Nusekusi Vysla atidengė Abiejų Tautų Respublikos palikimą (7)

T.Gzelio nuotr.

T.Gzelio nuotr.

Lenkijoje rekordiškai nusekusi Vyslos upė atskleidė šimtus metų slėptus lobius. Archeologai pagaliau rado dalį Abiejų Tautų Respublikos palikimo, kurį XVII amžiuje pavogė į šalį įsiveržusi švedų kariuomenė, praneša LRT Naujienų tarnyba.

Didžiausia Lenkijos upė pavargo slėpti šimtametes paslaptis, ir nusekus vandeniui į dienos šviesą vienas po kito ėmė lįsti architektūriniai lobiai. Vyslos dugnas dabar primena didingus griuvėsius, įklimpusius dumble. Tai Lenkijos ir Lietuvos respublikai priklausę lobiai, kuriuos prieš keturis šimtus metų norėjo pagrobti švedų kariai.

Tąkart priešų invazija buvo tokia didelė, kad net praminta tvanu. O švedai pasirodė tokie gobšūs, kad vienas iš laivų nuskendo dėl per didelio svorio vos pradėjęs kelionę.

„Mes jau žinojome, kad būtent čia XVII amžiuje nuskendo vienas iš švedų laivų. Prieš šimtą metų Varšuvos darbininkai atsitikinai rado keletą architektūrinių kūrinių“, – teigė Varšuvos universiteto archeologas Hubertas Kovalskis.

Anot rašytinių šaltinių, švedų laivas gabeno gerokai daugiau lobių nei kol kas atskleidė Vysla. Todėl istorikai tikisi, kad po vandeniu liko įspūdingesnių relikvijų. Visas jas žadama eksponuoti Varšuvos karališkojoje pilyje – ten, kur ir yra teisėta lobių vieta.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: