Audrius Nakas traukiasi iš kandidatų į Seimo narius tautininko Gintaro Songailos naudai (29)

Audrius Nakas | asmeninė nuotr.

Audrius Nakas

„Drąsos kelio“ partijos kandidatas į Seimą, aktorius, portalo Ekspertai.eu koordinatorius Audrius Nakas traukiasi iš kandidatų Vilniaus vienmandatėje Senamiesčio rinkimų apygardoje, nenorėdamas būti varžovu Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos  pirmininkui Gintarui Songailai, pranešė internetinis portalas Delfi.lt.

Tuo pačiu A.Nakas pareiškė, kad ne tik užleidžia, tačiau tuo pačiu ir kviečia juo pasitikinčius rinkėjus savo balsus atiduoti už G.Songailą.

A.Nakas lieka „Drąsos kelio“ kandidatų sąrašo daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąraše, kuriame jis yra įrašytas 40-uoju numeriu.

A.Nakas pareiškė apgailestavimą, kad nepavyko sukurti vieningo antisisteminio fronto ir, kad dėl to dviejų antisisteminių sąrašų kandidatai konkuruos  vienmandatėse apygardose, „taip padarydami didžiausią dovaną visoms biudžetinėms partijoms“:

„Labai apgailestauju dėl to, kad nepavyko sukurti svaresnio, aiškaus antisisteminio fronto ir rinkimuose tarpusavyje konkuruoja „Drąsos kelio“ ir „Nacionalinio susivienijimo“ sąrašai, o Drąsos kelio “strategai” sugebėjo net viešai išsižadėti „Lietuvos sąrašo“ paramos. Manau, kad bendram sąrašui sukurti pritrūko ir politinės patirties, ir platesnio akiračio bei valios“, – A.Nako žodžius cituoja portalas Ekspertai.eu.

Vertindamas susidariusią situaciją A.Nakas išsakė nuomonę, kad  plačiam antisisteminiam frontui susidaryti neleido ir apgalvoti specialiųjų tarnybų veiksmai.

„Šią savaitę dar yra laiko bent kai kur pakoreguoti situaciją ir tokiu būdu bent iš dalies ištaisyti padarytas klaidas, žinoma, jei tai galima vadinti klaidomis. Kaip tik todėl aš atsiimu savo kandidatūrą Senamiesčio rinkimų apygardoje ir remsiu šioje apygardoje G. Songailą, kuris yra Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinis lyderis. Kadangi G. Songaila, kaip Seimo narys, garbingai ir aktyviai veikė siekdamas teisingumo Garliavos tragedijoje, be to, mūsų požiūriai sutampa teisėsaugos problemų klausimais, siūlau Drąsos kelio politinei partijai taip pat remti šį kandidatą Senamiesčio rinkimų apygardoje“, – savo apsisprendimą Ekspertai.eu aiškino A.Nakas.

“Neturiu iliuzijų, tačiau vis dėlto siūlau Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ ir Drąsos kelio lyderiams sėsti prie derybų stalo ir mėginti suderinti veiksmus bent kai kuriose vienmandatėse rinkimų apygardose. Ir tai jau būtų šis tas. O žmones kviečiu aktyviai balsuoti už pasirinktas asmenybes vienmandatėse apygardose. Reikia pasistengti, kad į Seimą patektų kuo daugiau padorių ir veiklių žmonių, kurie turėtų galimybę sudaryti reikšmingą frakciją būsimajame Seime”, – cituoja A.Nako žodžius Ekspertai.eu.

„Mano žingsnis yra kaip pavyzdys, kuriuo noriu parodyti, jog dar kai kuriose apygardose galima ieškoti kompromisų ir kad vienas iš tų antisisteminių jėgų kandidatų turėtų šansų laimėti. Nes jeigu visur konkuruoja vienas su kitu, tai kur du pešasi, trečias laimi“, – portalui Delfi.lt teigė A.Nakas.

Nacionalinio susivienijimo politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos  pirmininkas G.Songaila Alkas.lt paklaustas, kaip vertina šį A.Nako veiksmą, sakė:

„Aš tai vertinu ne tik kaip labai svarią paramą man asmeniškai, bet kaip labai ryžtingą veiksmą, kuriuo norima atkreipti dėmesį į tai, kad į Seimą kandidatuojančių antisisteminių partijų kandidatai privalo išnaudoti visas paskutines galimybes derindami veiksmus, kad nebūtų konkuruojama tarpusavyje vienmandatėse rinkimų apygardose. Tik taip galime laimėti. Jei to nepadarysime – patys sau sukliudysime“, – sakė G.Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

29 komentarai

 1. ------------:

  Komplikuota situacija. Negi 40 nr pažymėtas Nakas nebus pakeltas sąraše, negi šis žmogus nepateiks į Seimą???

 2. Pensininkas:

  Didelė pagarba A.Nakui. Tai doriausias žmogus, parodęs, kad jo tikslas yra ne pačiam patekti į Seimą, o tai, kad seime atsirastų kuo daugiau prieš sistemą kovojančių seimo narių. Dėl to siekio ir padorumo, manau ne be Gylio įtakos, Nakas iš 6 vietos sąraše buvo nukeltas į 40. Taigi, Vilniaus Senamiesčio apygardos antisisteminiams DK remiantiems rinkėjams būtina balsuoti už G.Songailą ir reitinguoti A.Naką DK sąraše. Būtų puiku, jei Songaila ir Nakas būtų naujajame seime.

 3. Austė:

  Kviečiu palaikymą Audriui Nakui išreikšti skaitant http://www.ekpertai.eu. Geri tie ekspertai! Skaitykim, rašykim, reklamuokim.

 4. SB:

  Tik dėl tokių žmonių, kurie sugeba įveikti savo asmenines ambcijas ir jas paaukoti vardan bendros mūsų gerovės dar gyva Lietuva ir Lietuvių tauta. Pagarba A. Nakui.

 5. Rytas:

  Viskas čia gerai. Jei nori, kad būtų atstovaujama TAVO, o ne Europos Sąjungos, Lenkijos, Rusijos, visokių mažumų interesams TAVO sąskaita, BALSUOK UŽ SONGAILĄ.. Nepagasdino jo nei Kubilius nei Degutienė. O kai ėmė mergaitę paskambino ir Grybauskaitei. Žmogus su stuburu.
  Važiuojam į apygardas pas rinkėjus dabar.

 6. elena:

  Nusivyliau.Jei Audrius taip ”stumdomas”–viltis žlugo.Pasitikiu juo.

 7. S:

  Šiandien eilinį kartą gavau e-paštu pasiūlymą dalyvaut “Spinter” apklausoj (kažkada seniai registravausi) ir labai netikėtai buvo ta apklausa apie politines partijas, rinkimus ir panašiai (šiaip visada kažkokių nesąmonių klausinėja). Aišku sąraše nebuvo normalesnių partijų (gal tik DK), reikėjo pačiam įrašyt prie “kita”. Nežinojau kaip dabar ten yra situacija su rinkimais, tai įrašiau “Tautininkų sąjunga arba koalicija Už Lietuvą Lietuvoje”. Įdomu, kaip tiksliai dabar reiktų apklausose rašyt – ar partiją, ar tą koaliciją kad skaičiuotų? Šiaip ar taip bus įdomu dabar rugsėjo apklausų rezultatus Spinter pažiūrėt, turbūt pridėjau 0,1%, reikia tikėtis pakėliau reitingus truputį, gal įskaičiuos. 🙂

 8. Diplomatiniai gabumai:

  S.Stulpinas ne kartą buvo DK partijos nesuprastas ir todėl paskelbė, kad nekandidatuos į Seimą per ją (paskelbė, atseit, nenori teršti garbės, kol teismuose neapsigins; o jėė, kaip gražu, lyg toj partijoj ir Seime vieni šventuoliai būtų!), dabar A.Nakas irgi „chod koniom“ padarė po DK nubuksavimo žemyn rinkimų sąraše.
  Žodžiu, padarė išvadas ir delikačiai pasiuntė…

 9. Nakas pasirinko niekšingą atsisakymo kandidatuoti į Seimo narius vienmandatėje Senamiesčio rinkimų apygardoje Nr. 2 būdą. Garbingai ir be patoso A. Nakas galėjo kreiptis su prašymu į Drąsos kelio politinę partiją, išdėstyti atsisakymo kandidatuoti į Seimo narius vienmandatėje Senamiesčio rinkimų apygardoje Nr. 2. motyvus ir tik Drąsos kelio politinei partijai atsisakius patenkinti jo pareiškimą pas jį būtų pagrindas notaro kontoroje registruoti pranešimą Vyriausiajai rinkimų komisijai ir Drąsos kelio politinei partijai, kuriame informuoti apie savo atsisakymą kandidatuoti į Seimo narius vienmandatėje Senamiesčio rinkimų apygardoje Nr. 2.

  • A. Nakas kaip tik pasielgė garbingai, atisakydamas kandidatuoti vardan patriotinių-antisisteminių jėgų pergalės Senamiesčio apygardoje. Tai Drąsos Kelio partiją užvaldę žmonės pasielgė niekšingai, kai neįvardinę jokios priežasties, A. Naką sąraše nureitingavo iš 6 vietos į 40.

  • Sara:

   / The Catholic schools have every right to have creosss in their class rooms and on buildings. If you are offended by a cross go to another school. There are plenty available. Some people just like to make trouble. I am tired of them trying to impose their anti-christain values on all who go to Catholic schools.

 10. Oho:

  Čia ką, absoliučiai neišmanėliai susirinkę, kad dėkavoja A.Nakui?!
  Kokią gi gerą paslaugą padarė jis savo partijai?!
  Atlaisvino kelią, palengvino galimybę kitos partijos kandidatui, su kuria visai neseniai Drąsos Kelio partija nesutarė dėl bendro fronto rinkimuose! Tik absoliutus neišmanėlis gali rašinėti, kad oi, kaip ačiū, oi, kokia pagarba, demokratinėms jėgoms padėjo! Tai ką, jei būtų pats kandidatavęs asmeniškai, tai būtų reikėję laikyti nedemokratišku?

 11. Prusas:

  tai ar laimesim si karta? as kazkodel manau kad rinkimai yra klastojami, nes tu sisteminiu liberalkoncersocdemkrikscioniu zmones tiesiog nekencia, bet jos kaip papuola taip papuola i ta seima…

 12. Prusas:

  Lietuvos DK skamba kaip Lietuvos Didzioji Karalyste…vistik nelabai suprantu kodel nesusitare del bendro saraso? idomu kokie zmoniu pastumdymai vyko viduje kurie uzkirto kelia bendrai vaiklai, nes visi nori tos valdzios kad ka nors pakeisti, tad is kur tas vieni kitu nepasitikejimas?

 13. Prusas:

  primenu kad ikismetonineje Lietuvoje Tautininkai irgi nebuvo populiarus nes buvo burzuju partija…tikekimes si Tautininku partija yra proletariato, nes kitaip bus vel labai liudni reikalai ir jokiu permainu neivyks, o vagys kaip voge taip ir toliau vogs…visi isdrise prasilenkt su dora turetu sulaukti baudziamosios atsakomybes…paziuresim ar taip ir bus…as vistik ne pries versla, bet pries otkatus, protekcija, monopolija, lobizma ir ‘lygesnius uz lygius’

  • Taigi tautininkai dabar netgi susivienijo į vieną koaliciją “Už Lietuvą Lietuvoje” su centristrais, tikraisiais Akstinavičiaus socdemais (nepainioti su Brazauskiniais “vsio zakonno” vagimis) ir Tautos vienybės sąjunga. Skiritingai nuo kai kurių kitų “antisisteminių” partijų, “Už Lietuvą Lietuvoje” sąraše nėra buvusio banko Snoras tarybos narių, aukojusių 40 000 Lt Grybauskaitės rinkiminei kampanijai.

 14. Algirdas Onaitis:

  Audriui,kaip kedofilas kedofilui.Kiekvienam kaime yra savo durnelis.Mano rinkimine apygarda yra puiki.Tikrai galejai musu Partijai mandata gaut.
  Nors ner to blogo,kas neiseitu i gera.Galesiu neit balsuot.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: