Rudenėjanti Ryga kviečia apsilankyti Derliaus šventės renginyje „Morkų festivalyje“ (0)

Ryga | efoto.lt nuotr.

Ryga | efoto.lt nuotr.

Rugsėjo 29–30 dienomis, artėjanti savaitgalį, Rygoje vyks išskirtinė rudens šventė „Morkų festivalis“. Latvijos sostinės Rotušės aikštė išsipuoš originaliomis oranžinių daržovių skulptūromis, čia iškils „Kiškių miestelis“. Festivalio svečiai bus kviečiami paragauti gausybės skirtingų morkų rūšių, dalyvauti mini-instaliacijų iš pagrindinės festivalio daržovės kūrime. Mažiausių renginio lankytojų laukia specialiai jiems parengta programa, kuri neapsieis be smagiųjų atrakcionų.

„Morkų festivalis“ prasidės šeštadienį dešimtą valandą ryto, kai „Kiškių miestelio“ improvizacija, kupina įvairiausių muzikos garsų, atvers duris svečiams. Žvitrūs personažai – Kiškis ir Morka – džiugins mažuosius šventės dalyvius ir kvies kartu sudalyvauti šokių varžybose ir kitose pramogose. Čia net ir suaugę trumpam sugrįš į vaikystę – kūrybinėse „Morkų stotelės“ dirbtuvėse visi norintys galės savomis rankomis iš oranžinių daržovių pasigaminti suvenyrų ar sukurti įvairių skulptūrų.

„Morkų festivalis“ – puiki proga smagiai praleisti laiką su visa šeima, išmėginti savo kūrybingumą konstruojant įvairias skulptūras ar figūras iš morkų, o taip pat ir pasimėgauti kartais užmirštamu tikru vitaminų šaltiniu – morkomis – ir iš jų pagamintais tradiciniais pyragais ar sriubomis. Juk šiose daržovėse esančios medžiagos saugo kūną nuo širdies ir netgi vėžinių susirgimų, be to, padeda išlaikyti gerą regėjimą.

Kasmetinės derliaus dienos „Mikelis day“ metu vykstantis „Morkų festivalis“ – tai ne tik rudens šventė, bet kartu ir dalis galybės kulinarinių malonumų, sutinkamų Rygoje ir žavinčių ir pačius išrankiausius gurmanus. Latvijos sostinėje vyksta daug kulinarinių renginių, tarp jų ir visus metus besitęsianti programa „Nuostabiai skani kelionė“, kviečianti pasimėgauti vertingu maistu ir Europos kultūriniu palikimu. Šios programos pagrindinis principas – įvairių patiekalų ruošimui naudoti tik vietoje augintus produktus. Tad rugsėjį patiekalų gamybai pasitelkiami švieži šio rudens derliaus vaisiai ir daržovės (kaip pvz. rengiamas „Morkų festivalis“), spalį laukia žuvies mėnuo, o lapkritis skiriamas moliūgui ir Rygos juodajam balzamui.

Daugiau informacijos apie „Morkų festivalį“ bei kitas pramogas ir renginius Rygoje galite sužinoti apsilankę Live Riga interneto svetainėje adresu. Čia taip pat galėsite susipažinti su atvykimo į Ryga ir apsigyvenimo šiame mieste galimybėmis, sužinoti populiariausius turistų lankomus objektus, įdomiausias pramogas ir kitą informaciją, kuri Jūsų apsilankymą Latvijos sostinėje pavers ramiu savaitgalio poilsiu ar smagia ir žaisminga išvyka su visa šeima.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: