Seime rengiama diskusija: „Ar bus Lietuvoje demokratiški ir teisingi rinkimai?“ (paskelbtas vaizdo įrašas) (14)

Mes Už! | Efoto.lt, Ronaldo nuotr.

Mes Už! | Efoto.lt, Ronaldo nuotr.

Rugsėjo 13 d. 12 val. Seimo I rūmų Konstitucijos salėje Seimo narys Gintaras Songaila, kartu su politologu Alvydu Medalinsku, kitais Seimo nariais, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais, sąjūdininkais rengia diskusiją „Ar bus Lietuvoje demokratiški ir teisingi rinkimai?“.

Pranešimus skaitys Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Narcizas Rasimas, advokatai dr. Šarūnas Vilčinskas ir Tomas Bakučionis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas prof. Vytautas Radžvilas, Mykolo Romerio universiteto politologas dr. Sauliaus Spurga, „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Edmundas Jakilaitis ir interneto portalo „Balsas.lt“ apžvalgininkas Tomas Čyvas.

Diskusijoje ketinama aptarti šias temas: Ar gali būti laikomi sąžiningais ir teisingais  rinkimai, kai vienos partijos galėjo gauti pinigų iš verslo, o vėliau dar ir valstybės dotaciją, o kitos neturi praktiškai jokių lėšų, nes juridiniams asmenims uždrausta remti partijas, kurios iš valstybės paramos negauna. Iškreipta konkurencija persimeta ir į žiniasklaidą, kai vienų partijų lyderiai ir atstovai turi lėšų, kad būtų pakviesti į privačių ir net valstybinės televizijos laidas skelbti savo idėjas, reklamuotis interneto portaluose, laikraščiuose, o kitiems suteikiamos tik minimalios galimybės pateikti savo idėjas rinkėjams. Ar esant tokiai sistemai užtikrinama ir Lietuvos piliečių konstitucinė teisė gauti visą reikalingą informaciją? Ar Lietuvos įstatymai nediskriminuoja priešrinkiminių koalicijų? Ar tikrai geriau, kai tik po rinkimų yra sudaromos koalicijos, paremtos valdžios kėdžių dalybomis, o ne priešrinkiminės koalicijos, paremtos idėjų ir vertybių bendrumu? Ką apie tai galvoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjai, o taip pat politologai ir politikos apžvalgininkai?

Tiesioginė transliacija bus matoma Alko kanalu, o taip pat žemiau esančiame lange:

Lrs.lt praneša, kad diskusija bus transliuojama ir Seimo tiesioginių transliacijų kanalu ČIA.

Diskusijai pasibaigus bus paskelbtas renginio vaizdo įrašas, tad kas negalės pasižiūrėti tiesiogiai galės tai padaryti vėliau.

***

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. JONAS:

  Ar Jus tikrai …avineliai ir tik blogo Lietuvai norite ir visai suklaidinti tauta.
  Ka reikia pasikviesti „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Edmundas Jakilaitis …Jums gal neaisku pagal kokia dudele jis soka ir ko jis siekia o gal ir Jusu tikslai tik tokie,kad palikti viska po senoviai ….valstybininkais.Kartais saukstas deguto sugadina visa medaus statine.ATSIPEIKEKITE organizatoriai ir pasivieskite tokius pranesejus kuriems tiksliai skauda sirdis del Lietuvos ateities ir nori baigti su tokia ….DEMOKRETIJA.

 2. Tik už 10:

  Tik už dešimtą

  Į dešimtuka, tik už dešimtą
  Šįkart tik taip balsuoti tinka.
  Daugiau lietuvis juk negali,
  Kaip kad anksčiau – prašaut pro šalį.

  Kur pakraščiai –
  Ten tik žalčiai,
  Seiman įšliauš
  Ir vėl apgaus.

  Mažai dabar kas tautą myli,
  Europos katile prisvilę,
  Vaivorykšte į dangų lipa,
  Gi savo žmogų laiko pliką.

  Už vieną kitą Eurų kapą,
  Žiūrėk, tik angliškai jie vapa,
  Lietuvių kalbą ir raidyną
  Sapnuose šlėktos jau gadina.

  Gražučiai šypsos liberalai –
  Lenkų raidelės juk ne galas.
  Jei geras biznis, pinigai
  Ir velniui būsim mes draugai.

  Kiti japonais šalį guodžia,
  Neva, tik naudą jie užuodžia –
  Atominė, nors ir baisi,
  Bus rusų meškai atgrasi.

  Lietuvi broli, tautininke,
  Nemuno krašto šeimininke,
  Viltis viena – dešimtyje –
  Už Lietuvą Lietuvoje!

  2012-09-12
  Raudondvaris

 3. DĖMESIO...Dėmesio JK emigrantams.:

  Liko tik 4 dienos iki rinkėjų, norinčių balsuoti paštu, registracijos pabaigos. Užsiregistruoti galite šiame Ambasados JK puslapyje. http://www.lithuanianembassy.co.uk/index.php?2969534156

  Ambasados puslapis:
  Rinkėjų registracija

  Gerbiami Lietuvos Respublikos piliečiai,

  Informuojame, kad š.m. spalio 14 d. organizuojami eiliniai Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai kartu su konsultaciniu (patariamuoju) referendumu dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje. Kaip ir anksčiau, savo valią galėsite pareikšti balsuodami ambasadoje arba paštu. Visi užsienyje esantys Lietuvos Respublikos piliečiai įrašomi į Naujamiesčio vienmandatės rinkimų apygardos, kurios teritorijoje yra Lietuvos Respublikos Seimas, rinkėjų sąrašą.

  Siekdami sudaryti tikslų rinkėjų, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, sąrašą, kviečiame Jus užpildyti ir pateikti ambasadai rinkėjų registracijos anketą. Tai galite padaryti internetu, anketą taip pat galite atsisiųsti, užpildyti Jums priimtinu būdu ir ją grąžinti el. paštu rinkimai.uk@urm.lt, faksu 020 7592 2864 arba paštu Embassy of Lithuania, Lithuania House, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE. Užpildytos anketos turi pasiekti ambasadą iki rugsėjo 15 d.

  Daugiau informacijos apie 2012 m. Seimo rinkimus galite rasti Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje.Pateikti rinkėjų anketą INTERNETU

  LR ambasadoje Jungtinėje Karalystėje nustatomas šis balsavimo laikas:

  2012 m. spalio 2-5 d. – nuo 9.00 iki 13.00 val.
  2012 m. spalio 8-12 d. – nuo 9.00 iki 13.00 val.
  2012 m. spalio 14 d. – nuo 7.00 iki 18.00 val.

  Jei vyks pakartotinis balsavimas:

  2012 m. spalio 16-19 d. – nuo 9.00 iki 13.00 val.
  2012 m. spalio 22-26 d. – nuo 9.00 iki 13.00 val.
  2012 m. spalio 28 d. – nuo 7.00 iki 18.00 val.

 4. Patarimas Alko TV:

  Šaunus dalykas yra Jūsų TV. Bet dėl aiškumo tiems, kurie žiūrės jau įrašytas laidas, galima būtų tiksliai įvardinti kiekvieną iš video įrašų – toks ir toks įvykis ( I II III dalis).

 5. Rytas:

  Kiek peržiūrėjau, tai GERIAUSIA PROGRAMA YRA JANKAUSKO ČIA:

  http://www.facebook.com/marius.kundrotas.9?ref=ts#!/photo.php?fbid=362856460456059&set=a.361822747226097.81795.361307290610976&type=1&theater

  Gal būt čia pat papildykime.
  Galima dar įsipareigoti kaip siūlė Radžvilas, kad išrinkus tiesiogiai seniūnus ir valdžia ir pinigai keliaus į seniūnijas. O kuo aukščiau, tuo valdžios ir pinigų bus mažiau. pr

  • Trumpos programos papildymas:

   Dar papildymas pagal vakarykštę konferenciją:

   Panaikinsime 80 proc. teisės aktų, kurie neleidžia veikti seniūnijoms. Jos galės pačios statyti šildymo katilines, tiesti kelius, statyti vandenvalos įrenginius ir t.t. (taip yra Punske), bet tik po seniūnų rinkimų. Prezidentei, Seimui ir daugiau kaip perpus sumažintoms ministerijoms bus užsienio reikalai, valstybinis bankas…

 6. Geras komentaras:

  Geras komentaras: Visu šimtu tikiu, kad pedofilija ir kitos tokios anomalijos nepriklausomoje Lietuvoje klesti. Joje, jūsų vadovaujamoje 22 metus pragyvenau. Įsitikinęs, kad tame telkšančiame neteisybės liūne, pedofilija užima „garbingą vietą“. Latvijoje toks atvejąs buvo.. Ir daug kur Lietuvoje tai buvo ir tebėra..(pridedu) Garliavos atvejis ypatingas, čia aukšti pareigūnai pasišiukšlino – Gegužės 17 d. jūsų stribų Garliavoje atliktą operacija rodo, kad Lietuvoje stribinė tvarka ir stribinė Vyriausybė.Esu įsitikinęs, tūkstančiai žmonių įsitikinę, kad Kedytė, jos pusseserė buvo neeilinių, o aukšto lygio mūsų valdininkų, pareigūnų pedofilų nuosavybė. Gegužės 17 Klonio gatvėje Stribų pergalė tapo Lietuvos tragedija..,pas mus dabar viskas pragerta. Tarpukario Lietuva kilusi iš pelenų, apginė nepriklausomybę, statėsi, kūrėsi. Rokiškio r. Bajorų km. vaikai trijose valstiečių seklyčiose mokėsi… Aš Raudondvaryje dvejose… vos sutilpome.. Anoje Lietuvoje per tokį laiką 12 tonų aukso atsargų sukrovė. Ką jūs per 22 metus sukrovėte ? Blsuoti DK – nr 6

 7. Vyksta Nacionalinio susivienijimo „UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE“ PROGRAMINĖS KONFERENCIJOS TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA

  http://www.ministudija.mii.lt/MA/

 8. kraštutinė:

  Visada balsavau ir balsuosiu už Tautininkus (nebalsavau tik , kai buvo koncervų sudėty, tada balsavau už jaunalietuvius).
  Na, o jau šiemet tai labai labai puikus jų sąraša. Sąrašas 10.
  Išrinkim tautininkus ir pradėkim pagaliau MOKYTI “broliškas tarybines, oj, atsiprašau, europines tautas gyventi ir dirbti SAVO TAUTOMS, SAVO VALSTYBĖMS, o ne tarnauti ir klūpinėtis prieš visokius barozus , merkeles ir kitus europistinius PUVINIUS.
  Sąjūdis sukėlė ant kojų sovietus, o mūsų tautininkai tegu sukelia visą eurosojūzą.

 9. Primityvi demagogija, skeaiint išsaugoti Rytų Lietuvos suslavinimą. Mums lietuviams jokio skirtumo ar Rytų Lietuvoje bus kalbama lenkiškai, rusiškai ar tuteišiškai (ala po prostu, anot pono Kažin ) ar baltarusiškai, ar rusiškai bet kuriuo atveju tai būtų slavų kalba. Ponas Kažin niekaip nepaneigs, kad masinis slavėjimas šiose teritorijose prasidėjo tik XIX a. pirmoje pusėje (o itin intensyviai vyko tik po baudžiavos panaikinimo). Iki tol šių teritorijų gyventojų dauguma valstiečiai kalbėjo būtent lietuvių kalba, o ne po prostu kaip kad Kažin norėtų. Teoriškai viskas įmanoma kad ir poprostu mokymas pradinėse mokyklose (kaip siūlo komentatorius Galindas ), bet tik tam, kad šių teritorijų gyventojai atgautų lietuvišką savimonę ir lietuvių kalbą kaip kasdienio vartojimo kalbą, o ne tam, kad ta primityvi, dalies vietinių gyventojų vartojama slaviška tarmė būtų išsaugota.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: