A.Rasakevičius. Mokslo metų pradžią švęsime du kartus. Kurią dieną švęsite Jūs? (15)

M.Valaičio nuotr. | efoto.lt

M.Valaičio nuotr. | efoto.lt

Atrodo, daug mūsų šalyje paradoksų, nuo kurių jau mes užsigrūdinome ir dažnai jau nebekreipiame dėmesio į absurdiškus įstatymus ar valdžios poelgius, suprask – errare humanum est (klysti žmogiška).

Tuomet, kuomet buvo priimtas alkoholio įstatymas, draudžiantis alkoholio pardavimą visose pardavimo vietose, nustėrau – kuo dėti suaugusieji, užsienio svečiai ir t.t. Be kita ko, dieną kitą prieš šią datą visvien visi prisipirks, jų tarpe ir nepilnamečiai (kokiais kelias jie gali įsigyti svaigalų gal nereikia niekam pasakoti).

Supratus, kad lazda buvo perlenkta, seimūnai suskubo taisyti įstatymą ir šią dieną leido prekybą alkoholiu restoranuose ir baruose.

Nors, kaip teigia medikai, alkoholio įstatymas davė rezultatų – sumažėjo nepilnamečių ūmių apsinuodijimų alkoholiu, tačiau problemos visiškai neišsprendė. Po pataisų, manyčiau, mūsų šaliai (praeitais metais vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui teko apie 14 litrų absoliutaus (100 proc.) alkoholio, o tai vieni aukščiausių rodiklių Europoje, o kur dar šešėlinis alkoholio vartojimas) šis įstatymas iš dalies tiko, galima buvo suprasti kilnius tikslus.

Tačiau šiemet Švietimo ir mokslo ministerija švystelėjo iš peties ir paskelbė, jog mokyklos pačios gali nustatyti šiųmetę mokslo metų pradžią: ar rugsėjo 1-ąją (šeštadienį), ar rugsėjo 3-ąją (pirmadienį). Ir ką Jūs sau manote – Lietuva pasiskirstė per pusę, nors vyliausi, kad mokyklos pačios ištaisys tokį ministerijos akibrokštą, kuris visiškai diskredituoja alkoholio įstatymą. Juolab šeštadienį daugeliui ne darbo diena ir tik džiaugtis reikia, kad tėveliai galės nevaržomai dalyvauti šioje kasmetinėje šventėje.

Negana to, Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė nemaišyti dviejų dalykų – Mokslo ir žinių šventės bei mokslų metų pradžios. Rugsėjo 1-ojo diena yra paskelbta Mokslo ir žinių švente ir ji nekilnojama, o štai mokslo metų pradžią kiekviena mokykla gali laisvai pasirinkti. Suprask žmogau, „vsio zakono“.

Ką gi, viščiukus skaičiuojame rudenį, o tuo laiku ir nauji rinkimai. Viliuosi, kad po jų nebus tradicinio naktinių įstatymų maratono, o po to jų taisymo.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

15 komentarų

 1. Actas:

  nelabai supratau autoriaus išsakytų minčių – tai gerai ar blogai, kad nepardavinėja alkoholio rugsėjo 1 d.?? kuo labiau rūpintis reikia ar savo vaikais ar užsienio svečiais?? ką dabar daryti tėvams??

 2. Mintis:

  Vargšai Lietuvos vaikai:kaip daiktai gali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą ir net nėra svarbu,kad sąlygos suteikiamos galimai greitesniam sunykimui ne vystymuisi(tiesa.daiktai nesivysto,tik susidėvi).Dabar čia graudenamasi,kad užsieniečiai neturės galimybių prisigerti dėl rugsėjo1-osios-vaikų šventės.Ar kam nors mirties ir gyvybės klausimas jei negers alkoholio 2 dienas? Vien iš pagarbos šiai šventei ir dėl vaikų?Gėda skaityti.Pagarbą šalies tradicijom turi parodyti ir atvykę užsieniečiai..

  • Arūnas Rasakevičius:

   Mes turime rūpintis jaunąją karta, o negalvot, kad jais pasirūpins įstatymai… Ne ta linkme galvojame, gerbiamieji…

   • Mintis:

    Ir taip ir taip.Įstatymai turi būti tokie,kad vaikų ir paauglių sąskaita nebūtų kalami pinigai.Vaikai ir paaugliai turi teisę į saugią vaikystę ir blaivią ,prasmingą paauglystę.

    • Arūnas Rasakevičius:

     Dabartiniu metu yra prisidengiama įstatymu – ligonis „gydomas“ aspirinu…

     • Mintis:

      Kodėl žmonės geria?Kad būtų kvailesni?Bet to kvailumo ir taip per akis ,o išminties taip stokojama.
      Kiekvienoje valstybėje remiantis tradicijomis,moralės normomis nustatoma tvarka,kurią reglamentuoja įstatymai.Be tvarkos paskęstume anarchijoje,betvarkėje.Tik bėda ta,kad įstatymus bandoma atsieti nuo moralės ir teisingumo.Kas teisė be tų dviejų kompomnentų?Todėl “aspirinas ” čia nieko dėtas,jis tik vargšas aspirinas.Svarbiausia nesusirgti,ir kitų nesusirgdyti ir nepribaigti Lietuvos,bandančios atsigauti,atsitiesti, pragirdymu.Nei vienas mūsų nesame tiek svarbūs Lietuvai kaip svarbūs visapusiškai sveiki vaikai,jaunimas ,augantys sąmoningi esamos ir būsimos Lietuvos piliečiai.

 3. tikras lietuvis:

  Visi tokie draudimai yra visiškos kvailystės, nes nuo seno yra žinoma norinčių išgerti patarlė: gėriau ir gersiu, ir dar žinau kur gauti. 🙂

  • Mintis:

   tai čia tamstos programa?
   Ar tamstos gyvenimo kokybės matuoklis?
   Bet jei tamstos gyvenimas nėra svarbus Jums pačiam….???

   • tikras lietuvis:

    Štiša, mergaite – medikų yra įrodyta, kad gerti yra sveika:
    1. degtinės 100gr, laiku pavartotas, gali išgebėti žmogaus gyvybę infarkto metu;
    2. degtinė valo kraujagyskles ir netgi pašalina sunkiuosius metalus iš organizmo, dėl ko yra rekomenduojama asmenims, gavusiems didelę radiaktyvios apšvitos dozę;
    3. degtinė mažina kraujo spaudimą;
    4. raudonas vynas naudingas šidžiai;
    5. alus kelia kraujo spaudimą, todėl jį geria visos Čekijos senutės.
    Ir t.t., ir pan.
    Kas kita, jei kalbėtume apie vartojimą laiką, vietą ir saiką.
    Betgi straipsnis ne apie tai, o apie aklą įniršį prieš tai ko nežino ir nesupranta.

    • tikras lietuvis:

     Širdžiai.
     Vartojimo laiką.

     • Mintis:

      Pakelkit senutei spaudimą ir matysit kas bus:)))
      Norite pasakyti,kad mėlynanosiai prie parduotuvių yra sustiprintos svekatos,o jų drebančios rankos kaip drebulės lapai -dėl pašalintų iš organizmo metalų,todėl nesilaiko?:)))
      Jau tai rašėt.Kartojatės.

      • tikras lietuvis:

       Skaityk, moteriške, prieš tai parašytą komentarą iš naujo – ypač tą vietą, kur yra kalbama apie vietą, laiką ir saiką.
       Suprantu, kad jums, moterims, tarybų valdžia be reikalo leido eiti į visuomenę, nes ką jūs ten galite pasakyti, būdamos vištos proto? 🙂

       • mintis:

        na štai paburnojote ant moterų negražiai,nekultūringai (pagal Jus saikingai)ryt ,ar dar šiandien paburnosit dar ant ko nors ir dar, ir dar ryt ir poryt… .Ir iš to “saiko” gaunasi- be saiko.Kaip greit nuo “mergaitės”nukeliavote iki “moteriškės vištos proto”,tai tas pats vyksta su alkoholio vartojimu:nuo”saikingai”iki”nesaikingai”keli žingsniai:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: