Kulautuva kviečia į atnaujintą pėsčiųjų sveikatingumo taką (0)

Kulautuvos miestelis, švęsdamas savo tradicinę rudens šventę, pristatė atnaujintą pėsčiųjų sveikatingumo taką. Ta proga vyko inicijuotas šiaurietiško ėjimo žygis, kurio metu fizinio aktyvumo entuziastai šiaurietiškai nukeliavo apie 8 kilometrus nuostabiais Kulautuvos miško keliais.

Kauno rajone intensyviai atnaujinama ir plečiama fizinio aktyvumo ir judėjimo infrastruktūra. „Kauno rajone vienas iš prioritetų – fizinis aktyvumas. Todėl intensyviai tvarkomi sporto aikštynai ir salės, plėtojama dviračių ir pėsčiųjų takų infrastuktūra“ – teigė Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys.

Panašių takų kaip atnaujintasis Kulautuvos, Lietuvoje nėra labai daug. Juos galima rasti kurortinio pobūdžio vietovėse – Druskininkuose, Birštone, Palangoje, Kuršių nerijoje. Kauno rajonas turi du tokius takus: Kačerginės „Šaltinių taką“ ir atnaujintąjį Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo taką, kuriame mėgstantieji keliauti pėsčiomis ras net 6 skirtingo ilgio ir sudėtingumo trasas: trumpiausios ilgis 2,6 kilometrai, ilgiausios – 6 kilometrai. Visi takai Kulautuvoje yra žiediniai – tai reiškia, kad kur kelionę pradėsite, ten ir baigsite. Žingsniuodami takais ar važiuodami dviračių trasomis turėsite progą aplankyti Tamaros kalną ir jaukų Karnavės kaimą.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis džiaugėsi, kad rajone atsiranda vis daugiau aktyvių ir entuziastingų žmonių, siekiančių daryti gerus pokyčius, naudingus visiems gyventojams. Jam kartu su Raudondvario girininkijos girininko pavaduotoju Tomu Valiausku teko garbinga misija – perkirpti atnaujinto pėsčiųjų sveikatingumo tako atidarymo juostelę. Keliaujantiems ir visiems aktyviai leidžiantiems laiką Kulautuvoje stiprybės linkėjo Kulautuvos klebonas kun. Šarūnas Petrauskas.

Kad Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo takas prisikeltų naujam gyvenimui, pritarė ir bendromis jėgomis dirbo tiek Kauno rajono savivaldybės administracija, tiek VĮ Kauno miškų urėdija, kurios darbuotojai atliko takų ženklinimo ir sutvarkymo darbus. Šiaurietiško ėjimo entuziastas Laimontas Rakauskas ir VšĮ „Visada aktyvus“ pasidalijo patirtimi, kurią sukaupė aktyviai žygiuodami tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, ir padėjo patarimais braižant takų žemėlapius bei plėtojant jų infrastruktūrą.

Kauno rajono Turizmo informacijos centras padėjo vykdyti informacijos sklaidą ir viešinti šį projektą, o Kauno rajono Visuomenės sveikatos biuras buvo Kulautuvos pėsčiųjų takų atnaujinimo iniciatorius, aktyviai prisidedantis diegiant judėjimo kultūrą Kauno rajone.

Kviečiami visi norintys apsilankyti atnaujintame Kulautuvos pėsčiųjų sveikatingumo take ir išbandyti bent vieną iš šešių siūlomų maršrutų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: