Rugsėjo 17-ąją – D.Kuolio teismas ir pilietinė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ (11)

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 17-ąją, pirmadienį, 10 val. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79 A) vėl bus teisiamas visuomenininkas Darius Kuolys. Ši byla D.Kuoliui yra iškelta už šių metų gegužės 31 dieną Vilniaus Simono Daukanto aikštėje surengtas laisvo žodžio gynimui skirtas  „pilietines vaikštynes“ kuomet prie prezidentūros susirinkę piliečiai pasisakė prieš neteisėtą valdžios spaudimą žiniasklaidai bei nepriklausomų žurnalistų persekiojimą.

Tai jau trečioji D.Kuoliui iškelta byla. Jis taip teisiamas už vidaus reikalų ministro Artūro Meliano „drąsinimą pilietinėmis apeigomis“ bei Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimą prie Valstybės saugumo departamento.

O štai šiandien, rugsėjo 15 d., lrytas.lt ir BNS pranešė, kad Laimutės Stankūnaitės advokato Gintaro Černiausko prašymu Vilniaus apygardos teismas penktadienį prokuratūrai nurodė pradėti ikiteisminį tyrimą visuomeninko Dariaus Kuolio atžvilgiu.

L.Stankūnaitė visuomenininką D.Kuolį, žurnalistę Rūtą Janutienę, aktorių Audrių Naką bei parlamentarę Aureliją Stancikienę apkaltino šmeižtu, o D.Kuolį taip pat ir įžeidimu. Teigiama, kad D.Kuolys dalyvaudamas R.Janutienės laidoje kurioje buvo aptarinėjamas teismo sprendimo dėl mergaitės gražinimo vykdymas „advokatą išvadino egzekutoriumi, kuris už esą įvykdytą egzekuciją gavo papildomą atlyginimą, liepė jam eiti į kampą ir nusimauti kelnes“, – skelbia BNS.

Laisvieji menininkai vėl primins gegužės 17 d. valdžios smurtą Garliavoje

Tą pačią dieną 19 valandą, pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyviai ir laisvieji menininkai vėl pakvies piliečius Vilniaus Simono Daukanto aikštėje paminėti šių metų gegužės 17 dieną valdžios Garliavoje surengtą masinio smurto aktą.

Visuomeninė komisija, kurioje posėdžiavo Lietuvos Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Narcizas Liudvikas Rasimas, įvertino šį smurto aktą kaip išpuolį prieš konstitucinę šalies santvarką.

„Aikštėje, kurioje nuolat budi prieš valdžios smurtą ir melą protestuojantys žmonės, tą dieną bus surengta meninė pilietinė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Joje dalyvaus Pabradės fanfarinis orkestras bei žinomi Lietuvos menininkai. Dailininkai Gitenis Umbrasas ir Joana Noreikaitė ragina piliečius ateiti S. Daukanto aikštėn su žvakutėmis ir iš jų sukurti meninę instaliaciją. Bendru meno kūriniu bus išsakyta pilietinė valia priešintis grupuočių savivalei, ginti konstitucinius Lietuvos Respublikos pamatus“ – rašo lietuvossarasas.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Rytas:

  Ateis visos sisteminės TV ir ims interviu tik iš Kuolio ar pašalinių žmonių. Teisė Matulevičių, nei vienos TV nebuvo.

 2. Pensininkas:

  Teismo posėdžiai vieši. Posėdį gali stebėti visi norintys. Yra salė talpinanti iki 200 žmonių.
  Todėl kviečiu, kas gali, posėdžio metu būti kartu su D.Kuoliu, siekiančio daugiau Tie-SOS ir Teisingumo.

 3. Kažin:

  Manau, – toks kelias, kuriuo bando eiti D. Kuolys yra begalinis į niekur… Tai daugiau panašu į būtinių demokratinių permainų valstybės valdyme simuliavimą negu vedimą į jas. Tai Kuoliui asmeniškai ar kaip verslas reikalingas fliuksavimas ne mene, o politiniame gyvenime. Na politikos vyksmo jis tinka, kaip šuniui balnas… Šaliai reikalingos veiksmingos ir greitos permainos, kurių buvo galima pasiekti einant su konkrečia valstybės valdžių, viso politinio gyvenimo, teismų ir teisėsaugos sistemos, kitų dalykų pertvarkymo veiksmų planu jau šiuose Seimo rinkimuose gaunant 2/3 vietų jame.
  Nieko to nedaryta!? Klausimas gali būti tik toks, – ar dėl neišmanymo, ar sąmoningai …

 4. Naglis Puteikis:

  N.P.: Valstybė virto niekšų gauja: “Vilniaus apygardos teismas penktadienį nurodė prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą visuomeninko Dariaus Kuolio atžvilgiu. Su pareiškimu į prokurorus anksčiau kreipėsi Laimutės Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas, jis visuomenininką D. Kuolį, žurnalistę R. Janutienę, aktorių A. Naką bei parlamentarę A. Stancikienę kaltina šmeižtu, o D. Kuolį dar ir įžeidimu.” – iš tiny.lt/azzkruu
  arogancija trykšte trykšta iš Černiausko. Juokinga, kad lryto korespondentas jį vadina ”vienas geriausių Kauno teisininkų”, ”vienas garsiausių Kauno advokatų” ir t.t.
  O tai kiek iš tikrųjų kainuoja jo valanda?
  Kas mokėjo už mergaitės ”savanorišką išėjimą”?
  Kokiose dar ES šalyse sodina į kalėjimą už tai, kad pavadini pasipūtėlį pasipūtėliu, o niekšą niekšu?
  Kokioje ES šalyje advokatas reikalauja uždrausti žurnalistą?: ”Advokatas sakė taip pat prašo teismo žurnalistei R.Janutienei taikyti procesinės prievartos priemones – penkeriems metams jai uždrausti vesti televizijos laidas”.
  LT teisėsauga virsta teisėnaika, o daugumai politikų ir politologų tai patinka ir jie nesiliauja šlovinti tokios nieko bendro su demokratija neturinčios situacijos.
  Valstybė tikrai virto niekšų gauja.

  • Pensininkas:

   Sutinku su N.Puteikiu. Valstybę valdo niekšų gauja. Pasirodo ir advokatas jos narys. Ikiteisminis tyrimas turėjo būti pradėtas dėl Černiausko veiksmų, o pas mus atvirkščiai. Norima susidoroti su tais, kurie sako TIESĄ.

   • zemaiciu zydas:

    As suprantu kad jus ponai labai susijaudine, taciau netgi cia yra zmoniu vertinanciu nuosekluma ir salta prota. Tiesa – ne burokas. Yra TIESA, bet dar yra PATOGI TIESA ir yra NEPATOGI TIESA. Pvz. TIESA apie Kedi ir Usa – nezinoma. Taciau JUSU TIESA yra PATOGI TIESA permainoms. Todel mes Jus palaikome. Palaikome ir kitus veikejus kurie nori ir siekia pasikeitimu valstybes virsunelese. Taciau Jus Ponai tiek isiraganavote, kad netgi mums, Jus palaikantiems, jau nebemalonu Jus skaityti. Mes siulome vietoj to kad varineti cia ta beleatristika, jus kurkite koki tai raganu kluba ir susede uz prastai apsviesto stalo, kurkite plana. Sitaip elgiasi jusu oponentai. Ir tai jiems veikia. O jusu, o ir Kuolio metodai – neveikia. Argi neakivaizdu iki siol?

  • Kažin:

   Atrodo, čia tokia yra sumanyta rinkiminė agitacija. Kai po teismus patampys, tai juos labiau rinks.

 5. Genta:

  KODĖL NIEKADA LANDSBERGIO GIMINĖS NETEISO? KAIP NENUSIDĖJO NIEKUO, TAIP NENUSIDĖJO, NĖ VIENOS BYLOS, NORS TUKĄ 😀

 6. Austė:

  Kuolys taip tąsomas po teismus, kad dabar gyvena lyg XIX amžiuje – lietuviškos spaudos ir renginių draudimo laikais. Nesinorėtų į tuos laikus vėl grįžti. O jau darosi panašu: skaitome alternatyvią spaudą, dėl susirinkimų turim pasiaiškinti, kiekvienas patriotiškesnis veiksmas persekiojamas. Palaikykime Kuolį, kaip matome, jis smarkiai rizikavo, organizuodamas mitingus. Juk matome, kokioje “demokratijoje” gyvename.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: