Toliau bus nagrinėjama Dariaus Kuolio byla dėl „pilietinių apeigų“ prie VRM (2)

Darius Kuolys

Darius Kuolys

Spalio 1 d., pirmadienį, 9 val. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme, Laisvės pr. 79A, Darius Kuolys toliau bus teisiamas už š. m. gegužės 3 d. surengtas apeigas, kuriomis buvo bandoma įpūsti pilietinės drąsos Vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui, kad šis ryžtųsi atleisti iš pareigų tuo metu naujai paskirtą FNTT direktorių Kęstutį Jucevičių ir grąžinti į pareigas, pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyvių manymu, neteisėtai atleistus buvusį FNTT vadovą generolą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją majorą Vytautą Giržadą.

Tokią pilietinės akcijos „Tie-SOS!“ dalyvių pozicijai pritarė ir Vilniaus apygardos Administracinio teismo teisėjų kolegija, antradienį priėmusi sprendimą, kuriuo nurodoma grąžinti majorą V. Giržadą į FNTT prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) direktoriaus pavaduotojo pareigas ir naikinama neteisėtas tuomečio Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio įsakymas, kuriuo V. Giržadas buvo atleistas iš FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigų.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Rytas:

    2012 m. spalio 1 d., pirmadienio, SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME 11.30 val.

    įvyks Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija „Ar galime Lietuvoje įveikti neteisingumo įšalą“. Dalyvaus visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“ pradininkai, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai: Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, Nepriklausomybės Akto signataras Bronislavas Genzelis ir Alvydas Medalinskas.

    Pasak Seimo nario G. Songailos, vasario mėnesį Lietuvoje kilo visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“, kuris gynė neteisėtai atleidžiamus FNTT pareigūnus. „Prie šios Sąjūdžio pirmeivių, Nepriklausomybės Akto signatarų iniciatyvos prisijungė ir kitos visuomeninės jėgos, nebiudžetinės tautinės krypties politinės partijos, vėliau susibūrusios į susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“. Taip gimė visuomeninis-politinis judėjimas „Už teisingumą Lietuvoje“, kuris galėjo tapti plačiu, Lietuvos piliečius vienijančiu judėjimu, bet sistema padarė viską, kad šias pajėgas išsklaidytų, pateikiant judėjimą „Už teisingumą“ tik vieno įvykio – Garliavos tragedijos įkaitais, taip stengiantis visuomenininkus nustumti nuo pirminio tikslo: kovos su aukšto lygio korupcija ir valdžios savivale. Siekiant įbauginti sąjūdininkus ir kitus visuomenininkus prasidėjo teismo procesai už protesto akcijų surengimą. Nors teismai juos išteisino, atleisti FNTT pareigūnai laimėjo teismo procesus, valdžia slepia, kokie aukšto lygio politikai neteisėtai praturtėjo, o rinkimų kampanijos procese daroma viskas, kad šį pavasarį gimęs visuomeninis-politinis darinys būtų ignoruojamas, informacija apie jį blokuojama, kuriama daug kliūčių šioms jėgoms sudaryti atsvarą korumpuotai politinei sistemai. Todėl šiomis dienomis, kai valdžios savivalę pajunta net mokytojai ir moksleiviai, vėl kyla klausimas, ar galime įveikti tą neteisingumo įšalą Lietuvoje, kurį pradėjome laužti pavasarį, o, jeigu taip, tai, ką reikia daryti ir kokias kliūtis įveikti, kad šį tikslą pasiektume“, – teigia Seimo narys.

  2. Eirimas:

    Melionas išsigando šamano? Turbūt, yra ko, ir yra dėl ko gandintis 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: