Spaudos konferencija Seime „Ar galime Lietuvoje įveikti neteisingumo įšalą“ (tiesioginė transliacija, video) (16)

Spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Pirmadienį 11.30 val. Seime įvyks spaudos konferencija tema: „Tai vis dėlto, ar galime įveikti neteisingumo įšalą?“ Spaudos konferencijoje kalbės visuomeninio judėjimo Už Teisingumą pradininkai: Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Romualdas Ozolas, Nepriklausomybės Akto signataras, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Bronislovas Genzelis ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas.

Vasario mėnesio viduryje kilo Lietuvoje visuomeninis judėjimas Už teisingumą. Kaip Sąjūdžio pirmeivių iniciatyva, protestuojant prieš neteisėtą, visuomenininkų nuomone, atleidimą iš pareigų FNTT vadovų, kaip teigiama, atskleidusių nešvarius aukštų valdžios pareigūnų darbus, neskaidrius Seimo partijų ryšius su šešėliniu verslu. Buvo reiškiamas susirūpinimas, kad gali taip ir neįsibėgėti aukštų pareigūnų galimai neteisėto praturtėjimo tyrimas. Sąjūdžio pirmeivių, Nepriklausomybės Akto signatarų iniciatyvą parėmė ir kitos visuomeninės jėgos, nebiudžetinės tautinės krypties politinės partijos, susibūrusios į aljansą „Už Lietuvą Lietuvoje“. Taip gimė visuomeninis-politinis judėjimas, kuris galėjo tapti plačiu ir vienijančiu Lietuvos piliečius, visuomenę, bet sistema padarė viską, kad šias pajėgas išsklaidytų, diskredituotų, imtų piešti jas viena spalva, pateikiant judėjimą „Už teisingumą“ tik vieno, jau kito įvykio: Garliavos tragedijos įkaitais, stengiantis visuomenininkus nustumti nuo pirminio tikslo: kovos su aukšto lygio korupcija ir valdžios savivale. Siekiant įbauginti sąjūdininkus, kitus visuomenininkus prasidėjo teismo procesai už protesto akcijų surengimą. Lygiagrečiai vyko teismo procesai prieš buvusius FNTT vadovus.

Prieš keletą savaičių Sąjūdžio pirmeiviai, Nepriklausomybės Akto signatarai, pradėję šią protesto bangą ir jai vadovavę, buvo galutinai išteisinti nuo visų kaltinimų, FNTT buvę vadovai laimėjo teismo procesus dviejų instancijų teismuose. Jiems liko laimėti tik bylas aukščiausioje instancijoje. Valdžia slepia, kokie aukšto lygio politikai neteisėtai praturtėjo, o rinkimų kampanijos procese daroma viskas, kad šį pavasarį gimęs visuomeninis-politinis darinys būtų ignoruojamas.

Informacija apie Seimo rinkimuose dalyvaujantį Nacionalinį Susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“, kilusį iš judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvos, būtų blokuojama, kuriama daug, kliūčių, painiavos šioms jėgoms sudaryti atsvarą korumpuotai politinei sistemai. Todėl šiomis dienomis, kai valdžios savivalę jau pajunta net ir mokytojai bei moksleiviai, vėl kyla klausimas, ar galime vos dėlto įveikti tą neteisingumo įšalą Lietuvoje, kurį pradėjome laužti pavasarį, o, jeigu taip, tai, ką turime daryti, kokias kliūtis įveikti, kad šį tikslą galėtume pasiekti.

Spaudos konferencijos transliacija ČIA.

Spaudos konferencijos metu jos dalyviams bus galima raštu užduoti klausimus Internete.

Klausimų uždavimas ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą (lrs.lt transliacija):

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. bet:

  ir vėl pasigendu Gerb. Vaišvilos…

 2. Pensininkas:

  Girdėjau, kad N.Venckienė Drąsos kelio lyderė yra pareiškusi, kad po sėkmingų jiems rinkimų sudarytų koaliciją su Tvarkos ir teisingumo partiją ir Tautininkais. Kažin kodėl Neringa nesako tiesiogiai, kad su koalicija Už Lietuvą Lietuvoje. Po rinkimu gi, kaip ir dabar prieš rinkimus, Tautininkai bus vienoje koalicijoje su dar trijomis partijomis ir visuomenininkais.
  Rengiuosi su žmona ir kitais bendraminčiais ateiti į spalio 6 d. 14 val. Š.Valentinavičiaus ir A.Medalinsko organizuojamą mitingą prie Seimo. Būtų puiku, kad jame dalyvautų ir N.Venckienė, kuri pasakytų, kad po rinkimų Drąsos kelias pirmiausiai sudarytų koaliciją su Už Lietuvą Lietuvoje.

 3. Kažin:

  Abiejuose kandidatuose – nematau valstybės valdymui reikalingų nei proto, nei kompetencijos. Jeigu patektų į Seimą, tai tikriausiai būtų Landsbergio partijos satelitai. Tokiu atveju nemokšiškas valstybės valdymas būtų pratęstas dar 4 metams.

  • suomis:

   O pats balsuosi už Butkevičių, arba už Uspaskį. 😀

  • Ponui Kažin:

   Jums geras pasiūlymas rinkimuose: K. Brazauskienė( graži, turtinga našlė), Romanovas(gražus, turtingas, gal ne našlys), dar Zuokas, lenkai…

   • Kažin:

    Ačiū už siūlymus, suprantu tą baiminimąsi, kad nepaviliočiau pačiam “gražios Brazauskienės”, o, matyt, sarbiausia – “gražaus Romanovo” (!), taip pat kad, nenuneščiau paties nusižiūrėtų jų turtų, be abejonės gražu iš paties pusės, kad nepamiršote ir bendrinikų abonentiško Zuoko, lenkų…

    O kas dėl kandidatų apskritai, tai jie yra tik į tas pačias gūžtas sutupiantys paukščiai, taigi jose teperės tuos pačius paukščiukus…

 4. Blogas 1-dienio Rytas:

  Norėjau užduoti klausimą, bet tai nei klausimų langelis veikia, anei transliacija vyksta 🙁

 5. suomis:

  Šaunuolis Genzelis, gerai pasakė.

 6. Kažin:

  Pavadinimas- tai keistas. Jokio “įšalo” nėra – viską sąlygoja teisingumo vykdymo sąrangoje palikta sisteminė yda. Tokia sistema tinka funkcionuoti gyvenant danguje, o ne ant žemės. Sisteminiai dalykai ne gydomi, – jie operuojami. Kadangi horizonte politikos chirurgų nesimato, tai galynės su klaidingai “įšalu” vadinama yda liks bergždžios…
  Apskritai visokie “įveikimai”, “tobulinimai”, “kovos”… yra iš komunizmo statybos laikų arsenalo.
  Valdžioje reikalingi iš esmės kitokios negu dabar yra psichologijos žmonės, tada sekdamos jų pavyzdžiu būtų priverstos elgtis ir apačios.
  Tik taip gali pasikeisti dvasinė atmosfera Lietuvoje. Šią mintį patvirtintų, kad ir V.Adamkaus buvimo Prezidentu laikotarpis. Be šviesesnio, dvasingesnio žmogaus valdžioje – gyvenimas lietuviui tampa nykus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: