Kaune vyks Tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas (programa, tiesioginė transliacija) (6)

Rugsėjo 28-30 dienomis, Kaune, Lietuvos ir Baltarusijos organizacijos, vadovaujamos Vytauto Didžiojo universiteto ir instituto „Politinė sfera“ (Baltarusija) rengia antrąjį Tarptautinį Baltarusijos tyrinėtojų kongresą.

Renginio atidarymas vyks rugsėjo 28 d., penktadienį, 10 val., „Park Inn“ konferencijų salėje (K. Donelaičio g. 27, Kaunas). Atidaryme dalyvaus kongreso organizacinio komiteto nariai, Kauno miesto savivaldybės, LR Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinio korpuso, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

VDU Istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius džiaugėsi, kad šiemet kongresas dar labiau išsiplėtė ir sulaukė dar didesnio Baltarusijos mokslininkų ir intelektualų dėmesio: „Kongreso metu pranešimus skaitys daugiau nei 300 pranešėjų iš Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos šalių. Iš viso bus 20 sekcijų ir keli plenariniai posėdžiai, kuriuose bus diskutuojama Baltarusijos ir viso Vidurio-Rytų Europos regiono istorijos, politikos, ekonomikos, kultūros ir kitomis temomis“, – sakė istorikas.

Kongrese pranešimus skaitys žinomi pasaulio mokslininkai, tarp kurių bus ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai: VDU profesorius ir Senato pirmininkas Zigmantas Kiaupa, VDU Istorijos katedros docentė, mokslų daktarė Vaida Kamuntavičienė, dokt. Giedrius Česnakas, dr. Kristina Juraitė, dr. Dainius Genys ir kt.

Pirmosios dienos plenariniuose posėdžiuose pranešėjai iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos ir Vengrijos kalbės apie Baltarusijos valstiečių modernizaciją, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę XVIII a., Rusijos imperijos istoriografiją, Vilnių lenkų istorinėje atmintyje ir pilietinę visuomenę pokomunistinėje Europoje.

Plenariniai posėdžiai bus tiesiogiai transliuojami internetu:   www.tvdu.lt/icbs2012

Kongreso programa

Kongreso programa su tiksliomis sekcijų ir plenarinių posėdžių vietomis: anglų kalba; gudų kalba

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

6 komentarai

 1. Romualdas Zubinas:

  Kaip matosi, ledai pajudėjo! Bet ar tikrai?
  Ar galime gerai pažinti Lietuvos praeitį be Baltarusijos, kurioje, anot Herodoto, nuo seno gyveno GERŲ (nuo liet. geras) gentis ir kur (Dniepro aukštupyje ir tiktai ten!) būdavo laidojami skitų karaliai-rikiai (nuo liet. rikiuoti)? Suprantama, kad negalima!
  Ar galima įminti KELTŲ genties ir kultūros mislę, nepažinųs Lietuvos praeities? Suprantama, kad negalima! Tad vengrų dalyvavimas konferencijoje yra sveikintinas.
  Malonu, kad konferencijoje dalyvauja ir kitų šalių atstovai, kurie, tikiu ir viliuosi, turės progos geriau susipažinti su garbingąja Lietuvos ikikrikščioniškąja praeitimi, jeigu aplamai bus paliestas šis laikotarpis o neapsistotą ties jau atsibodusiais pomindauginiu, cariniu bei sovietiniu laikotarpiais!

 2. Pikc:

  Hmm… Renginys vyksta Kaune, rašo, kad “dalyvaus kongreso organizacinio komiteto nariai, Kauno miesto savivaldybės, LR Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinio korpuso, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai”, o programa tik gudų ir anglų kalbomis? Be to, turint omenyje gudų požiūrį į LDK istoriją bei kai kurių VDU veikėjų požiūrį į SAVO istoriją, tas kongresas gali būti… hmm… savotiškas. Na, bet neužbėgsim įvykiams už akių.

  • Kažin:

   Gudai, kaip ir lietuviai, turi teisę į LDK istoriją. Nustumti gudus nuo LDK istorijos būtų neteisinga ir neprotinga. Bėda kitur, ji ta, kad LDK istoriją visais likais savinosi ir toliau savinasi Lenkija.
   Kas dėl VDU, tai jo prolenkiška orientacija humanitariniuose moksluose akivaizdi.

 3. Rimgaudas Sinkus:

  Graži konferencija ir labai reikalinga. Mums reikia padėti gudams atkapstyti jų priešistorę. Pastebėčiau, kad, jeigu Herodotas šioje teritorijoje gyvenusius žmones vadino GERAIS, tai, manyčiau, jog, iškodavus pavadinimą GERAS – REGAS – REG’AS suprantame, kad gerai buvo “karališkieji” žmones (regulus, lot. – karalius, valdovas) ir išeitų, kad Metiniame Saulės Laikrodyje tuo metu tie žmones gyveno Liūto žvaigždyno projekcijoje. Kur buvo Laikrodžio centras? Reikės rasti. O konferencijai – sėkmės!

 4. Kažin:

  Iš ko galima spręsti, kad konferencija graži, jeigu pusę dienos parodė ir viskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: