketverius metus vykusiuose paskutiniuose Seimo rinkimuose 2008 metais, todėl labai svarbu vieniems kitus paraginti ateiti balsuoti ir pareikšti savo nuomonę dėl milžiniško atominės elektrinės projekto ir naujos Seimo atstovų kartos.

Lietuvoje rinkėjų sąrašai sudaromi pagal gyvenamosios vietos deklaracijas, todėl rinkėjų iš tiesų yra dar mažiau nei  šiandien patvirtintuose sąrašuose.

„Užsienyje esančių rinkėjų skaičius dar yra mažiau įrašomas į rinkėjų sąrašus, ten turim 13 000 rinkėjų, nors atvirai pasakius, mes galvojame, kad ten rinkėjų yra daugiau kaip 300 000, gal dar didesnis skaičius. Turbūt kas 20-tas įsirašo į mūsų ambasadas ir konsulatus. Ta situacija, kad rinkėjų skaičius ne tik mažėja, bet dalis rinkėjų neįsirašo į rinkėjų sąrašus“, – sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, o jį cituoja LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Kad patariamasis referendumas dėl naujos atominės įvyktų, reikia, kad balsavime sudalyvautų daugiau kaip pusė visų į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Prieš ketverius metus balsuoti atėjo 46 procentai ir referendumas dėl Ignalinos atominės darbo pratęsimo neįvyko.

Išankstinis balsavimas savivaldybėse vyks spalio 10–11 dienomis, spalio 10–12 d. balsavimas vyks paštu, o dar spalio 12 ir 13 dienomis bus sudarytos galimybės balsuoti namuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Rytas:

  2016 metais valstybės skola 100 milijardų, Sodra bankrutavusi ir turi 30 milijardų skolos. Riogso Visagino AE ir stadiono griuvėsiai. Teisingumas perkamas pagal liberalų taisykles.
  Pensininkai be pensijų miršta iš bado gatvėse. Jaunesni išvykę.
  Manau, taip bus, jei laimės SISTEMINĖS partijos masiulininkai, kubilininkai, butkevičininkai, uspaskicininkai, paksininkai
  Jei nori, kad to nebūtų, balsuok “Už Lietuvą Lietuvoje”

  • Vaidilosvainis:

   Ryžtingai tikite, kad ULėeLe nėra “sistemščikų”, šventasisi naivume?

   Asmeniškai man vien jų pavadinimas, nė nebesigilinant ypatingai į programą, gąsdinančiai neaiškus, todėl įtartinas. Nors pavadinimas- ULL, judėjimas nesiūlo, pvz., išstoti iš NATO. Juk jei paraidžiui omenyje turėti susivienijimo pavadinimą, svetimai kariuomenei Lietuvoje vietos neturėtų būt. Lygiai taip pat, kaip neturėtų būti Lietuvos kariuomenei vietos bet kur svetur, visokiuose Afganuose. Tik ULL programoje nei vieno, a nei kito kaip ir nėra.

   Gal ULL pasisako už išstojimą iš EU, kitaip Lietuvoje Lietuvai perspektyvų kaip ir nėra? Ne, jie bandys su nomenklatūrizmo vėžiu kovoti nomenklatūriškai. Man tai neatrodo labai jau išmintinga.

   Gal tuomet ULL, kaip aliuzina pavadinimas, pasisako už tautinės atitikties demografinėms Lietuvos realijoms reglamentavimą šalies ekonominio, socialinio ir politinio gyvenimo kertinėse kėdėse? Ne, tai jiems- perdėm radikalu, jie tik nusiteikę prieš nepatriotiškus Lietuvos lenkus. Dėl manęs tai tegu tie lenkai ant savo anklaviukų-rezervatų tvorų ne tik lenkiškas raides,- lai nors lenkiškus pypus piešiasi, jei jiems taip nėra daugiau už ką tos Lietuvos gerbti, kad lietuviški rašmenys jiems atgrasūs. Negi kas nors 21 amžiuje dar tikite, kad pagarbą galima primesti prievarta? Man tai atrodo atvirkščiai,- jei Lietuvos valdžia vietiniams ir vietiniams kitataučiams keltų pagarbą ir pasididžiavimą sava valstybe, tokios problemos, kaip gatvių pavadinimų ir įrašų pasuose gramatika iš viso nebūtų…

   Tai va, panašiai samprotaujant lyg ir išeitų, kad tas ULLas- ne toks jau ir ULLeliškas, kaip teigia jų pavadinimas. O jei jau net pavadinimas- nevienareikšmiškas, ko galima būtų tikėtis iš tokio susivienijimo darbų? Vėl- abejonės kupinas klausimas. O kaip jau ne vieną kartą įrodė žiauri praktika, “nieuvierien, nieobgoniaj”…

   argumentuotai atsakytumėt panašiam “neviernam Tamošiui”, gebiami Alko ULLiečiai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: