Nacionalinio susivienijimo antausis Ž.M. Barozui: „Lietuva buvo, yra ir bus nepriklausoma valstybė“ (56)

Žoze Manuelis Barozu | europarl.europa.eu nuotr.

Žoze Manuelis Barozu | europarl.europa.eu nuotr.

Rugsėjo 15 d. Mokslų akademijos salėje Vilniuje įvykusi Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ konferencija pasmerkė Europos komisijos pirmininko Žozė Manuelio Barozo viešus raginimus naikinti nepriklausomas nacionalines valstybes.

Konferencija, kurioje dalyvavo keturių partijų koalicijos atstovai bei Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, sąjūdininkai, kiti žymūs visuomenės bei politikos veikėjai, nutarė išsiųsti Europos komisijos pirmininkui protesto laišką, kuriame teigiama, kad jis įžeidė Europos sąjungos valstybes nares, kurias gerbti jį įpareigoja Europos sutartys.

„Norime priminti Jums, kad Lietuva daug amžių gynė savo laisvę ir nepriklausomybę ir vardan nepriklausomos valstybės sudėjo daug aukų. Esant reikalui mes ir dabar ginsime savo nepriklausomybę, todėl siunčiame jums aiškią žinią: Lietuva buvo, yra ir bus nepriklausoma valstybė“, – sakoma Nacionalinio susivienijimo protesto laiške.

Internetu ir telegrafu išsiųstame laiške konferencijos dalyviai, apeliuodami į Ž. M. Barozo garbę, pareikalavo, kad jis nedelsdamas atsistatydintų. Laišką pasirašė Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas Seimo narys Gintaras Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. Rasa:

  sudarykit sąlygas visiems norintiems pasirašyti po tekstu ir perduokim tiems euroBolševikams!

 2. albatrosas:

  Manau europoje daug tokiu tipeliu kaip Barozas yra suinteresuoti, kad rinkimus Lietuvoje laimetu sistemines partijos. Taip kad rinkimai neisvengiamai bus klastojami, taip kaip dabar yra daroma su socialinem apklausom.

 3. Kažin:

  Bet jeigu neklystu, tai tik atėjusi prezidentauti Grybauskaitė Barozą kažkokiu Lietuvos ordinu apdovanojo…, taigi galėjo skydamas kokią išimtį daryti, na, tarkim, išskyrus Baltijos valstybes…, kaip dar neseniai atkūrusias nepriklausomybę šalis.

 4. Mintis:

  Pagarba susivienijimui už Lietuvą Lietuvoje ir jo žmonėms.Senolių išmintis sako:”Gera pradžia- puse darbo.

  • Amelija:

   Antra pusė darbo – parašyti laišką V. Putinui, kad priimtų į Rusijos federaciją autonomijos teisėmis. Ir perskaitys, ir paviešins, ir priims atsiuntęs Pskovo diviziją. Ar dar išsaugojai LSSR vėliavą su kūju ir pjautuvu, Songaila? Eik prosyt, kol elektrą mums rusai tebėra įkainoję.

   • Putinui ir Gazpromui Kubilas jau rašė:

    Prie Maskvos siūlo šlietis sisteminės partijos, nes jos sėdi oligarchų kišenėje. O mūsų oligarchai (kaip žinia Priedas prie Maskvos Oligarchu) sąrašą galima pradėti gerai žinomais kregždutiniais rusiškos elektros prekybininkais. Tautininkų programa ANTIOLIGARCHINĖ

    • Pikc:

     Manau, komentatorė “Amelija” paprasčiausiai įsižeidė, kad kažkas išdrįso prieš eurosajūzinę federaciją pasisakyti. O su Rusija – tiesiog patogus (nors ir jau gerokai nuvalkiotas) argumentas – jei nemyli lenkų šovinistų, tai tu jau už Maskvą, jei nenori patapti EuSSR – irgi už Maskvą. Spėju, net ir antipederastiškas pažiūras pro-maskvietiškom pakrikštytų 🙂

 5. Nagi:

  Jeigu Lietuva nebūs Europos Sąjungos sudėtyje, tai garantuoju ji būs RUSIJOS federacijos glėbyje, šia kryptimi šis susivienijimas ryžtingai einą. Kaip sakydavo šių ponų amžiną atilsi vadas A Brazauskas, step by step. Linkiu jums ponai per rinkimus jokiu būdu nepakliūti prie valdžios lovio, ypač aktualu kad ten daugiau nepapultų G Songaila. Jis slidus kaip žaltys. Lietuvos žmonės, jų didžioji dauguma, tikrai nori būti Europoje, o ne likti Rusijos gubernijos dalimi.

 6. Rūta:

  Manau tai pigus priešrinkiminis triukas-“skelti antausį” net pačiam EU komisarui…O iš tikrųjų nepriklausomybė ginama ne tokiais triukais, o konkrečiais darbais.

 7. algis:

  Ačiū už aiškią poziciją. Rinkėjai gerbia drąsą ir aiškumą. Gera pradžia.

 8. Tautininkų programa ANTIOLIGARCHINĖ.:

  Ne paslaptis, kad Lietuva į ES sumoka daugiau nei gauna (įskaitant muito mokesčius, kurie keliauja tiesiai į Briuselį). Dar kokią duoklę Žmonėmis sumokėjome. Vokietijos šeimos ministerijos paskaičiavimais dviejų vaikų išauginimas iki 18 metų šeimai ir valstybei kainuoja pusę milijoną eurų. Jeigu išvyko pusė milijono iš Lietuvos, tai gauname sudauginę 125000000000 eurų. ES už tai mums bus skolinga AMŽINAI.
  Taigi vokiečių paskaičiavimais virš 12 milijardų Lietuva sumokėjo Sąjungai ŽMONĖMIS.

 9. rimas:

  Taigi. Dvylika metų po išstojimo iš vienos sąjungos įstojome į kitą,o šioji evoliucionuoja visiško nepriklausomybės panaikinimo link. O kur dėtis?Nebent į ankstesnę sąjungą…. Euroklerkams santykiai su rusija vistiek bus svarbesni,nei Pabaltijiečių interesai.Prisimenate,su kokiu entuziazmu vokiečiai statė dujotiekį Baltijoje,kaip austrai Golovatovo Lietuvai neatidavė? Jiems į mūsų interesus nususpjaut.Tad ir mūsų viršūnėlės galėtų būti Briuseliui ne tokios saldžios. Bet mūsiškius dėdulė Stalinas kaip įpratino raportuoti pirmus,taip jie iki šiol ir raportuoja.Tada Maskvai,dabar Briuseliui.Ir tuos dvylika metų,kai raportuoti nebuvo kam,labai nejaukiai jautėsi.Įprastas liokajų luomas. Žinoma,šitas straipsnis įprasta priešrinkiminė akcija.Bet problema reali.Gal yra manančių,kad anglėti geriau,nei rusenti?

 10. Vaidilosvainis:

  Apmaudu, skaudu, tačiau Ž.B.Marozas- praktiškai teisus, nacionalinėse EU valstybėse esminių skirtumų, išskyrus kalbą, nebėra. O angliškai kalba visi. Net apsimetantys, kad nekalba vokiečiai su prancūzais. Ir “nepriklausomos valstybės” Marozas supranta teisingai- praktiškai niekas tose valstybėse nuo jų nebepriklauso,- nei jos gali pačios savo valiutą leisti, prieš tai nenupirkusios atitinkamą kiekį licencijų-“iždo vekselių”, nei jos gali rinktis, ką per savo telikus rodyti, nes “tarptautinė reitingų chunta” griežčiausiai tai reguliuoja, nei jos gali rinktis, ką savo kino teatruose žiūrėti, nei ką supermarketuose pirkti, nei kiek už benziną mokėti, nei kiek pinigų taip vadinamai krašto apsaugai skirti, nei, galų gale, iš tos sąjungos išstoti (naiviai manot, kad Graikiją išmes? Manykit iš antro karto,- aptapšnos žbmarozai 99 procentus Graikijos vargšų amžinais oficialiaisiais mokesčiais šalia jau seniai uždėtų paslėptųjų ir laikysis įsikandę graikų dantimis). Taip kad Marozas tik atvirai ir ūkiškai garsiai sau pamąstė,- nafig tos nacionalinės valstybės bereikalingos su visais savo kaprizais, o visokie “protesto raštai” marozus tik dar labiau įtikina, kad nafig…

  • suomis:

   Kam taip pesimistiškai. Istorijoje visa tai jau buvo. 😉 Paskaitykite E. Zola, jis tai aprašė dar XIX a. pabaigoje. Kaip paprastai, viskas baigiasi įsmeigtu durtuvu tarp šonkaulių… Ir vėl viskas iš naujo.

 11. Nagi:

  Tautininkai negadinkite tokio gero tarpukario tautininkų vardo, jūs jo nesate verti. Manote kad Lietuva galėtų viena išgyventi be ES ar Skandinavijos ir Šiaurės valstybių, jokiu būdu. Jei Lietuva kartais, bet manau kad taip neįvyks, išstotų iš ES ir atsisakytų paramos iš Šiaurės šalių, tai po kelių o gal po mėnesio Lietuvoje stovėtų rusų kareiviai ir Lietuva gautų iš Rusijos “nepriklausomos gubernijos” statusą. Štai ko sieks tautininkai per per rinkimus su savo šutve, Lietuvos prijungimą prie Rusijos, ne veltui jų idėjinis brolis murzius G Murza (Gervaldas) ištekėjo už rusės, parodydamas pavyzdį “tautininkams”

 12. Varvara-ragana:

  Lietuvos sunaikinimo mechanizmas paleistas(veikia)ir ne vien tik Lietuvos visų panašaus sukirpimo valstybėlių.Prieškari Lietuva irgi skelbėsi neutrali atmesdama rusų ir vokiečių pasiulimus.Ir buvo išpirdo……… ilgam. Šiandien Tautininkų akcentas panašiai skamba Briukselis kaka, maskolis kaka ,typo busim neutralūs.Mums to malonumo jau nieks neleis.Jeigu amerikonas į europą ims tiekti tris-keturis kartus pigesnes dujas rusų ekonomikai šakes, o šito putkinas nedaleis.Europa šitai ima suprast todėl pokičiai neišvegemi.

 13. Euro Švogeris:

  O ką euro liaudies deputatas Lansbergis ten po medžiu veikia?

  • Kažin:

   Girdėti, kad didelius pinigus skaičiuoja ir su Lenkijos parlamentarais marširuoja, tiesa, dar, turbūt, bevertes knygeles kurpia… Beje, jau greitai gal dešimt bus, kaip jis ten, o kaip euro politiko jo vis negirdėti ir negirdėti…

 14. Die ES:

  Begom is Tarybu sajungos ir papuolem i kita nelaisve :))) .Manau jiems nieko nesigaus.Per daug skirtingu kalbu ir kulturu.Ir kokia ideologija duos ta ES mums ? Iskrypusi liberalizma.Tegul eina nx su savo tolerancijom,nezadu toleruoti kai mus cia dulkins.

 15. suomis:

  Nuo kada komunistai turi supratimą apie garbę?

 16. “Euro-soj-kom-ams” (“Europos sojuzo komjaunuoliams”) paskaityti ir įsidėmėti:

  Lietuvių nacionalistų (vartojant ne tarptautinį, o lietuvišką terminą – tautininkų) geostrateginiai tikslai

  Ištrauka:

  Lietuvos Valstybės požiūris į Rusijos imperiją

  Deja, idealistinė “Vinipucho politika” bendraujant su Rusijos imperija visai “nie katit” – kaip jau ne kartą įrodė tūkstantmetė mūsų Valstybės santykių su Rusijos imperija istorija.

  Visų pirma priminsiu, kad Moskovija apskritai iš mongolų-totorių jungo išsilaisvino tik 16 amžiuje, o tikra imperija tapo tik dar po poros šimtų metų.

  Pirmasis imperijos padalinimas įvyko 1918-1922 m. – ir tik nauja ideologija (bolševizmas) išgelbėjo ją nuo visiško sugriuvimo. Bolševikai vėl sulipdė iš gabalų dalį imperijos.

  Antrasis imperijos padalinimas įvyko 1991 m., kada galutinai žlugo bolševizmo ideologija, keliasdešimt metų “cementavusi” imperiją.

  Na o dabar artėja neišvengiamas galutinis – trečias – imperijos padalinimas, kadangi imperijos likučiai apskritai nebeturi ją vienijančios bendros ideologijos.

  Šiuo metu tai yra tik krūva teritorinių darinių, susietų beviltiškai korumpuota, Maskvoje sėdinčiųjų palaikoma, diktatūrine tvarka.

  Tačiau ši tvarka trukdo vystyti ekonomiką ir tai akivaizdžiai matosi.

  Ką nors pakeisti irgi neįmanoma:

  – demokratizacija imperiją tuoj pat likviduotų, nes turtingųjų regionų “elitas”, pasinaudojęs laisve, nedelsdamas perimtų į savo rankas visas regiono teikiamas pajamas, o ne perdavinėtų jas Maskvai.

  – įvesti “ypač kietą” diktatūrą – tokią kaip Kinijoje – Maskva irgi nepajėgi, nes būtų masinė “atatranka”. Kartą “paleidus vadžias”, jas vėl užveržti nebeįmanoma be masinių represijų ir milijonų nugalabytųjų.

  Todėl Maskvos valdžia bando “vadžias” veržti palaipsniui, iš lėto – bet tai irgi sukelia pasipriešinimą, o kapitalai bėga iš Rusijos imperijos milžiniškais kiekiais.

  Faktiškai tai padėtis be išeities – tokią imperiją išsaugoti yra neįmanoma, ypač atsižvelgiant į tai, kad imperija yra labai stipriai priklausoma nuo užsienio – ir JAV, ir Kinijos, ir ES… (aš jau nekalbu apie tai, kad visi pagrindiniai valdančiojo “elito” turtai sukaupti visai ne Rusijoje, o įvairiuose užsieniuose).

  Mes matome akivaizdžią pūnančios imperijos agoniją.

  O likusį pasaulį, kaip ir 1991 m., jaudina tik tai, kad nekiltų branduolinis karas tarp būsimų imperijos atplaišų, ir kad branduoliniai, bakteriologiniai ir cheminiai ginklai nepatektų į kokių nors teroristų ar naujųjų, nestabilios psichikos asmenų valdomų, režimų rankas.

  Todėl vienintelė ilgalaikė tvirta garantija Lietuvos Valstybei yra galutinis Rusijos imperijos sunaikinimas, padalinant ją į šitos imperijos per daugybę amžių užkariautų tautų nepriklausomas valstybes.

  Lietuvos valstybės esminę saugumo problemą išspręsime tik tada, kai galutinai likviduosime Rusijos imperiją.

  O tam turime visapusiškai (šiuo metu visų pirma informacinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis) padėti visoms tautinėms, socialinėms, religinėms ir politinėms jėgoms, kurios siekia likviduoti šią “absoliutaus blogio” imperiją ir padalinti ją į normalias vietinių tautų valstybes.

 17. Tęsinys

  “Euro-soj-kom-ams” (“Europos sojuzo komjaunuoliams”) paskaityti ir įsidėmėti:

  Lietuvių nacionalistų (vartojant ne tarptautinį, o lietuvišką terminą – tautininkų) geostrateginiai tikslai

  Ištrauka:

  Lietuvos saugumas padidės tik tada, kai Rusijos imperija bus išdalinta į normalias tautines valstybes. Tai vienintelė ilgalaikė tvirta garantija Lietuvos Valstybei – galutinis Rusijos imperijos sunaikinimas, padalinant ją į šitos imperijos per daugybę amžių užkariautų tautų nepriklausomas valstybes. To ir privalome siekti.

  Tačiau ir tada liks akivaizdžių pavojų – ypač iš Lenkijos ir Gudijos pusių.

  Europos, o tuo labiau pasaulinė istorija akivaizdžiai rodo, kad viskas priklauso tik nuo realiai susiklostančių ir pastoviai besikeičiančių geopolitinių tam tikro regiono aplinkybių tam tikru istoriniu momentu.

  Tikėtis, kad dabartinė “status quo” išsilaikys “amžinai’ yra daugiau nei naivu, nes nieko nėra amžino – ir geriausiai tai parodė daug kam labai netikėtas antrosios pasaulio galybės – SSSR – sugriuvimas vos per kelias dienas, bei po to kilę žiaurūs karai Jugoslavijoje, Moldovoje, Čečėnijoje, Užkaukazėje ir Vidurinėje Azijoje.

  Visų pirma reikia aiškiai suvokti, kad ne tik ekonominė sąjunga ES (kuri jau akivaizdžiai “traška”), bet ir karinė sąjunga NATO nėra amžinos – Vakarų Europos valstybių geopolitiniai, ekonominiai ir kiti interesai vis labiau skiriasi nuo JAV interesų, o Centrinės Europos (kitaip sakant “posovietinių”) valstybių įvairūs interesai labai skiriasi nuo Vakarų Europos interesų, kurie, deja, vis labiau sutampa su Rusijos imperijos interesais.

  Ir tai akivaizdžiai matome vis aktyvėjančiame kariniame Vakarų Europos šalių bendradarbiavime su Rusija (pvz., Prancūzija pardavinėja Rusijai pačią naujausią karinę techniką, tame tarpe ir puolamąją).

  Bet kuri imperija sunyksta, jei nesiplečia – tai bendras, ne tik istorikams gerai žinomas, imperijų raidos dėsnis.

  Akivaizdu, kad Putinas, Ziuganovas, Žirinovskis ir kiti imperiniai Rusijos lyderiai tai labai puikiai žino.

  Ir jie ne tik žino, bet ir realiai tai parodo savo konkrečia karine veikla – jėga užėmė Abchaziją ir Osetiją, įvedė savo armiją į įvairias Vid. Azijos valstybes, neišveda armijos iš Moldovos ir Ukrainos Sevastopolio, laiko karines bazes Sirijoje ir kitur, jau nekalbant apie Baltarusiją….

  Palyginimui pasižiūrėkite į JAV karinę veiklą – juk tai irgi imperija, ir ji reguliariai įsiveržia tai į Vietnamą, tai į Iraką ir Afganistaną.

  O dabar akivaizdžiai ruošiasi stambiam karui su Iranu.

  Nuo Rusijos imperijos įsiveržimo mus šiuo metu realiai saugo tik kita imperija – JAV.

  Bet kas bus tada, kai JAV kur nors “susimaus”, ir bus priversta “parduoti” mus Rusijos imperijai?

  O būtent taip ir įvyks anksčiau ar vėliau, jei iki to laiko Rusijos imperija nebus galutinai likviduota ir padalinta į kelias dešimtis tautinių valstybių.

  Tuo labiau labai kardinaliai padėtis keičiasi NATO narėse Graikijoje ir Turkijoje. Graikija vis labiau silpsta, o Turkijos galia vis auga. Ir Turkija vis aršiau konfrontuoja tiek su Graikija, tiek ir su Izraeliu (JAV pagrindiniu sąjungininku), ir, žinoma, su Sirija bei su kurdais (ne tik Turkijoje, bet ir Irake bei Sirijoje).

  Artėjantis karas su Iranu be jokios abejonės sukrės visas dabar egzistuojančias sąjungas – ir ekonomines, ir karines.

  Kinija jau tampa antra pasaulio galybe, ir tai labai aktyviai stumia Rusiją sudaryti sąjungą su Vakarų Europa. O ši sąjunga bet kokia jos forma bus labai pavojinga tiek Lietuvai, tiek ir kitoms posovietinėms valstybėms, nes jų geopolitiniai interesai bus Vakarų stambiųjų valstybių (visų pirma Vokietijos ir Prancūzijos bei Italijos) paaukoti vardan sąjungos ir gerų santykių su Rusija – kaip atsvarą Kinijai.

  Todėl tikėtis, kad amžinai tęsis dabartinė “palaiminta ramybė” yra labai naivu.

  Prisiminkime Europos istoriją pastaruosius kelis šimtus metų – kiek jau kartų buvo sudaromos “amžinos taikos” ir “tvirti kariniai blokai”, ir kaip visa tai su triukšmu subyrėdavo į gabalus, vidutiniškai du kartus per kiekvieną šimtmetį.

 18. Tęsinys

  “Euro-soj-kom-ams” (“Europos sojuzo komjaunuoliams”) paskaityti ir įsidėmėti:

  Lietuvių nacionalistų (vartojant ne tarptautinį, o lietuvišką terminą – tautininkų) geostrateginiai tikslai

  Ištrauka:

  Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos pagrindinis ir pats svarbiausias strateginis uždavinys, kuris nesikeičia jau daugiau kaip 1000 metų, yra slavų imperinės ekspansijos ir invazijos į baltiškas žemes sustabdymas bei likvidacija (šiuo metu visų pirma baltiškojo mentaliteto prasme) – tai yra šią strategiją galima pavadinti Baltiškąja Rekonkista.

  Kalbant apie Rusijos, Lenkijos ir Gudijos imperinius šovinistus bei jų siekius užgrobti Lietuvą, tai čia šiuo metu turime kovoti visų pirma informaciniame fronte, skleisdami istorinę tiesą, kuri jau kelis amžius yra slepiama ir iškraipoma Rusijos ir Lenkijos imperinių šovinistų bei jų propagandistų.

  Internetas jau seniai tapo šios kovos esminiu frontu.

 19. Tęsinys

  “Euro-soj-kom-ams” (“Europos sojuzo komjaunuoliams”) paskaityti ir įsidėmėti:

  Lietuvių nacionalistų (vartojant ne tarptautinį, o lietuvišką terminą – tautininkų) geostrateginiai tikslai

  Ištrauka:

  Sovietų valdžia savo debiliška politika “pagimdė” ir Lietuvių Tautos patriotus, pasukusius Sąjūdį Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės keliu, ir beidėjinius “brazauskininkus”, kurie sukaupė “pradinį kapitalą” 1990-1992 m. (ypač vadinamosios “blokados” metu), ir “idėjinius” “burokevičininkus”, kurie ir tada, ir dabar siekia sunaikinti Lietuvių Tautą ir Nepriklausomą Lietuvos Valstybę.

  Patriotų ir “brazauskininkų” laikinas “kompromisas” padėjo Lietuvai 1990-1991 m. iškovoti Nepriklausomybę.

  Atviri Lietuvių Tautos priešai – “burokevičininkai”, deja, po to nebuvo nuosekliai ir greitai išnaikinti – vos keletas jų lyderių pasėdėjo kalėjime kelis metus. Nors tikrai tada buvo reali galimybė išnaikinti atvirus ir aršius Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos priešus.

  Todėl dabar mums jau teks kautis ir su šiais “burokevičininkais”, persivertusiais į Lenkų rinkimų akciją, Rusų sąjungą, “paleckiukus” ir pan., bei su jų dabartiniais sąjungininkais – “brazauskininkais” ir su praturtėjusiais “liberaliais” “kubilininkais”, kurie bijos prarasti savo suprichvatizuotus turtus, bei dar nuo KGB laikų jai tarnavusia “žydrąja mafija”.

  Kova su visa šita gausių priešų sankaupa bus labai sunki ir pareikalaus daugybės aukų. Lietuvių Tautą ir Lietuvos Valstybę išgelbėti gali tik Europoje ir Rusijos imperijoje sparčiai artėjančios ypatingai kardinalios permainos.

  P.S. Turime suvokti elementarią tiesą – nėra nieko amžino, ir taikos periodas Europoje artėja į savo dėsningą galą. Turime ruoštis naujam karui (tiksliau – karams).

  Akivaizdu viena – šį kartą, kada prasidės maištų bei revoliucijų banga Europoje, visus Lietuvybės priešus pasinaudojus šia sumaištimi būtina tuoj pat išnaikinti nuosekliai ir be jokio pasigailėjimo.

  Turime tai labai aiškiai įsisąmoninti, gerai prisimindami 1941 m. birželio 23-28 d. Didžiojo Lietuvių Tautos sukilimo teigiamas pamokas ir pokario metus. Jau dabar privalome tam ruoštis – visų pirma užmegzdami glaudžius ryšius su latvių ir ukrainiečių nacionalistais.

  Turime suprasti, kad prasidėjus visuotinei suirutei mums ir latviams bus gyvybiškai būtina ukrainiečių aktyvi karinė parama. Tačiau ir mes turime būti pasiruošę jiems padėti visais įmanomais būdais bei priemonėmis.

 20. Tęsinys

  “Euro-soj-kom-ams” (“Europos sojuzo komjaunuoliams”) paskaityti ir įsidėmėti:

  Lietuvių nacionalistų (vartojant ne tarptautinį, o lietuvišką terminą – tautininkų) geostrateginiai tikslai

  Ištrauka:

  Tas, kas jau dabar negalvoja, ką darys rytoj – kaip, su kuo bei kieno padedamas (nes sutampa interesai) – tam rytojui atėjus, sėdės apsižliumbęs, laukdamas “malonių bei nurodymų iš aukščiau”…

  Įvairius konkrečius geostrateginius planus turime būti paruošę jau dabar – ir kai tik bus tinkama proga, tuoj pat imtis labai ryžtingai juos įgyvendinti.

  O tie, kas miegos, liks prie sulūžusios geldos.

  Lietuviškos geostrategijos pradžiamokslis

  Senovės baltų gentys – jotvingiai, sėliai, kuršiai, žiemgaliai, prūsai, galindai bei tuometinė lietuvių gentis yra visų mūsų – dabartinių lietuvių – protėviai. O mūsų – dabartinė lietuvių kalba – yra šių baltų genčių kalbų tiesioginė palikuonė.

  Ir mes (bei, žinoma, dabartiniai latviai) turime prigimtinę teisę į savo protėvių baltų etnines žemes.

  Iš kitos pusės jokia ne paslaptis, kad tiek Lenkijoje, tiek Gudijoje (Baltarusijoje) pakanka šovinistų, dieną naktį svajojančių apie Vilniaus ir nemažų teritorijų aplink jį atėmimą iš Lietuvos. Rusijos imperijoje irgi pastoviai prisimenama, kad Vilnius, Klaipėda ir jų apylinkės buvo sugrąžintos Lietuvai dėka to, jog SSSR sumušė Lenkiją, o vėliau ir Vokietiją.

  Šiandien visos šios kalbos lieka tik svaičiojimais internetinėje erdvėje bei retkarčiais pasigirsta kai kurių politikų lūpose – vis tik NATO egzistavimas pakankamai efektyviai šiuo metu stabdo bet kokią Rusijos, Gudijos ar netgi Lenkijos invaziją į Lietuvą.

  Tuo pat metu tik visiški kvailiai gali abejoti, jog ateis laikas, kada subyrės ir ES, ir NATO. Ir štai tada mes tapsime lengvu grobiu savo galingesniems kaimynams, jei jau dabar nesiruošime būsimai sudėtingai ateičiai ir nekursime toli siekiančių strateginių sąjungų.

  Ir tik visiški idiotai mūsų parsidavusioje valdžioje nepajėgia suvokti, jog subyrėjus NATO ir sunaikinus Rusijos imperiją (o Kinija tai anksčiau ar vėliau padarys – jau senokai tam labai intensyviai ir labai sėkmingai ruošiasi), pagrindiniu Lietuvos Valstybės priešu taps Lenkija.

  Deja, sekančiu mūsų priešu bus Gudija (kuri visa yra įsikūrusi senosiose baltų žemėse, o gudai – tai tie patys suslavėję baltai), jei nepavyks taikiai susitarti dėl Rytų Lietuvos (pasak B. Kviklio – Liūdnosios Lietuvos) sugrąžinimo Lietuvos Valstybei (atstatant 1920 m. liepos 12 d. sutartyje nustatytas sienas, Lenkijos, o vėliau SSSR užgrobtas).

  Kaip tik todėl strateginiu ir ilgaamžiu Lietuvos Valstybės sąjungininku yra ir bus Ukraina, kai tik šioje valstybėje į valdžią ateis tautinės ukrainiečių jėgos.

  Priežastis labai paprasta – mūsų geostrateginiai interesai absoliučiai sutampa (ir atžvilgiu Rusijos imperijos galutinės likvidacijos, ir atžvilgiu Lenkijos bei Gudijos sutramdymo).

  Taip pat mums – lietuviams – visada būtina atsiminti, kad Punskas, Seinai, Suvalkai, Rytų Liūdnoji Lietuva, Mažoji Lietuva (pietinė dalis – Rusijos imperijos okupuota ir aneksuota Karaliaučiaus (Tvankstos) sritis) ir Stalino Lenkijai padovanotos Prūsijos žemės – tai kraujuojančios mūsų tautos žaizdos, kurios neužgis, kol nebus atkurta istorinė teisybė.

  Šiokie tokie istoriniai statistiniai duomenys tai jau pamiršusiems:

  1. Vilniuje 20 amžiaus pradžioje lietuvių buvo 7 procentai.

  2. Kaune 20 amžiaus pradžioje lietuvių buvo 3 procentai.

  Klausimas – kas ką polonizavo per praėjusius 100 metų, pvz., tame pačiame Kaune?

  Ir netgi Vilniuje – kur po Antrojo pasaulinio karo buvo masiškai perkeliami (arba patys persikeldavo) ir įvairūs slavai, ir kiti, iš Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Vidurinės Azijos ir Užkaukazės, netgi Moldavijos (pvz., taip iš Moldavijos į Kirtimus atsikėlė garsusis čigonų taboras)?

  Atsakymas – viskas priklauso nuo valstybinės valdžios ir pačios Tautos politinės valios, sugrąžinant ir įdiegiant lietuvybę konkrečioje suslavėjusioje teritorijoje.

  Lietuvos Konstitucijoje yra labai aiškiai pasakyta: Lietuvos Valstybę sukūrė Lietuvių Tauta:

  LIETUVIŲ TAUTA

  – prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos Valstybę,
  – šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę,
  – išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius,
  – įkūnydama prigimtinę žmogaus ir Tautos teisę laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – nepriklausomoje Lietuvos Valstybėje,

  skelbia:

  – Lietuvos Valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.

  • Kažin:

   Na, ir pavarei, Žygeivi. Gudiją surikiavimai į vieną gretą su Lenkija, kaip grėsmę Lietuvai. Kai Gudija su Ukraina yra laikytinos vienintelėmis Lietuvos stratginėmis partnerėmis prieš Lenkijos ekspansines grėsmes regione, tai manau yra vienas iš didžiausių lepsusų tautininkų programoje.
   Jeigu čia iš tikrųjų tautininkų pozicija, tai jie veikia iš vien su Lenkijos valdžia, veikiančia tarptautinėje arenoje prieš bet kokį Lietuvos ir Gudijos suartėjimą. Balsuoti už tautininkus vien dėl to negalima.
   Be to, per visą istoriją Lietuva su Gudija stovėjo kartu tiek prieš Rusiją, tiek prieš Lenkiją ne šiaip sau, tai buvo išlikimo klausimas. Akivaizdu, jis yra ir šiandien.Tokia pozicija Gudijos atžvilgiu tautininkai Lietuvoje praktiškai kuria ne Lietuvos, o Lenkijos tautiškumą, t.y. dirba Lenkijos naudai.
   Baisiai apgailėtina pozicija.

 21. Nagi:

  Lietuvai dar yra Šiaurės šalys ir Jungtinė Karalystė, kurios nesubyrės niekada. Va prie ko reikia Lietuvai kuo tvirčiau šlietis. Ta jūsų “Nepriklausomybė” ir “neutralumas”, bobučių paistalai ir Maskvos peršama mintis tokiems “lyderiams” kaip murzius, mažonas, ar songailiukas, apgailėtina, kad Songaila rodos išsilavinęs žmogus, o tokių dalykų nesuprantą, o gal supranta, bet yra duota užduotis ir jis ją privalo griežtai vykdyti.

  • Kažin:

   Paties manymas, kad galima prisišlieti prie Šiaurės šalių, Jungtinės Karalystės yra toks pat paistalas. Vienas dalykas joms dėl Lietuvos “dzin”, be to, jos nelimpa prie mūsų – neturi jokio nei teritorinio, nei politinio intereso, antras – nėra pačiose Tautose, žmonėse jungiančių istorinių šaknų, kiekviena žiūri savęs. Kitas dalykas Baltarusija, Ukraina – jos yra čia pat, su jomis bendra kovų prieš Lenkiją ir Rusiją istorija, artima kilmė ir t.t.
   Taigi būkime realistai – nuo savęs nepabėgsi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: