„Flešmobo“ organizatorei L.Šulcienei skirta 500 litų bauda (6)

L.Šulcienė su atstovu – advokato padėjėju Eimantu Dambrausku. E.Marčenkovo nuotr.

L.Šulcienė su atstovu – advokato padėjėju Eimantu Dambrausku. E.Marčenkovo nuotr.

Kauno miesto apylinkės teismas (KMAT) trečiadienį paskelbė nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje, kurioje KTU dėstytoja Lina Šulcienė pripažinta pažeidusi susirinkimų įstatymą.

Teismas nustatė, kad L.Šulcienė šių metų gegužės 19 d. organizavo eitynes nuo Kauno Šv. Arkangelo (Įgulos) bažnyčios iki Rotušės aikštės, apie susirinkimą raštišku pranešimu neinformavusi Susirinkimų įstatyme numatytos institucijos bei negavusi pažymėjimo dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos.

Įrodyta, kad gegužės 19 d., 15 val., prie Kauno Šv. Arkangelo (Įgulos) bažnyčios susirinko 400-500 žmonių, kurie reiškė pasipiktinimą dėl teisėsaugos veiksmų, vykusių Garliavoje gegužės 17 d. Netrukus žmonių būrys pajudėjo link Rotušės aikštės, skandavo „gėda, gėda“, nešė kelis plakatus bei vėliavas. Po pusvalandžio iki 1300-1500 asmenų išaugusi minia susirinko prie R. Kalantos paminklo. 16 val. dalis žmonių išsiskirstė, o kita dalis, apie 200 žmonių, nuėjo į Rotušės aikštę. Vėliau asmenys susibūrė ir sakė kalbas prie Maironio paminklo, rašoma KMAT pranešime.

Lina Šulcienė pripažįsta gegužės 19 d. organizavus „flešmobą“ – eiseną po aštuonis užklijuotomis burnomis.

Ji prašė leidimo mitingui, bet vietoj to gavo pasiūlymą organizuoti „flašmobą“ – taip ir padarė. Tačiau, nuo gegužės 17-osios įvykių įkaitę žmonės, susipainiojo, kas kur vyksta (tądien mitingas vyko Vilniuje) ir spontaniškai pradėjo mitinguoti prieš pat prasidedant „flašmobui“. Žmonės, vieni kitų nepažįstantys, tai vienur, tai kitur kalbėjo pro garsiakalbius. Visa Laisvės alėja sruvo žmonėmis, kurie jungėsi, kur papuola. Prie Linos eisenos užklijuotomis burnomis irgi jungėsi žmonės, bet, kadangi žmonėmis plūdo visa Laisvės alėja, tai Lina ir kaltinama viskuo, kas tądien ten vyko.

Už administracinės teisės pažeidimo padarymą L.Šulcienei skirta 500 litų bauda. Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui per Kauno miesto apylinkės teismą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

  1. Labai keista, kad praleidote parašyti kas buvo teisėjas šioje byloje. Manau, tai būtų aktualu, dabar gi gaunasi, tarsi teisėjas, priėmęs šią nutartį, yra dangstomas.

  2. Naglis Puteikis:

    Skųskime tokius sprendimus aukštyn iki Europos žmogaus teisių teismo ir laimėsime.

  3. Algis:

    Pritaru Nagliui Puteikui…

  4. Almantas:

    Laimėsime tada, kai visas centrinės valdžios utėles, tame tarpe ir Naglį, ištepsime degutu ir išvoliosime plunksnose. O tada sukursime tikrą, ne butaforinę savivaldą, šimtus ir tūkstančius smulkių savivaldų, kur žmonės pažinos vieni kitus, patys, be kostiumuotų ponų pagalbos, priiminės sprendimus ir patys, savo noru finansuos jų vykdymą. Tu, Nagli, esi prievartinės ir todėl nusikalstamos struktūros, vadinamos Lietuvos valstybe, aktyvus narys ir vis bandai parodyt, kad gini žmones, ar atstovauji jų interesus (tik niekada nesidomėjai kokie tie interesai yra), bet iš tikro tik kuri tiek tos struktūros, tiek savo reikalingumo mitą. Iš tikro nei tu, nei ta centrinė valdžia paprastam žmogui nei velnio nereikalinga. Nebūtų to mafijos verto įstatymo, nebūtų to parsidavėliško teismo, nereikėtų ir taves, Nagli. Praeitų ta moteriškaitė su savo kompanija užklijuotomis burnomis ir niekas neįvyktų, niekas nepasikeistų, nes pokyčius atneša ne demonstracijos, o veiksmai. Ne užsiklijuot burnas reikia, o spjaudyt ir kandžiotis, reikia deginti ir naikinti tą Lietuvą užsėdusią pinigų nusavintojų gaują.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: