D.Kuolys teisme didžiausia grėsme valstybei įvardijo VSD (video) (22)

D.Kuolio teismas | Alkas.lt

D.Kuolio teismas | Alkas.lt

Šiandien, rugsėjo 24 dieną, 15 valandą Vilniaus miesto antrajame teisme buvo teisiamas Vilniaus universiteto dėstytojas Darius Kuolys už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie Valstybės saugumo departamento.

Teismo posėdis, kaip jau tapo įprasta, vėlavo beveik pusvalandį ir buvo perkeltas iš vienos salės į kitą, nes susirinko gausus būrys palaikančiųjų (virš 30).

Teismo posėdį vedė Teisėja Aušra Valinskienė.Prieš tai šią bylą turėjusi nagrinėti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė rugpjūtį nuo bylos nusišalino, nes su D. Kuoliu 1991 metų sausio 13-ąją buvo budėjusi Vyriausybės rūmuose.

D.Kuolys teismui pasakė, jog neketina gintis, tačiau paaiškino aplinkybes, kuriomis buvo atlikta garsaus menininko Gitenio Umbraso meninė akcija prie VSD rūmų.

Jis sakė, jog šiam žingsniui pastūmėjo keletas aplinkybių. Pirmiausia jis išskyrė šių metų gegužės 17 dienos įvykius, kuomet 240 pareigūnų šturmano Garliavos miestelį ir jėga atėmė mergaitę. Taip pat paminėjo, jog mergaitę jau buvo patyrusi smurtą per pirmąjį, bet ne sėkmingą bandymą ją atimti, nes tą liudijo atlikta medicininė ekspertizė. Taip pat buvo griežtai uždrausta mažametei dar kartą patirti jėgos, prievartos jausmą.

D. Kuolys priminė teismui, kad piliečių iniciatyva suburta visuomeninė komisija nustatė, kad gegužės 17 d. smurtas, vykdant teismo sprendimą, buvo panaudotas tiek prieš taikius gatvėje budėjusius gyventojus, tiek prieš pačią mažametę mergaitę.

D.Kuolys sakė, jog buvo būtina išreikšti savo konstitucinę teisę ir pareigą ginti savo valstybę, ką jie ir padarė remdamiesi dviem Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsniais.

Pirmiausia buvo remtasi 3-iuoju, kuris sako, jog niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

Taip pat buvo remtasi 36-uoju straipsniu, kuris sako, jog negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.

Darius Kuolys pabrėžė, jog Seimo priimtas Susirinkimų įstatymas yra vertinamas prieštaringai ir, kad ne vieno teisėjo yra prašyta kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad būtų išaiškinta ar jis neprieštarauja pagrindiniam įstatymui, tačiau iki šiol niekas to nedrįso padaryti.

Pasak kalbančiojo, nenorėdami pažeisti Seimo priimto įstatymo, jie pasirinko ne mitingo, ne piketo, bet meninės akcijos formą, kurios minėtas įstatymas ne draudžia.

Buvo paaiškinta ir aplinkybės, kodėl pasirinkti VSD rūmai. Pirmiausiai, tai Vytauto Pociūno byla, kuomet, pasak D.Kuolio, iš pačio VSD buvo paskleista šmeižto akcija prieš mirusį pareigūną.Po to Gatajevų šeimos byla, kuria D.Kuolys pavadino šeimos konflikto byla ir paminėjo faktą, juog ikiteisminiam tyrimui buvo sudaryta 7 VSD darbuotojų komisija. Tai pirmas kartas, kai šeimos konflikto byloje dalyvauja tiek daug ir vien tik Valstybės saugumo departamento pareigūnų. Galiausiai Lietuvoje prieglobsčio ieškojusi šeima jį rado tik Suomijoje.

Dar viena detalė, jog VSD labai aktyviai dalyvavo Garliavos įvykiuose. Pasak D.Kuolio VSD generalinis direktorius Gediminas Grina viešai atsiskaitinėjo Seimo Nacionalinio saugumo gynybos komitetui apie tai kokia situacija yra Garliavos situacija. Unikalus yra ir teismo nuosprendis perduoti vaiką į vietą, kuri yra valstybės paslaptis, todėl dabar tik VSD sprendžią kas gali lankyti valstybės paslaptyje laikomą vaiką.

Tokiu atveju D.Kuolys reziumavo, jog vaiką, kuris patyrė seksualinę prievartą ir tai teigė prokuratūra, ne žurnalistai ar atskiri asmenys nustatė, teismas patikėjo VSD globai o jo buvimo vieta yra valstybės paslaptis, o tai neįmanoma demokratinėje santvarkoje.

Taigi VSD buvo pasirinktas ne atsitiktinai, nes šiu metu jis kelia kelia didžiausią grėsmę santvarkai, piliečių teisėms ir laisvėms, kalbėjo D.Kuolys.

Po šių žodžių susirinkusieji paplojo kalbėjusiam visuomenininkui.

Teisėja dar paklausė kiek dalyvavo žmonių ir ar buvo jie kviečiami. Taip pat kas buvo pagrindinis organizatorius. D.Kuolys prisiėmė atsakomybę už tai.  Teisėjos ir teisiamojo bendru sutarimu buvo nuspręsta neperžiūrėti vaizdo medžiagos, kurią surinko policininkai.

Teismas sprendimą priims ir paskelbs spalio 3 dieną 16:50 val.

D.Kuolio interviu „Aikštės televizijai“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

22 komentarai

 1. Pensininkas:

  Aš girdėjau, kad teismo sprendimas bus skelbiamas spalio 3 d., o ne spalio 5 d., kaip nurodyta tekste. Pagarba D.Kuoliui. Manau spalio 6 d. reikalingas antisisteminių jėgų mitingas Daukanto, ar Nepriklausomybės aikštėje.

 2. Geras komentaras:

  jei VAGIS, tai balsuosiu už socdemus, jei DIDELIUS VAGIS, tai už konservus, jei LABAI DIDELIUS VAGIS, tai balsuosiu už liberalus. :))

 3. Rytas:

  Apie Kuolio teismą visą dieną pranešinėja Lietuvos radijas. Apie Matulevičiaus teismą nepranešinėjo NIEKAS NIEKADA.

 4. šeima:

  Šaunuolis D. Kuolys!!! Ačiū jam už DRĄSĄ ir TIE-SĄ!

 5. Naglis Puteikis:

  Visų neišsodins, kad ir kaip norėtų – tęskime tokias akcijas, didinkime sodinamų ir baudžiamų skaičių, kol buvę kelių policininkai, dab.policijos vadovai Skvernelis ir Požėla atsistatydins dėl policijos globiojamų sadistų, kurie NEBAUDŽIAMI ir toliau muša bejėgius žmones bei dėl taikių susirinkimų dalyvių persekiojimo.

 6. Rytas:

  Nei p. Naglis nei jo turtuolių konservatorių partija TS-LKD nepadarė nieko, kad padėti tiems muštiems bejėgiams žmonėms. p. Naglį konservatoriai pafinansavo taip, kad jo vieno lėšos yra gal būt didesnės už viso Už Lietuvą Lietuvoje susivienijimo. Taigi už pinigus reikia atidirbti įnešant sumaištį tarp antisisteminių jėgų.

  • Pensininkas:

   Rytai neįžeidinėk Naglio. Puteikis pats didžiausias antisisteminikas iš visų man žinomų. Siūlau pažiūrėti jo interviu Aikštės televizijoje ir tuomet viską suprasi, jei širdyje antisistemininkas, o ne provokatorius esi..

   • Rytas:

    Konkrečiai išvardink ką padarė dėl sumuštų žmonių???
    Kad gavo iš tų konservatorių gautų iš biudžeto milijonų kaip vienmandatininkas, tai buvo skelbta spaudoj. Pats paklausk ar gavo lygiai tokią pačią sumą (keliasdešimt tūkstančių) kaip pvz. Matuzas už Panevėžio apygardą arba Kubilius už vienmandatę Antakalnio apygardą. Tada, sulaukęs jo atsakymo, parašysi.

 7. Romas:

  Kad VSD yra blogio irstva,supranta kiekvienas,kuris nors kiek domisi visais rezonansiniais ivykiais.

 8. Rytas:

  Žiūrim filmą “Suklaidinta Lietuva”
  http://www.youtube.com/watch?v=5MIFeUyascw

  O kitas dar baisesnis “Kilpa tautai”

  http://www.youtube.com/watch?v=jwk9g3R5yVQ

 9. Rytas:

  1. Aplankykime parodą

  Rimanto Radišauskoprotesto tapybos ciklas
  KELIAS
  Tautos apiplėšimo istorija

  Rugsėjo 20 spalio 18 d. rodomas Pirklių klube Vilniuje
  Gedimino pr. 35 (įėjimas iš Lukiškių a. pusės)

 10. Pagarba D.Kuoliui:

  Nedaugelis inteligentu yra aktyvus visuomenininkai.Stai -geras pavyzdys.Per rinkimus butinai atsizvelgsiu i jo rekomenduojamus kandidatus.

 11. Vergas:

  O kas toliau Lietuviių laukia,šitokia Amerikietiška demokratija : http://www.youtube.com/watch?v=zPg-AokqOt0&feature=related

 12. savanoris:

  Aš gyniau Lietuvą, už ją mirti buvau ir esu pasirengęs. Niekad netikėjau, kad sulauksiu tokių laikų, kai laisvę vėl reiks ginti, savo teises įrodinėti teismuose. Broliai, sesės ar mums ne gėda , kad leidžiame užvaldyti Lietuvą valdžiažmogiams, svarščikams iš Durdomos, paksojdams ir liberalojdams? Jie ir kiti panašūs ateina prie lovio mums ,,balsuojant” ar nebalsuojant … Ar vėl būsime abejingi? Eikime ir balsuokime už sveikas Tautines jėgas, žmones , kurie savo gyvenimu, veiksmais įrodė meilę Lietuvai, tarnavimą jai ne iš išskaičiavimo.

 13. Daug garbių mokslo, kultūros, visuomenės veikėjų, susikūrę saugią aplinką, vengia pareikšti savo nuomonę netgi bendražmogiškų vertybių klausimais, kad tik nepapiktintų savo “darbdavių”. Gerb. D. Kuolys, N. Puteikis, P Gilys, A. Matulevičius ir dar yra….. Tai tikrai pilietiški ir drąsūs žmonės, tikrai verti palaikymo. Kad tik žmonės sugebėtų atsirinkti, ‘kas yra kas Lietuvoje”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: