G.Songaila: VRK priėmė sprendimus diskriminuojančius 4-ių partijų koaliciją „Už Lietuvą Lietuvoje“ (20)

Nacionalinio susivienijimo politinės tarybos pirmininkas G.Songaila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Nacionalinio susivienijimo politinės tarybos pirmininkas G.Songaila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šiandien, rugsėjo 13 d., ketvirtadienį ryte posėdžiavusi Vyriausioji rinkiminė komisija (VRK) nutarė, kad Seimo rinkimuose dalyvaujančiai vienintelei 4-ių partijų koalicijai Nacionaliniam susivienijimui „Už Lietuvą Lietuvoje“ rinkimų kampanijos metu leisti naudoti resursų kaip vienai partijai o ne kaip keturioms.

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas Gintaras Songaila šį VRK sprendimą pavadino diskriminaciniu.

„Kadangi šią koaliciją sudaro keturios partijos, kiekviena iš jų gaus keturis kartus mažiau reklaminio ploto ir vietos oficialiuose VRK leidiniuose, keturis kartus mažiau laiko televizijos ir radijo laidose, negu partijos einančios atskirai. Tačiau norint patekti į Seimą koalicija turi surinkti daugiau balsų, ne 5 %, kaip to reikalaujama iš partijų, o 7 % rinkėjų balsų. Taigi, VRK šiandien nutarė, kad rinkėjai už savo mokesčius gautų keturis kartus mažiau informacijos apie partijas, susijungusias į priešrinkimines koalicijas, negu partijas einančias atskirai. Tad negaliu šio sprendimo apibūdinti niekaip kitaip – tai diskriminacinis sprendimas.“, – VRK nutarimą portalui Alkas.lt  komentavo Gintaras Songaila.

VRK patvirtintas rinkimų biuletenis kuriame informacija apie 4-ių partijų koaliciją įsprausta į vienai partijai skirtą langelį ir neparašytos partijos vadovų pavardės

VRK patvirtintas rinkimų biuletenis kuriame informacija apie 4-ių partijų koaliciją įsprausta į vienai partijai skirtą langelį ir neparašytos partijos vadovų pavardės

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Žiūrint į pateiktą biuletenį, matau vienintelį pliusą:
  Iš toli 10 eilutė dėl tankesnio erdvės užpildymo atrodo tamsesnė, tuo pačiu RYŠKESNĖ.
  Tuo ji išsiskiria iš kitų optiškai vienodai atrodančių eilučių.

  Jei rinkėjas yra apsisprendęs už ką balsuoti, jis ateina žinodamas jam reikalingos eilutės numerį.

  Jei neapsisprendęs – jis gali atkreipti dėmesį būtent į 10 eilutę dėl optiškai tankesnio (ryškesnio) fono.

 2. Valdančiųjų hegemonų savavaldžiavimas jau pasiekė tam tikrą ribą…

 3. Daugiau reklamos regionuose:

  Kas yra apsisprendęs balsuoti už 10 numerį , tas biuletenyje tikrai susiras. Dabar reikia vykti į mažus miestelius, kaimus ir jiems aiškinti, nes žmonės neturi priėjimų prie interneto, neturi laikraščių ir neskaito.

  • Rytas:

   Tiesiog reikia juos išvyti dirbti apygardose (taip pat ir tuos kur tik sąraše), nes patys laukia, kad Seimo nario mandatas pats į sterblę nukris. Suprantama, kad be pinigų labai sunku.
   Biržiečiai man parašė, kad jie net negirdėję apie jokį susivienijimą “Už Lietuvą Lietuvoje” ir kad laimės jis 1 proc.. Ir dar pastebėjau, kad jau jokie giedoriai ar artistai tikrai nesudomins.

 4. aidas:

  visi VRK sprendimai gali būti skundžiami Teisimui 🙂

 5. Leonas M.:

  Manau, kadangi koalicijai reikalaujama surinkti net 40 proc. daugiau rinkėjų balsų, tai VRK privalėjo suteikti ir 40 proc. daugiau finansinių ir informacinių galimybių. Kitu atveju akivaizdžiai pažeidžiama Konstitutcijoje įtvirtintas demokratijos ir piliečių lygių galimybių rinkti ir būti išrinktam į valstybės valdymo institucijas, principas, Konstitucijos nedalomumo dvasia. Toks VRK nutarimas manau prištarauja ir konkretiems Konstitucijos 29, 33 ir 55 straipsniams. Todėl būtina VRK sprendimą apskųsti Vilniaus Administraciniam Teismui, o gal vėliau ir Konstituciniam Teismui.

 6. Tiesa:

  Žinoma, taikomi dvigubi standartai. Tai neteisinga. Reikia skųsti VRK sprendimą. Būtini nepriklausomi net ir tarptautiniai stebėtojai VRK, skaičiuojant rinkimų rezultatus. Koalicijai pavyks, sveikatos ir sėkmės. Nuoširdžiai.

 7. lyvis:

  Aišku nėra teisybės. Koalicija sudaro 4 partijos, kiekvienai partijai reikia surinkti po 5% balsų taigi 4 x 5 tai turėtų būti ne 7%, o 20% rinkėju balsų Taip teisybės nėra ir skaičiuoti songailininkai nemoka. lyvis

  • Rytas:

   o tų moki skaičiuoti, kodėl užstatas 4*5, o reklamos laikas NE, o barjeras 7 proc., o ne 5.

   • lyvis:

    Mielas Rytas šiandien yra turgaus rinka, o ne planinė gamyba.Sakykime turguje prekė kainuoja 5 lt tu pirkdamas 4 kg po 5 lt norėsi mokėti 7 lt? Matyt jus visi esate dar iš planinės gamybos laikų. Mokate daryti reklamą arba isteriją. lyvis

    • Rytas:

     Tokia tamsa, tu net turguje negalėtum dirbti. Tu sumoki 20 litų (užstatas ir kt.), o gauni 1 kg prekę (reklamos laikas ir kt.), kai kiti gauna 1 kg. sumokėję 5 litus?

     • lyvis:

      Spekuliatyvi demagogija, norite turėti lengvesnes sąlygas rinkoje. Kaip sovietų laikais spec parduotuvės, partiniams butai be eilės. Taip ir neišmokote stovėti eilėje. Gali atsitikti taip kad rinka jus išmes iš rinkos. lyvis

      • Rytas:

       Tu moki už prekę 5 litus, o aš už tokią pačią prekę 20 litų. Cha Cha Cha. Gerai, kad pasiduodi ir keikiesi, Jupiteri.

       • lyvis:

        Matyt pats dar gyveni kreivų veidrodžių karalystėje. Ir niekaip veidrodėlis tau nepasako kad Rytas yra pats gražiausias. Niekaip to nesulauki. Tik diktatūroje pats galėtum klestėti.Braškių niekas nesodina į runkelių lauką. lyvis

        • Rytas:

         8. Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti alkoholikai ir narkomanai?
         Todėl, kad Julius Panka dės visas pastangas, kad būtų taikomos moderniausios priemonės jų gydymui ir sugrąžinimui į normalų gyvenimą.

         9. Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti seksualinės mažumos?
         Žiūrėti skyrelį Nr. 8.

         10.Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti Vilniaus taboro čigonai?
         Todėl, kad Julius Panka balsuos už tokius įstatymus, kurie išardys jų kriminalinį “miestelį” ir padės integruotis į visuomenę, o gal tiesiog išvykti iš šalies.

         11. Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti „tuteišiai“?
         Todėl, kad Julius Panka pasisako už mokslą visose valstybinėse mokyklose tik lietuvių kalba, o tai padės jiems atrasti savyje lietuvį.

         12.Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti nusikaltėliai?
         Todėl, kad Julius Panka padės jiems kuo greičiau atsidurti kalėjime, kuris taps ne kriminaline akademija, o realia perauklėjimo ir darbo įstaiga.

         13. Kodėl už Julių Panką turėtų balsuoti sisteminių partijų lyderiai?
         Žiūrėkite skyrelį Nr. 12.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: