Bergeno lietuviai siekia savo vaikus ugdyti lietuviškai (nuotraukos) (1)

Rugsėjo pradžioje Bergeno mieste Norvegijoje lietuvių bendruomenė šventė lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“ naujų mokslo metų pradžią. Mokyklą savo apsilankymu pagerbė Lietuvos ambasadorius Norvegijos Karalystėje Andrius Namavičius. Ambasadorius sveikino vaikus, vaikų tėvelius ir mokytojus su naujų mokslo metų pradžia.

Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovė Laima Navikienė. Ji perdavė Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio sveikinimą ir linkėjimus: „Lituanistinė mokykla buvo, yra ir visuomet išliks tais lietuviškosios pasaulėjautos ir bendražmogiškųjų vertybių formavimosi namais, kuriuose ugdoma pagarba savajai bendruomenei, Tautai ir mūsų visų Tėvynei Lietuvai. Mokslo metų išvakarėse gausiai lituanistinių mokyklų bendruomenei – mokytojams, moksleiviams ir jų tėvams – širdingai dėkoju už pasišventimą ir atsakomybę, už gyvojo patriotizmo pavyzdį mums visiems.”

Mokykla „Abėcėlė“ buvo įkurta š.m. kovo mėnesį. Pirmuosius mėnesius nedrąsiai, žingsnelis po žingsnelio mokyklą pradėjo lankyti pirmieji mokiniai, o šiandien ją lanko jau daugiau nei 35 vaikai ir jų gretos vis dar pildosi. Pagrindinis tikslas yra mokytis ir nepamiršti gimtosios kalbos, susipažinti su krašto istorija bei papročiais, ir žinoma – bendrauti su tautiečiais. Tad po vasaros atostogų pasiilgę bendravimo su bendraamžiais, vaikai noriai atvyko į šventę, kur šoko ir dainavo, smaguriavo mobiliojo ryšio operatoriaus Norvegijoje „Lebara“ dovanotu tortu.

Kategorijos: Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Romualdas Zubinas:

    Prieš keletą metų su turistų grupe esu apsilankęs Bergeno mieste. Tai puikus miestas. Nemažiau puiki ir fiordais pasipošusi gamta. Sveikinu visus bergeno lietuvius o kartu ir mažuosius lietuvaičius! Jūsų tikslas labai ir labai kilnus- noras jaunimui išugdyti meilę Lietuvai ir išsaugoti juose lietuvybės – mūsų protėvių dvasią! Suprantama, geriausiai tai galima padaryti per lietuvių kalbą. Nesu lituanistas todėl nemokysiu lietuvių kalbos. Tačiau domėdamasis Lietuvos ikikrikščioniškąja praeitimi- jos priešistorija, lietuvių kalbos pagalba įminiau senųjų (šumerų, babiloniečių, egiptiečių, graikų, esovės indų, arijų-baltų ir kitų) kultūrų šaltinius, kurie, pasirodo, esą informacijos iš tolimiausios praeities šaltiniais.
    Šią informaciją susiejųs su mūsų laikų mokslininkų atradimais pasisekė atrasti III-jį bei IV-jį geofizinius dėsnius, kurie, savo ruožtu, puikiai paaiškina – kas buvo praeityje ir kas bus ateityje, o taip pat – kas vyksta su klimatu ir koks klimatas mūsų Žemės pusrutulyje bus po 100, po 500 ir net po 1000 ar dar daugiau metų.
    Didžiokimės, kad lietuvių kalbos pagalba galima atrasti tai, ko negalima buvo atrasti ir sužinoti kitų kalbų pagalba!
    Didžiuokitės, kad esate lietuviais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: