Atrasta nauja kometa žada būti ryškiausia šiame amžiuje (0)

Ikėja_Seki kometa

Ikėja_Seki kometa

Rugsėjo 21 dieną atrasta kometa C/2012 S1 pirminiais skaičiavimai gali būti netgi ryškesnė už patį Mėnulį, praneša astronomai.

Jos atradėjai yra Vitalijus Nevskimas iš Baltarusijos ir rusas Artiomas Novičionkomas atradimą padarė „ISON-Kislovodsk“ observatorijoje.

Nustatant kometos orbitos duomenis buvo pastebėta, jog dangaus kūnas praskries labai arti Saulės – 1,4 mln. kilometrų atstumu. Tačiau šio įvykio teks dar palaukti – astronomai nustatė, jog arčiausiai mūsų gimtosios žvaigždės kometas atsidurs tik kitų metų lapkričio pabaigoje.

Dabar kometa yra pastebima tik su dideliais teleskopais darytose nuotraukose. Tikimasi, kad su žiūronais kometą bus galima pamatyti jau 2013 metų vasaros pabaigoje, o lapkričio pradžioje ją bus galima matyti ir plika akimi. Kometą bus patogiau stebėti iš mūsų planetos šiaurinio pusrutulio.

Kometa C/2012 S1

Kometa C/2012 S1

Pagal matematinius skaičiavimus maksimalus kometos ryškis Žemės stebėtojams gali pasiekti -10 magnitudę, tačiau nereikia pamiršti, kad prognozuoti šį parametrą yra labai sudėtinga – dažnai prognozės nuvilia.

Šiuo metu kometa skrieja tarpplanetinėje erdvėje už Jupiterio.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: