Ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji laikė saugaus eismo egzaminą (0)

efoto.lt, A.Balinskajos nuotr.

efoto.lt, A.Balinskajos nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotame Nacionaliniame pėsčiųjų egzamine dalyvavo daugiau kaip 1000 dalyvių. Išsprendę 30 internete pateiktų klausimų, egzamino dalyviai pasitikrino savo teorines žinias apie pėsčiųjų, dviratininkų ir mopedų vairuotojų elgesį bei saugumą kelyje. 24 egzamino dalyviai teisingai atsakė į visus klausimus, dešimt iš jų apdovanoti prizais.

Nacionalinio pėsčiųjų egzamino užduotis, kurias parengė vairavimo mokyklos ekspertai, naujienų portale Delfi galėjo spręsti visi norintys. Pasibaigus egzamino laikui, dar 841 žmogus panoro pasitikrinti savo žinias ir sprendė užduotis savaitgalį. Devyni iš jų teisingai atsakė į visus klausimus.

Tarp be klaidų išsprendusių užduotis – 15 moterų ir 9 vyrai, kurių amžius – nuo 17 iki 67 metų. Iš jų burtų keliu organizatoriai išrinko 10, laimėjusių specialius prizus. 24-erių Simona Čereškaitė iš Alytaus dar neturi vairuotojo pažymėjimo, tačiau neseniai išlaikė vairavimo teorijos egzaminą, todėl spręsti Nacionalinio pėsčiųjų egzamino užduotis jai nebuvo sunku. Vilnietė Viktorija Makevičiūtė vairuoja automobilį, važinėja dviračiu ir daug vaikšto pėsčiomis. „Pastebiu, kad pėstieji pastaruoju metu elgiasi atsargiau, bet kur nebėga per gatvę, saugiau važiuoja ir vairuotojai. Suprantu, kad vieni kitiems turime padėti ir draugiškai elgtis kelyje. Žinodami eismo taisykles visi galime jaustis saugiau“, – sakė V. Makevičiūtė.

55-erių kaunietė Aldona Višinskienė neturi vairuotojo pažymėjimo, tačiau labai domisi eismo taisyklėmis. „Nuolat stebiu vairuojantį vyrą, kartu aptariame įvairias situacijas kelyje, dažnai atsiverčiu kelių eismo taisyklių knygelę, skaitau ir specialią literatūrą. Pati kelyje elgiuosi drausmingai, to paties tikiuosi ir iš kitų“, – sakė moteris, kurią laimėjimas labai nustebino ir pradžiugino.

Vitalijui Gamperiui egzamino užduotys nepasirodė sudėtingos. Vilnietis vairuoja šešerius metus, tad praktikos reikalaujančias užduotis sprendė lengvai, tačiau reikėjo prisiminti teorines žinias. 17-metė vilnietė Inga Žilinskaitė už teisingai išspręstą egzaminą dėkoja tėčiui, kuris ją supažindino su kelių eismo taisyklėmis ir išmokė saugaus elgesio kelyje. Tuo tarpu Artūras Vegys užduotis sprendė paskatintas žmonos, dešimt metų vairuojančiam vyrui jos nepasirodė sudėtingos.

„Pirmą kartą organizuodami Nacionalinį pėsčiųjų egzaminą siekėme, kad žmonės prisimintų eismo taisykles ir žinotų, kaip teisingai elgtis kelyje. Žvelgiant į egzamino rezultatus matyti, kad dažnam dar trūksta žinių apie pėsčiųjų elgesį gatvėje ir kelyje. Džiugu, kad teorines žinias pasitikrinti panoro beveik du tūkstančiai žmonių. Tikimės, kad neteisingi atsakymai paskatins atsiversti kelių eismo taisyklių knygelę ir tiek pėstieji, tiek vairuotojai galės saugiau jaustis keliuose“, – sako Aurelija Kazlauskienė.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per šešis šių metų mėnesius, buvo užregistruoti 1432 eismo įvykiai. Dėl pėsčiųjų kaltės užregistruoti 133 eismo įvykiai, tai sudarė 9,3 proc. visų eismo įvykių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: